čipkes
19.05.13,09:50
Kto do 30.9.2013 začipuje stovky a tisíce psov a mačiek NA VIDIEKU, z ktorých je navyše polovica nezavakcinovaných ani proti povinnej besnote ?
Jang111111
19.05.13,08:06
SOM PROTI ČIPOVANIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je to len predpríprava na čipovanie ĺudí!!!!
avalik
19.05.13,08:06
zbytočne plašíš - čítal si zákon?

Zákon o veterinárnej starostlivosti
§ 19
(3) Spoločenské zvieratá musia byť identifikované a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat. Počítačovú databázu pre centrálny register spoločenských zvierat prevádzkuje Komora veterinárnych lekárov Slovenskej republiky.



Vyhláška MP SR o podrobnostiach o ochrane spoločenských zvierat a o požiadavkách na karanténne stanice a útulky pre zvieratá

a) spoločenským zvieraťom jedinec domestikovaného druhu psa, mačky, fretky, králika a jedinec druhu zaradeného medzi hlodavce a okrasné ryby s výnimkou voľne žijúceho zvieraťa a zvieraťa chovaného alebo držaného na farmárske účely1) chovaný najmä v domácnosti vlastníka alebo držiteľa na naplnenie jeho záľuby, poskytovanie spoločnosti alebo na ochranu domácnosti a majetku,
arizona
19.05.13,08:15
Mozno ten, kto to vymyslel .-)
marjankaj
19.05.13,09:26
No tak to som zvedavý, koľkí si dajú začipovať akváriové rybičky.:eek:
korela
19.05.13,16:19
Vzťahuje sa to aj na korytnačky? Dieťa ju dostalo ako darček, po roku skončila u mňa.
DanielaSL
01.06.13,14:40
Ja som čítala v novinách o psoch, mačkách a fretkách...ale ryby? To mám teraz všetky v jazierku vyloviť a nechať čipovať?
Danielle369
01.06.13,14:53
Dani nebudeme nič loviť...nech sa dajú začipovať tí čo to vymysleli
lujza.j
15.09.13,20:42
gilda
17.09.13,04:11
Aj "výnimka" je geniálne vymyslená. Čitateľné a dokázateľné. V prípade nečitateľnosti sa neuzná jednoznačný dôkaz o tetovaní, ktorým je veterinárny záznam v preukaze o pôvode psa. Právoplatnosť dokumentu (PP) je potom spochybniteľná. Jedno platí, druhé neplatí???? Vďaka za každé upresnenie problému.
arizona
17.09.13,06:51
mne v tej ankete chyba dalsia moznost "nikto"...
Kvaka
17.09.13,06:55
Arizona, aj mne chýba "nikto".
kopretinka
17.09.13,07:59
Povinnosť sa nevzťahuje na takzvané ferálne mačky a psy, ktoré žijú v blízkosti ľudských obydlí.
....ale zákon neplatí pre všetkých rovnako, nakoľko mentálne zaostalí asociáli sa zodpovednosti ani pokuty nemusia obávať.
Ak ale bude treba veterinár ich navštívi priamo doma, kde im bezplatne vykoná všetky potrebné úkony....
arizona
17.09.13,08:06
Takze macky,ktore maju "ascocialovia" su oznacene ako "feralne" na ktore sa zakon nevztahuje.
A blba "biela" ostatna cast Slovenska ma macky "neferalne",na ktore sa zakon vztahuje,oni musia platit cipovanie,lebo sa im vyhrazaju vysokymi pokutami a kontrolami.
No, to sme ale dopadli!!!!

http://www.petice24.com/forum/45748/start/25
avalik
17.09.13,08:30
http://www.topky.sk/cl/10/1361751/Dobra-sprava-pre-milovnikov-zvierat--Nie-vsetky-musia-dostat-cip

no ja neviem, ale ta výnimka sa mi nezdá

§19
(9) Psy, mačky a fretky musia byť nezameniteľne označené101) a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat.

§ 54b
Prechodné ustanovenia účinné od 1. novembra 2011

(5) Označenie podľa § 19 sa nevzťahuje na psov, mačky a fretky narodené do 31. októbra 2011, ktoré sa označia do 30. septembra 2013. Táto výnimka sa nevzťahuje na psy, mačky a fretky narodené do 31. októbra 2011, ktoré sa uvádzajú na trh, prevádzajú sa do vlastníctva alebo do držby inej osoby.

odkaz 101) Čl. 4 nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003 z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a ktorým sa mení a dopĺňa smernica Rady 92/65/EHS (mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 3/zv. 39).

Článok 4

1. Počas osemročného prechodného obdobia, ktoré začne plynúť dňom nadobudnutia účinnosti tohto nariadenia, zvieratá druhov uvedených v častiach A a B prílohy I budú považované za označené, ak majú na tele:
a) dobre čitateľné tetovanie; alebo
b) elektronický identifikačný systém (transpondér).
V prípade uvedenom v bode b) predchádzajúceho pododseku, ak transpondér nespĺňa normu ISO 11784 alebo prílohu A normy ISO 11785, vlastník alebo fyzická osoba zodpovedná za spoločenské zviera v mene vlastníka musí poskytnúť prostriedky potrebné na čítanie transpondéra v čase každej kontroly.

2. Bez ohľadu na formu identifikačného systému, podľa ktorého je zviera identifikovateľné, malo by sa prijať ustanovenie, aby sa uvádzali aj podrobnosti identifikujúce meno a adresu vlastníka zvieraťa.

3. Členské štáty, ktoré vyžadujú, aby zvieratá vstupujúce na ich územie inak než do karantény, boli označené v súlade s bodom b) prvého pododseku odseku 1, môžu ďalej vyžadovať toto označenie počas prechodného obdobia.

4. Po uplynutí prechodného obdobia bude ako prostriedok označenia zvieraťa akceptovaná len metóda uvedená v bode b) prvého pododseku odseku 1.


prechodné obdobie skončilo v roku 2011

odkaz v našom zákone sa nevzťahuje len na čl. 4, ods. 1 - ale na celý čl. 4, t.j. do úvahy sa berie aj ods. 4 a mám za to, že momentálne je akceptované ako označenie len čip a nie tetovanie
kopretinka
17.09.13,09:01
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/rozhovory/poslanec-alojz-hlina-smer-cez-zakony-umoznil-uzernickym-firmam-ryzovat-dochodcoch.html
ja som to čítala v papierovej podobe,ak nemáte predplatené piano,tak sa vám to nezobrazí.Hlina v rozhovore hovorí o čipovaní:čipovanie všetkých psov,mačiek a fretiek vôbec nie je predpis z únie,jednoducho sa iba niekto potrebuje nabaliť.
avalik
17.09.13,09:04
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/rozhovory/poslanec-alojz-hlina-smer-cez-zakony-umoznil-uzernickym-firmam-ryzovat-dochodcoch.html
ja som to čítala v papierovej podobe,ak nemáte predplatené piano,tak sa vám to nezobrazí.Hlina v rozhovore hovorí o čipovaní:čipovanie všetkých psov,mačiek a fretiek vôbec nie je predpis z únie,jednoducho sa iba niekto potrebuje nabaliť.

a tu niekto tvrdí, že ide o predpis z únie?
kopretinka
17.09.13,09:05
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/rozhovory/poslanec-alojz-hlina-smer-cez-zakony-umoznil-uzernickym-firmam-ryzovat-dochodcoch.html
ja som to čítala v papierovej podobe,ak nemáte predplatené piano,tak sa vám to nezobrazí.Hlina v rozhovore hovorí o čipovaní:čipovanie všetkých psov,mačiek a fretiek vôbec nie je predpis z únie,jednoducho sa iba niekto potrebuje nabaliť.

a tu niekto tvrdí, že ide o predpis z únie?
tu nie..........ja len dávam do pozornosti dôvody,pre ktoré sa to vymyslelo....pretože na úniu sa oni odvolávajú
arizona
17.09.13,09:07
Nariadenie(ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady
z 26. mája 2003
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32003R0998:SK:HTML
kopretinka
17.09.13,09:09
Nariadenie(ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady
z 26. mája 2003
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32003R0998:SK:HTML
to je o premiestňovaní,nie o každom (psovi)
avalik
17.09.13,09:28
Nariadenie(ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady
z 26. mája 2003
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32003R0998:SK:HTML

nie, je to len odkaz na vysvetlenie pojmu "nezameniteľne označené"

Legislatívne pravidlá vlády:

Čl. 7
Do zákona sa nesmie preberať (recipovať) ustanovenie iného zákona, ale sa má používať odkaz na iný zákon.

Čl. 8
Do zákona sa nesmú preberať (recipovať) ustanovenia nariadenia alebo rozhodnutia prijatého podľa zmlúv zakladajúcich Európsku úniu, ale použije sa odkaz podľa prílohy č. 3 tretieho bodu.
arizona
17.09.13,09:52
Nariadenie(ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady
z 26. mája 2003
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32003R0998:SK:HTML
to je o premiestňovaní,nie o každom (psovi)
Ano,ved o to ide.

Aj toto povinne cipovanie sa denne v tlaci oddovodnuje, ze je to nariadenie EU.Ale v tom nariadeni,na ktore sa odvolavaju sa pise iba o premiesnovanch zvieratach, nie o mackach a psoch,ktore ziju na dedinach a nevytiahli za cely zivot labku zpoza ohrady domu majitela ...

A ked je to nariadenie EU, preco tuto povinnost nezavadzaju aj okolite krajiny???
kopretinka
17.09.13,09:54
Nariadenie(ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady
z 26. mája 2003
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32003R0998:SK:HTML
to je o premiestňovaní,nie o každom (psovi)
Ano,ved o to ide.

Aj toto povinne cipovanie sa denne v tlaci oddovodnuje, ze je to nariadenie EU.Ale v tom nariadeni,na ktore sa odvolavaju sa pise iba o premiesnovanch zvieratach, nie o mackach a psoch,ktore ziju na dedinach a nevytiahli za cely zivot labku zpoza ohrady domu majitela ...
no veď a čo hovorím ja? niekto sa iba nabalí.....tých premiestńovaných zvierat je málo,aby z toho bol dobrý zárobok.
gilda
17.09.13,10:38
http://www.topky.sk/cl/10/1361751/Dobra-sprava-pre-milovnikov-zvierat--Nie-vsetky-musia-dostat-cip
V médiách sa objavujú okrem zastrašovania obrovskými pokutami "optimistické" správy o výnimke pre čistokrvných psov s preukazom pôvodu (PP). Tetovanie je platné, ak je čitateľné a dokázateľné. V prípade nečitateľnosti sa neuzná jednoznačný dôkaz o tetovaní, ktorým je veterinárny záznam v preukaze o pôvode psa. Právoplatnosť dokumentu (PP) je potom spochybniteľná. Preukaz o pôvode psa je neplatný, lebo tetovanie je nečitateľné?
......Aká výnimka? Aké ferálne? Očipovať bez výnimky a žiadna výnimka, ani pre starých a chorých psov.... o b l u d n é.
arizona
17.09.13,11:30
Dnes mi volala byvala susedka.
Vraj u nich v rozhlase vyhlasovali, ze budu chodit po dedine kontrolovat,ci maju zacipovane macky a psov.
To nie je zastrasovanie hlavne starych, nevedomych ludi? Na zaklade akeho povolenia si uradnici z ob. uradov dovolia vstupovat na cudzi pozemok????
to uz je nechutne!

Pred par dnami som cestovala,vacsi usek cesty bol cez dediny. Tolko pobehujucich psov okolo ciest som este nevidela nikdy. Mozno to bola iba nahoda,ale skor sa bojim toho, ze ludia zacali psov hromadne vyhadzovat,lebo sa budu bat pokut a kontrol....
Pre ludi, ktori ziju pomaly na hranici chudoby je polozka za cipovanie svojej macky, ci psa velka polozka. Smutne...
Kvaka
17.09.13,11:32
Myslím si, že by mali prijať novelu zákona, je v ňom viac, ako nariaďuje Nariadenie EÚ a menej, ako by sme potrebovali na Slovensku.
Viem, že každé Nariadenie EÚ platí v každom členskom štáte, na rozdiel od Smerníc, tie len doporučujú, čo a ako treba zapracovať do národných zákonov.
Takže ak cestujete s domácimi zvieratami za hranice SR, Únia nariaďuje, že treba pas a čipovanie, nič iné nenariaďuje.
Na Slovensku sme ale iniciatívnejší, prečo by sme nekomplikovali veci, namiesto pomoci zvieratám dáme také povinnosti, ktoré ich utrpenie zvýšia. Myslím tým začipovanie starých psov, načo je to dobré? Budú ešte niekde cestovať?
Nech sa povinne označujú psy novo narodené alebo tie, čo budú cestovať. Som za označenie a evidenciu psov, ale z dôvodu kontroly ich chovu, je mi jedno, či pp alebo bez pp.
Neviem si však predstaviť "moje" mačky, čo sa ani chytiť nedajú, iba občas pohladkať, ako ich chytím a dám čipovať, veď nebudú so mnou nikdy cestovať. A čo tie "susedovie", čo nás chodia z celej ulice vyžierať, kto dá začipovať? Viem, že túlavé netreba, ale kde je tá hranica? Moje sú na dvore, nie v byte, sú túlavé? Behajú aj po iných dvoroch, nie sú stále u nás, ale 3 naše mačky zožerú za sedem, aspoň podľa minutej stravy. Mám teda 7 mačiek? Či len 3? Neviem, napíšem dotaz na ministerstvo. Tieto tzv. dedinské, túlavé mačky, žijú na každom dvore, ale nikto sa o ne nestará.
gilda
17.09.13,12:08
Bez nátlaku verejnosti a lobbingu vplyvných nebude žiadna novelizácia.
gilda
19.09.13,05:35
mikročip a mikropes - žiadny stres
expeeert
19.09.13,06:11
Ja pridám len výňatok z knihy Martina Herzána - Totalitný svetovláda z roku 2000 (!!!)

Všimnete si prosím, že technologie implantace mikrocipu pro identifikaci a sledování živé bytosti není žádné sci-fi. Už od konce 70. let jsou po celém svete takto cipovány zvlášte domácí zvírata, psi a kocky. V Ceské republice se to rozbehlo naplno po roce 1993. Dnes existuje mnoho let už i u nás Národní centrální registr pro identifikaci všech mikrocipem oznacených zvírat a zvíre Vám ocipují v každé druhé veterinární ambulanci. Vše v masové reklame, že Váš pes se tak neztratí a když ano, najde se a po identifikaci vrátí majiteli. Faktem ale je, že celé toto divadlo má ten hlavní úcel, že lidé zcela labilne přivyknou této technologii. Když mají mikrocip jejich domácí mazlíckové, kterí jsou mnohdy rovnoprávnými cleny rodiny, pak je už jenom krůček k tomu, aby mikročipy pod podobnými záminkami prijali i lidé. Tato technologie se nazývá RFID a mužeme videt, že Ministerstvo zemedelství CR, jakož i vláda jako taková, tvrde podporuje tuto technologii. Ale myslíte si prátelé, že jde jen o výhodu ? Je-li to výhoda, pak to má být dobrovolné. Jenže tak tomu není, po celém svete zacali být obcané úrady doslova vydíráni, že pokud neoznací svého psa mikročipem, bude odebrán nebo utracen. Vymlouvají se pritom na vzteklinu, potulování psu i preplnené útulky /jak by to bylo asi s lidmi/. V Brne vznikla bourlivá diskuse, když chtel v roce 1995 jako první v republice magistrát Brna zavést tzv. plošné /povinné/ očkování všech psu a kocek. Ministerstvo zemedelství zase prosazuje povinné oznacení všech hospodárských zvírat v CR a okamžite využilo aféry kolem nemoci "šílených krav" pro argumentaci a podporu svých šílených plánů.

Aj keď sa možno jedná o tzv. "konšpirácie", je to inak celkom zaujímavé čítanie, predovšetkým ak zoberieme rok vydania (2000) a súčasnosť, keď mnohé veci, o ktorých väčšina z nás v tom čase nemala ani potuchy sa v súčasnosti stávajú realitou...
(napr. občianske preukazy s čipom...)

Kto bude chcieť, viac nájde tu:
http://dolezite.sk/old/Martin_Herzan_Totalitni_svetovlada_12.html
alaya1
19.09.13,06:15
mikročip a mikropes - žiadny stres

Gilda, zase neprehanajme s tyranim, je to nemej bolestive, ako ockovanie proti besnote, co sa aplikuje do 6 mesiacov veku psa. napr. pri PP psoch cip nahradil tetovanie, co bolo podla mna ovela horsie, ako tento sposob. ved ktoi nechce, nech nezacipuje, kto chce, tak nech to urobi.
alaya1
19.09.13,06:16
Ja pridám len výňatok z knihy Martina Herzána - Totalitný svetovláda z roku 2000 (!!!)

Všimnete si prosím, že technologie implantace mikrocipu pro identifikaci a sledování živé bytosti není žádné sci-fi. Už od konce 70. let jsou po celém svete takto cipovány zvlášte domácí zvírata, psi a kocky. V Ceské republice se to rozbehlo naplno po roce 1993. Dnes existuje mnoho let už i u nás Národní centrální registr pro identifikaci všech mikrocipem oznacených zvírat a zvíre Vám ocipují v každé druhé veterinární ambulanci. Vše v masové reklame, že Váš pes se tak neztratí a když ano, najde se a po identifikaci vrátí majiteli. Faktem ale je, že celé toto divadlo má ten hlavní úcel, že lidé zcela labilne přivyknou této technologii. Když mají mikrocip jejich domácí mazlíckové, kterí jsou mnohdy rovnoprávnými cleny rodiny, pak je už jenom krůček k tomu, aby mikročipy pod podobnými záminkami prijali i lidé. Tato technologie se nazývá RFID a mužeme videt, že Ministerstvo zemedelství CR, jakož i vláda jako taková, tvrde podporuje tuto technologii. Ale myslíte si prátelé, že jde jen o výhodu ? Je-li to výhoda, pak to má být dobrovolné. Jenže tak tomu není, po celém svete zacali být obcané úrady doslova vydíráni, že pokud neoznací svého psa mikročipem, bude odebrán nebo utracen. Vymlouvají se pritom na vzteklinu, potulování psu i preplnené útulky /jak by to bylo asi s lidmi/. V Brne vznikla bourlivá diskuse, když chtel v roce 1995 jako první v republice magistrát Brna zavést tzv. plošné /povinné/ očkování všech psu a kocek. Ministerstvo zemedelství zase prosazuje povinné oznacení všech hospodárských zvírat v CR a okamžite využilo aféry kolem nemoci "šílených krav" pro argumentaci a podporu svých šílených plánů.

Aj keď sa možno jedná o tzv. "konšpirácie", je to inak celkom zaujímavé čítanie, predovšetkým ak zoberieme rok vydania (2000) a súčasnosť, keď mnohé veci, o ktorých väčšina z nás v tom čase nemala ani potuchy sa v súčasnosti stávajú realitou...
(napr. občianske preukazy s čipom...)

Kto bude chcieť, viac nájde tu:
http://dolezite.sk/old/Martin_Herzan_Totalitni_svetovlada_12.html

Toto ma aku spojitost s temou o cipovani???
corax9
19.09.13,06:30
K teme zvierat s PP, ktore maju tetovanie som nasiel na webe SVPS SR, tento dokument: http://www.svps.sk/dokumenty/zvierata/FAQ_SZ%20.pdf

"Tetovanie je platné len v tom prípade, že je
čitateľné a bolo vykonané pred 3.7.2011. Tetovanie musí vlastník zvieraťa preukázať
preukazom o pôvode psa, kde je uvedený dátum vykonania tetovania."

Dúfam, že to je vierohodná informácia a mal by som tým pádom so svojou 10 ročnou fenou pokoj.
alaya1
19.09.13,06:37
K teme zvierat s PP, ktore maju tetovanie som nasiel na webe SVPS SR, tento dokument: http://www.svps.sk/dokumenty/zvierata/FAQ_SZ%20.pdf

"Tetovanie je platné len v tom prípade, že je
čitateľné a bolo vykonané pred 3.7.2011. Tetovanie musí vlastník zvieraťa preukázať
preukazom o pôvode psa, kde je uvedený dátum vykonania tetovania."

Dúfam, že to je vierohodná informácia a mal by som tým pádom so svojou 10 ročnou fenou pokoj.

tetovanie plati, ak s nou vsak nechodis do zahranicia. Tam musi byt cip. Aj na vystavach musi byt uz vsade cip.
expeeert
19.09.13,06:55
Toto ma aku spojitost s temou o cipovani???


Predovšetkým to prečo sa vláda snaží o povinné čipovanie pod hrozbou veľkých pokút a nenecháva to na dobrovoľnosti napr.
Treba si ale prečítať trochu viac z tej knihy...
alaya1
19.09.13,06:58
Toto ma aku spojitost s temou o cipovani???


Predovšetkým to prečo sa vláda snaží o povinné čipovanie pod hrozbou veľkých pokút a nenecháva to na dobrovoľnosti napr.
Treba si ale prečítať trochu viac z tej knihy...

Ja s cipovanim ziaden problem nemam, moj pes je cipovany od malicka, ako kazdy pes z registrovaneho chovu a som velmi rada, ze je len cipovany, a nemusel byt uz tetovany.
expeeert
19.09.13,07:16
Ja s cipovanim ziaden problem nemam, moj pes je cipovany od malicka, ako kazdy pes z registrovaneho chovu a som velmi rada, ze je len cipovany, a nemusel byt uz tetovany.

Ako som písal vyššie, je to možno konšpiratívna kniha, ale z toho čo sa tam uvádza sa začína veľa vecí plniť - keď si všimnete niektoré veci v tej knihe, tak o niektorých v roku 2000 ľudia nemali ani potuchy, že niečo také existuje a dnes sú realitou a to ubehlo od vydania knihy len 13 rokov... Takže je otázne, čo všetko sa z toho ešte len naplní.
Opäť uvediem treba si prečítať uvedenú knihu resp. stať o čipovaní o čom celé čipovanie je - nejedná sa výhradne len o čipy vo zvieratách.
Nechcel som sem dávať celý text, nakoľko je to obsiahlejšie.
Zvieratá sú len testom ako ľudia prijmú čipovanie a potom sa začne aj povinné čipovanie ľudí.
gilda
19.09.13,10:19
K teme zvierat s PP, ktore maju tetovanie som nasiel na webe SVPS SR, tento dokument: http://www.svps.sk/dokumenty/zvierata/FAQ_SZ%20.pdf

"Tetovanie je platné len v tom prípade, že je
čitateľné a bolo vykonané pred 3.7.2011. Tetovanie musí vlastník zvieraťa preukázať
preukazom o pôvode psa, kde je uvedený dátum vykonania tetovania."

Dúfam, že to je vierohodná informácia a mal by som tým pádom so svojou 10 ročnou fenou pokoj.

Áno. Ideálny stav, keď je tetovanie po 10-tich rokoch čitateľné. Realita je však aj taká, že množstvo psov a nielen v seniorskom veku má nečitateľné tetovanie. S tým sa rátalo, pretože čitateľné a dokázateľné = platné funguje jednoducho tak, že určujúca je čitateľnosť tetovania. Na dokázateľnosť sa vôbec neprihliada. Veterinárny záznam o tetovaní v PP sa neberie v úvahu. Ako môže byť takýto doklad platný, keď je v ňom čo len jeden údaj spochybnený? Potom je aj preukaz pôvodu neplatný a môžem ho dať akurát psovi zožrať. Ako to, že sa tetovanie nedá prečítať, keď má byť po celý život zvieraťa čitateľné? Kto fušoval a nechal si zaplatiť?
alaya1
19.09.13,10:34
K teme zvierat s PP, ktore maju tetovanie som nasiel na webe SVPS SR, tento dokument: http://www.svps.sk/dokumenty/zvierata/FAQ_SZ%20.pdf

"Tetovanie je platné len v tom prípade, že je
čitateľné a bolo vykonané pred 3.7.2011. Tetovanie musí vlastník zvieraťa preukázať
preukazom o pôvode psa, kde je uvedený dátum vykonania tetovania."

Dúfam, že to je vierohodná informácia a mal by som tým pádom so svojou 10 ročnou fenou pokoj.

Áno. Ideálny stav, keď je tetovanie po 10-tich rokoch čitateľné. Realita je však aj taká, že množstvo psov a nielen v seniorskom veku má nečitateľné tetovanie. S tým sa rátalo, pretože čitateľné a dokázateľné = platné funguje jednoducho tak, že určujúca je čitateľnosť tetovania. Na dokázateľnosť sa vôbec neprihliada. Veterinárny záznam o tetovaní v PP sa neberie v úvahu. Ako môže byť takýto doklad platný, keď je v ňom čo len jeden údaj spochybnený? Potom je aj preukaz pôvodu neplatný a môžem ho dať akurát psovi zožrať. Ako to, že sa tetovanie nedá prečítať, keď má byť po celý život zvieraťa čitateľné? Kto fušoval a nechal si zaplatiť?


Gilda, prave koli nedokonalostiam v tetovani sa aj psy z kontrolovaneho chovu cipuju. Zial,tetovalo sa, lebo iny sposob registracie psa nebol. teraz je cip a male steniatka nie su vystavene tetovaniu.
gilda
19.09.13,11:06
K teme zvierat s PP, ktore maju tetovanie som nasiel na webe SVPS SR, tento dokument: http://www.svps.sk/dokumenty/zvierata/FAQ_SZ%20.pdf

"Tetovanie je platné len v tom prípade, že je
čitateľné a bolo vykonané pred 3.7.2011. Tetovanie musí vlastník zvieraťa preukázať
preukazom o pôvode psa, kde je uvedený dátum vykonania tetovania."

Dúfam, že to je vierohodná informácia a mal by som tým pádom so svojou 10 ročnou fenou pokoj.

Áno. Ideálny stav, keď je tetovanie po 10-tich rokoch čitateľné. Realita je však aj taká, že množstvo psov a nielen v seniorskom veku má nečitateľné tetovanie. S tým sa rátalo, pretože čitateľné a dokázateľné = platné funguje jednoducho tak, že určujúca je čitateľnosť tetovania. Na dokázateľnosť sa vôbec neprihliada. Veterinárny záznam o tetovaní v PP sa neberie v úvahu. Ako môže byť takýto doklad platný, keď je v ňom čo len jeden údaj spochybnený? Potom je aj preukaz pôvodu neplatný a môžem ho dať akurát psovi zožrať. Ako to, že sa tetovanie nedá prečítať, keď má byť po celý život zvieraťa čitateľné? Kto fušoval a nechal si zaplatiť?


Gilda, prave koli nedokonalostiam v tetovani sa aj psy z kontrolovaneho chovu cipuju. Zial,tetovalo sa, lebo iny sposob registracie psa nebol. teraz je cip a male steniatka nie su vystavene tetovaniu.

Toto som už počula. Ešte mi vysvetli právoplatnosť PP, keď je v ňom spochybnený záznam o tetovaní. Aký argument majú veterinári, keď neplatí to, pod čo sa podpísali?
lujza.j
19.09.13,11:21
v inej téme som sa dávnejšie zmienila, že moj pes ma v evidencii čipovaných zvierat uvedenú inú majitelku aj tel.č. ako je skutočnosť.....pred cestou na dovču som sa stavila u vetoša...oznámila stav ....zostal zhrozený, nechápal...udaje opravil, aby zodpovedali skutočnosti.....povedal, že danému stavu mohlo dôjsť iba omylom iného veterinára, ktorý vie vojsť do systému...
alaya1
19.09.13,11:45
K teme zvierat s PP, ktore maju tetovanie som nasiel na webe SVPS SR, tento dokument: http://www.svps.sk/dokumenty/zvierata/FAQ_SZ%20.pdf

"Tetovanie je platné len v tom prípade, že je
čitateľné a bolo vykonané pred 3.7.2011. Tetovanie musí vlastník zvieraťa preukázať
preukazom o pôvode psa, kde je uvedený dátum vykonania tetovania."

Dúfam, že to je vierohodná informácia a mal by som tým pádom so svojou 10 ročnou fenou pokoj.

Áno. Ideálny stav, keď je tetovanie po 10-tich rokoch čitateľné. Realita je však aj taká, že množstvo psov a nielen v seniorskom veku má nečitateľné tetovanie. S tým sa rátalo, pretože čitateľné a dokázateľné = platné funguje jednoducho tak, že určujúca je čitateľnosť tetovania. Na dokázateľnosť sa vôbec neprihliada. Veterinárny záznam o tetovaní v PP sa neberie v úvahu. Ako môže byť takýto doklad platný, keď je v ňom čo len jeden údaj spochybnený? Potom je aj preukaz pôvodu neplatný a môžem ho dať akurát psovi zožrať. Ako to, že sa tetovanie nedá prečítať, keď má byť po celý život zvieraťa čitateľné? Kto fušoval a nechal si zaplatiť?


Gilda, prave koli nedokonalostiam v tetovani sa aj psy z kontrolovaneho chovu cipuju. Zial,tetovalo sa, lebo iny sposob registracie psa nebol. teraz je cip a male steniatka nie su vystavene tetovaniu.

Toto som už počula. Ešte mi vysvetli právoplatnosť PP, keď je v ňom spochybnený záznam o tetovaní. Aký argument majú veterinári, keď neplatí to, pod čo sa podpísali?

Problemy s rodokmenom by si mala riesit na plemennej knihe, ja sa to tychto veci nevyznam.
alaya1
19.09.13,11:48
v inej téme som sa dávnejšie zmienila, že moj pes ma v evidencii čipovaných zvierat uvedenú inú majitelku aj tel.č. ako je skutočnosť.....pred cestou na dovču som sa stavila u vetoša...oznámila stav ....zostal zhrozený, nechápal...udaje opravil, aby zodpovedali skutočnosti.....povedal, že danému stavu mohlo dôjsť iba omylom iného veterinára, ktorý vie vojsť do systému...


Ja som pred dovcou zistila, ze nemam v medzinarodnej databaze uvedene telefonne cislo. Bola to zalezitost par chvil, mam to upravene.Pritom viem, ze som pri preberani psika a zmene mena z chovatela na mna- majitela svoje TC zadavala. No, aj vetosi su ludia, mozu sa zmylit.
gilda
24.09.13,13:49
opäť konšpirácia
Kvaka
24.09.13,18:51
Moje psy som našla evidované iba v našej databáze, tu: https://www.crsz.sk/. Majú tam zapísané posledné očkovanie pes v roku 2009 a fenka v roku 2010, teda nekompletné údaje. Telefónne číslo je uvedené iba u fenky, jej pas je platný. Od marca 2012 fenka už nežije, nikto to však nezapísal. V tejto medzinárodnej databáze som ich nenašla. http://www.idpet.info/language/index.php?nrmenu=1&lan=eng
alaya1
24.09.13,18:58
Moje psy som našla evidované iba v našej databáze, tu: https://www.crsz.sk/. Majú tam zapísané posledné očkovanie pes v roku 2009 a fenka v roku 2010, teda nekompletné údaje. Telefónne číslo je uvedené iba u fenky, jej pas je platný. Od marca 2012 fenka už nežije, nikto to však nezapísal. V tejto medzinárodnej databáze som ich nenašla. http://www.idpet.info/language/index.php?nrmenu=1&lan=eng


Kvaka, ak si to nahlasila veterinarovi, tak je to jeho lajdackost, ze to tam neuviedola ze uhynuteho psika neodhlasil.
expeeert
24.09.13,20:13
v inej téme som sa dávnejšie zmienila, že moj pes ma v evidencii čipovaných zvierat uvedenú inú majitelku aj tel.č. ako je skutočnosť.....pred cestou na dovču som sa stavila u vetoša...oznámila stav ....zostal zhrozený, nechápal...udaje opravil, aby zodpovedali skutočnosti.....povedal, že danému stavu mohlo dôjsť iba omylom iného veterinára, ktorý vie vojsť do systému...

Opravil to len tak, že si mu povedala, aká je skutočnosť? Alebo to trebalo nejako dokladovať, že je ten pes naozaj Tvoj? Alebo ako to prebiehalo?
Otázna je potom dôveryhodnosť čipovania, keď ktokoľvek dokáže zmeniť údaje v čipe.
Neviem ako to funguje, či len tak ako v počítači, keď niečo zmažete a nahodíte nové údaje, alebo je tam uvedený záznam konkrétneho veterinára aj s časom zmeny údajov.
Ide mi o to ako by to bolo napr. pri krádeži - ukradnú mi psa a majiteľ si ho dá u veterinára prepísať - ako ja dokážem že to bol môj pes (mačka...) ?
alaya1
25.09.13,07:19
v inej téme som sa dávnejšie zmienila, že moj pes ma v evidencii čipovaných zvierat uvedenú inú majitelku aj tel.č. ako je skutočnosť.....pred cestou na dovču som sa stavila u vetoša...oznámila stav ....zostal zhrozený, nechápal...udaje opravil, aby zodpovedali skutočnosti.....povedal, že danému stavu mohlo dôjsť iba omylom iného veterinára, ktorý vie vojsť do systému...

Opravil to len tak, že si mu povedala, aká je skutočnosť? Alebo to trebalo nejako dokladovať, že je ten pes naozaj Tvoj? Alebo ako to prebiehalo?
Otázna je potom dôveryhodnosť čipovania, keď ktokoľvek dokáže zmeniť údaje v čipe.
Neviem ako to funguje, či len tak ako v počítači, keď niečo zmažete a nahodíte nové údaje, alebo je tam uvedený záznam konkrétneho veterinára aj s časom zmeny údajov.
Ide mi o to ako by to bolo napr. pri krádeži - ukradnú mi psa a majiteľ si ho dá u veterinára prepísať - ako ja dokážem že to bol môj pes (mačka...) ?


Pristup do databazy nema kazdy, len veterinar pod svojim heslom. Pri aplikacii cipu psovi dostavas zaroven, aj medzinarodny ockovaci preukaz - pas, kde je ciarovy kod z cipu nalepeny a v pase je uvedene aj tvoje meno, ze je to tvoj pes a aj udaje o psovi, ak mas psa s PP mas k nemu aj kupnu zmluvu, kde je tiez uvedene cislo cipu a tvoje meno, ako majitela. Takze sa nemusis obavat, ze ked ti psa ukradnu, ze si ho mozu prepisat len tak na seba. myslim si, ze v zaujme kazdeho majitela je, aby si v databaze skontroloval, ci vsetko sedi, pripadne si to dal u svojho veterinara do poriadku.
gilda
26.09.13,18:24
v inej téme som sa dávnejšie zmienila, že moj pes ma v evidencii čipovaných zvierat uvedenú inú majitelku aj tel.č. ako je skutočnosť.....pred cestou na dovču som sa stavila u vetoša...oznámila stav ....zostal zhrozený, nechápal...udaje opravil, aby zodpovedali skutočnosti.....povedal, že danému stavu mohlo dôjsť iba omylom iného veterinára, ktorý vie vojsť do systému...

Opravil to len tak, že si mu povedala, aká je skutočnosť? Alebo to trebalo nejako dokladovať, že je ten pes naozaj Tvoj? Alebo ako to prebiehalo?
Otázna je potom dôveryhodnosť čipovania, keď ktokoľvek dokáže zmeniť údaje v čipe.
Neviem ako to funguje, či len tak ako v počítači, keď niečo zmažete a nahodíte nové údaje, alebo je tam uvedený záznam konkrétneho veterinára aj s časom zmeny údajov.
Ide mi o to ako by to bolo napr. pri krádeži - ukradnú mi psa a majiteľ si ho dá u veterinára prepísať - ako ja dokážem že to bol môj pes (mačka...) ?


Pristup do databazy nema kazdy, len veterinar pod svojim heslom. Pri aplikacii cipu psovi dostavas zaroven, aj medzinarodny ockovaci preukaz - pas, kde je ciarovy kod z cipu nalepeny a v pase je uvedene aj tvoje meno, ze je to tvoj pes a aj udaje o psovi, ak mas psa s PP mas k nemu aj kupnu zmluvu, kde je tiez uvedene cislo cipu a tvoje meno, ako majitela. Takze sa nemusis obavat, ze ked ti psa ukradnu, ze si ho mozu prepisat len tak na seba. myslim si, ze v zaujme kazdeho majitela je, aby si v databaze skontroloval, ci vsetko sedi, pripadne si to dal u svojho veterinara do poriadku.
Ak je zviera začipované, čip s nezameniteľným kódom navedie na majiteľa, ktorého údaje sú v centrálnom registri. V registri sa dá manipulovať.
gilda
26.09.13,18:34
Psy vrtia "chvostom" , určite radosť z čipovania. (stránka Centrální evidence zvířat a věcí ČR) ........ ak vrtí pes chvostom, ešte to neznamená, že je blahom bez seba.....
alaya1
18.10.13,12:37
odklad sa na 5 rokov. dnes odznelo na stv.
Ingrid Ondruskova
18.10.13,15:49
čo sa odkladá??
Stefan2005
18.10.13,16:20
... dnes súdruh profesor Jahnátek pripustil, že náš zákon o povinnom čipovaní bol nad rámec povinností stanovených EU... poslanci sú pripravení prijať nápravu... samozrejme už po termíne, dokedy všetci zákonactiví občania si splnili svoju povinnosť... ako podotkol pán minister, na vine boli ľudia, ktorí si dali svoje zvieratá začipovať... podľa mňa by bolo treba povinne začipovať takéto zákony prijímajúcich ľudí, včítane ich výkonných služobníčkov a dať im doživotný dištanc - tie čipy preto, aby sa duhýkrát náhodou nemohli dostať do zodpovedných funkcií...
arizona
18.10.13,16:31
... dnes súdruh profesor Jahnátek pripustil, že náš zákon o povinnom čipovaní bol nad rámec povinností stanovených EU... poslanci sú pripravení prijať nápravu... samozrejme už po termíne, dokedy všetci zákonactiví občania si splnili svoju povinnosť... ako podotkol pán minister, na vine boli ľudia, ktorí si dali svoje zvieratá začipovať... podľa mňa by bolo treba povinne začipovať takéto zákony prijímajúcich ľudí, včítane ich výkonných služobníčkov a dať im doživotný dištanc - tie čipy preto, aby sa duhýkrát náhodou nemohli dostať do zodpovedných funkcií...
Ja som rada za moj zverinec, ze som tomuto sialenstvu nepodlahla!
Ked moj kocur prisiel s brokom v tele,tak nam veterinar vysvetloval,ake nebezpecne moze byt "cudzie teleso" v tele zvierata. Brok sme davali operativne vybrat.
Velky rozdiel medzi brokom, ci cipom v tele nevidim.
Moje zvierence sa na vystavy,ci cestovanie za hranice nechystaju, pri vylihovani v dome, ci na terase ,alebo behani po dvore cip nepotrebuju :-)))

Som rada, ze zvitazil zdravy rozum!
Ale je hanba politikov, ze uzakonia hovadinu , potom ju zrusia a oddovodnia to tym, ze si zle vysvetlili a precitali nariadenie EU ...to takyto analfabeti riadia krajinu???
Žabinka
18.10.13,16:46
Ja som tiež v inej téme diskutovala s Valikou o čipovaní zvierat. Keď som si prečítala s čipovaním súviace zákony, nariadenia, predpisy, ako laikovi mi bolo jasné, že sa to týka premiestňovania zvierat, čo tam bolo aj zrozumiteľne uvedené.. Len dáky chmuľo aktívny čítal len to, čo mu vyhovovalo.. Ale nemôžeme sa čudovať, na Slovensku je všetko možné.. Ja som napriek tomu, že som bola presvedčená, že je to blbosť, dala našu psicu začipovať, nakoľko verím, že v prípade stratenia sa pomocou čipu vráti do správnych rúk.. Ona sa totiž rada túla, keď sme na chalupe, a koľkokrát odíde len tak bez obojku so známkou.. Takže toto vidím ako výhodu.
arizona
18.10.13,16:58
Ja som tiež v inej téme diskutovala s Valikou o čipovaní zvierat. Keď som si prečítala s čipovaním súviace zákony, nariadenia, predpisy, ako laikovi mi bolo jasné, že sa to týka premiestňovania zvierat, čo tam bolo aj zrozumiteľne uvedené.. Len dáky chmuľo aktívny čítal len to, čo mu vyhovovalo.. Ale nemôžeme sa čudovať, na Slovensku je všetko možné.. Ja som napriek tomu, že som bola presvedčená, že je to blbosť, dala našu psicu začipovať, nakoľko verím, že v prípade stratenia sa pomocou čipu vráti do správnych rúk.. Ona sa totiž rada túla, keď sme na chalupe, a koľkokrát odíde len tak bez obojku so známkou.. Takže toto vidím ako výhodu.
Vyhoda to bude iba vtedy,ak hava niekto najde a ochotne ho zanesie niekomu, kto ma citacku / tu nema ani vacsina policajtov,ani veterinarov/...lebo cip nema GPS,aby si ho nasla sama.
A ako sa nedavno zistilo, ani centralny register nie je hodnoverny,lebo vela zvierat nie je zapisanych.,alebo je zapisanych na nespravnych majitelov. Skratka BORDEL!!!!
Žabinka
18.10.13,17:04
Ja som dúfala, že keď niečo také uzákonili, tak by mali byť čítačkami vybavení nielen veterinári, ale aj mestskí policajti, a aj napr. v útulkoch. Vtedy by to malo zmysel.. No možno som si to myslela naivne.. Čas ukáže.. Len ma hnevá, že to už mohlo byť poňaté komplexne, a pri čipovaní mal byť vystavovaný rovno aj pas.. A to nie je. Iba za ďalší poplatok. To sa mi nepáči.
Stefan2005
18.10.13,17:08
... mne to logicky vychádza, že ku korekcii dochádza zámerne to termíne, dokedy bolo treba vykonať čipovanie... zarobili výrobcovia čipov, ich predajcovia, veterinári, ... jediní, ktorí na tom prerobili boli slušní občania tejto republiky.
Z.E.Ú.S.
18.10.13,17:09
žeby to celé spôsobila lobby veterinárov ? niekto im dal pekne zarobiť, čip stojí tak 1-2 € , ceny sa hýbali od 12 € vyššie... Šikovnejší začipovali aj pár tisíc zvierat. Prečo nie, nech si obyčajný človek zaplatí, ak niekto chcel pomôcť zarobiť pár desiatok tisíc € šikovnejším veterinárom.tak mu to vyšlo.
arizona
18.10.13,17:30
Ja som dúfala, že keď niečo také uzákonili, tak by mali byť čítačkami vybavení nielen veterinári, ale aj mestskí policajti, a aj napr. v útulkoch. Vtedy by to malo zmysel.. No možno som si to myslela naivne.. Čas ukáže.. Len ma hnevá, že to už mohlo byť poňaté komplexne, a pri čipovaní mal byť vystavovaný rovno aj pas.. A to nie je. Iba za ďalší poplatok. To sa mi nepáči.
Mna na Slovensku uz nic neprekvapi...
Mame povinne ockovanie zvierat proti besnote...kto to kedy kontroloval? Ockuje akurat tak poctivy psickar.../zvacsa ten, ktory sa o psa stara a ktoreho pes s besnotou v zivote nepride do styku/
Mame zakony proti tyraniu zvierat...takmer denne sa v tlaci, ci v TV ukazuju ocividne tyrania, krute zabijanie,zivot v hroznych podmienkach u mnozitelov zvierat a pod. ale este nikdy som sa nedocitala, ze by niekoho odsudili...
Mame uzakonene dane za psa...co psickari dostavaju za neraz vysoke platby? Ja som este nikdy na SK nevidela nejake odpadkove kose, ci zasobniky so sackmi pre exkrementy,ako to vidavam v zahranici...
korela
18.10.13,18:45
Ja som dúfala, že keď niečo také uzákonili, tak by mali byť čítačkami vybavení nielen veterinári, ale aj mestskí policajti, a aj napr. v útulkoch. Vtedy by to malo zmysel.. No možno som si to myslela naivne.. Čas ukáže.. Len ma hnevá, že to už mohlo byť poňaté komplexne, a pri čipovaní mal byť vystavovaný rovno aj pas.. A to nie je. Iba za ďalší poplatok. To sa mi nepáči.
Mna na Slovensku uz nic neprekvapi...
Mame povinne ockovanie zvierat proti besnote...kto to kedy kontroloval? Ockuje akurat tak poctivy psickar.../zvacsa ten, ktory sa o psa stara a ktoreho pes s besnotou v zivote nepride do styku/
Mame zakony proti tyraniu zvierat...takmer denne sa v tlaci, ci v TV ukazuju ocividne tyrania, krute zabijanie,zivot v hroznych podmienkach u mnozitelov zvierat a pod. ale este nikdy som sa nedocitala, ze by niekoho odsudili...
Mame uzakonene dane za psa...co psickari dostavaju za neraz vysoke platby? Ja som este nikdy na SK nevidela nejake odpadkove kose, ci zasobniky so sackmi pre exkrementy,ako to vidavam v zahranici...
V BA sú na sídliskách, ako je to v centre mesta, nevšimla som si.
Nedávno bol v TV, neviem v ktorej, príspevok asi správach:
Konečne sa jeden človek ako prvý z celej republiky pozrel, kam idú dane za psov. Aspoň v jeho pôsobisku roky nikdy nie na účely pre psov. Obec, mesto využívalo tieto dane vždy na úplne iný účel. Vylepšovalo si svoj rozpočet.
Takýchto aktivistov tento štát potrebuhe ako soľ.
arizona
18.10.13,19:00
No, mozno v BA su...BA je predsa len viac na ociach. Ale kde su ostatne mesta???
Ved aj my, obcania v inych mestach platime rocne dane za psov... Len sa vedia vyhrazat pokutami,ako aj v pripade cipovania. Ale nikto nic neriesi....

je mi z toho "na bliti"...
alaya1
18.10.13,19:11
Ja som tiež v inej téme diskutovala s Valikou o čipovaní zvierat. Keď som si prečítala s čipovaním súviace zákony, nariadenia, predpisy, ako laikovi mi bolo jasné, že sa to týka premiestňovania zvierat, čo tam bolo aj zrozumiteľne uvedené.. Len dáky chmuľo aktívny čítal len to, čo mu vyhovovalo.. Ale nemôžeme sa čudovať, na Slovensku je všetko možné.. Ja som napriek tomu, že som bola presvedčená, že je to blbosť, dala našu psicu začipovať, nakoľko verím, že v prípade stratenia sa pomocou čipu vráti do správnych rúk.. Ona sa totiž rada túla, keď sme na chalupe, a koľkokrát odíde len tak bez obojku so známkou.. Takže toto vidím ako výhodu.
Vyhoda to bude iba vtedy,ak hava niekto najde a ochotne ho zanesie niekomu, kto ma citacku / tu nema ani vacsina policajtov,ani veterinarov/...lebo cip nema GPS,aby si ho nasla sama.
A ako sa nedavno zistilo, ani centralny register nie je hodnoverny,lebo vela zvierat nie je zapisanych.,alebo je zapisanych na nespravnych majitelov. Skratka BORDEL!!!!

To snad nemyslis vazne, kazdy jeden veterinar ma citacku, inak by predsa nemohol cipovat psov, psy sa na Slovensku cipuju uz dobrych par rokov, takze toto je blbost, co si napisala. Citacku dokonca maju aj utulky.

Toto nie je vina cipovania, ale nezodpovednosti majitelov psov, ze si KEDYKOLVEk u veterinara neoveria, ake udaje su tam zapisane a neopravia to.

Pisala si, ze cudzie teleso v tele zvierata je nebezpecne. prosim ta, kde mal tvoj pes ten brok? V svalovine, ci pod kozou.
kukučka
18.10.13,19:28
No mne bolo z toho, žeby som mala dať čipovať svojho malého psíka. Ešte pred zákonnou lehotou som tu chcela napísať prosbu, či sa nájde na Porade právnik, ktorý by ma zastupoval v prípade, ak by som dostala pokutu. Neurobila som tak, lebo nemám chuť hádať sa tu s papierovými ochráncami.
alaya1
18.10.13,19:33
mimotemyCo maju "papierovi ochrancovia" spolocne s cipovanim tvojho psa, Ja som sa vyslovila, ze je to kazdeho osobna vec, ci da psa cipovat a aj zodpovednost potom niest nasledky. Nehnevaj sa, taka averzia z tvojej strany, moj pes je taky isty zivy tvor ako tvoj, len je to urcite plemeno. A nesud ludi podla papierov psa, ked ani netusis co tito ludia robia napr. pre psy v utulkoch, mnoziarnach a pod. Nie je to od teba pekne.
arizona
18.10.13,19:40
[/QUOTE]

To snad nemyslis vazne, kazdy jeden veterinar ma citacku, inak by predsa nemohol cipovat psov, psy sa na Slovensku cipuju uz dobrych par rokov, takze toto je blbost, co si napisala. Citacku dokonca maju aj utulky.

Blbost? Nie vsetci veterinari, ani policajti, ci mestske hliadky citacky nemaju...viem to nielen z pravej ruky,ale aj media o tom neraz informuju, staci pogooglit

Toto nie je vina cipovania, ale nezodpovednosti majitelov psov, ze si KEDYKOLVEk u veterinara neoveria, ake udaje su tam zapisane a neopravia to.
Ked si zaplatim za sluzbu /cipovanie a zapis do registra/ tak hadam nie som povinna cumiet veterinarovi poza chrbat do pocitaca, ci zapisal spravne udaje. To je nezodpovednost majitela????

Pisala si, ze cudzie teleso v tele zvierata je nebezpecne. prosim ta, kde mal tvoj pes ten brok? V svalovine, ci pod kozou.
...bol to kocur, ale to je jedno...
;)
[/QUOTE]

....ODPOVEDE v texte ciernou farbou

...viem, ze si zastancom cipovania. Nemam dovod sa tu dalej s tebou dohadovat, viem ako by to dopadlo. Takze - HOWK !
Martin1310
18.10.13,19:41
alaya1 - Ja žasnem, takže za to že do centrálneho registra veterinár alebo niekto iný napíše nesprávny udaj môže majitel psa pretože si to na nete neskontroloval.
No jasné takže ked mi v servise zle opravia brzdy tak oni sú vlastne uplne nevinný to ja som si to mal celé znovu rozobrať a skontrolovať že?
A čo ludia bez internetu, predstav si aj taký sú.
kukučka
18.10.13,19:43
Keď som začala písať reakciu na arizonu, tvoj príspevok tam ešte nebol. Písala som o svojom psovi, nedomýšľaj si. Si zástancom čipovania, ja nie. Podľa mňa je to týranie a navyše zbytočné.

zlezaradilzase ma predbehli :D :D
alaya1
18.10.13,19:46
Pozri sa Arizona, ak veterinar nema citacku, nemoze vykonavat cipovanie zvierat. Pre neho je cipovanie prisun penazi, tak neverim, ze existuje niekto, kto nema citacku.

Ak mi zalezi na psovi, zalezi mi aj na spravnych udajoch v databaze a nemam problem si to ako majitel pozriet aj sam doma.
Moj veterinar pri kazdom preockovani mojmu psovi skontroluje citackou cip a prezrie si udaje v databaze, ci su spravne. Robi to kazdemu.Takze sa staci opytat veterinara. Ale za lajdackost vetosa ako moze zakon o povinnom cipovani?

Co sa tyka cipovanie, povedala som, ze je to pre psa lepsie ako bolo tetovanie. Inak mi je suma fuk, ci mas, ci nie, psa cipovaneho.

Niekedy treba citat prispevky aj bez tej horkej chute na jazyku...
Martin1310
18.10.13,19:56
Alaya1 - Aj na dopravný inšpektorát si volala ked si si prihlásila auto že či je naozaj na teba napísané? pretože aj tam by sa mohli tak ako veterinári pomíliť a zapísať nesprávne udaje. Odpovedať nemusíš, viem, nevolala.
kukučka
18.10.13,20:01
Koľko je na Slovensku psov, mačiek a fretiek?
Koľko z nich cestuje cez hranice?
Odhliadnúc od toho, ako a prečo sa majú na hraniciach kontrolovať, načo sa majú čipovať ostatné?
Aj tetovanie je týranie, ale rana sa zahojí a bolesť pominie, na rozdiel od toho čip je cudzí predmet umiestený trvalo v tele. Vyskúšaj a potom napíš.
alaya1
18.10.13,20:04
Koľko je na Slovensku psov, mačiek a fretiek?
Koľko z nich cestuje cez hranice?
Odhliadnúc od toho, ako a prečo sa majú na hraniciach kontrolovať, načo sa majú čipovať ostatné?
Aj tetovanie je týranie, ale rana sa zahojí a bolesť pominie, na rozdiel od toho čip je cudzí predmet umiestený trvalo v tele. Vyskúšaj a potom napíš.

vyskusala som kukucka, ako mnohi ini ludia mat cudzi predmet v tele a je ovela vacsi, ako cip u psa, co chudaci s kardiostimulatorom,no vidim, ze som urobila vyborne, ked som tu dnes pripla ten 1.oznam. Aj tak vam krasny vecer ..........
kukučka
18.10.13,20:27
alaya1, s tebou ani z voza, ani na voz. Porovnávať čipovanie - sprostú kontrolu a špinavý zárobok so záchranu života kardiostimulátorom, no nemám slov.
Len základnej otázke sa vyhýbaš - načo, prečo?
A nepripisuj nám to, čo vlastne robíš ty.
PS.
Pre veci neznalých: jeden majiteľ psa v Česku si dal vstreliť čip, myslím, že aj tu v téme je link na článok.
Našla som, tu je: http://www.spicove.cz/veterina/cipovani/male-psy-cipy-tlaci.php
Martin1310
18.10.13,20:27
No hej len sa spýtaj niekoho s tým kardiostimulatorom či by nebol radšej keby ho jednoducho nemusel mať a bol by zdravý .Psovi nič nieje tak na čo do neho cpať niečo čo nepotrebuje. Ničomu to nepomôže.Nič s toho čo si od toho slubovali sa nesplní a už sa to začína aj ukazovať.
A neplač, pozri sa na predchádzajúcu stránku a skús zistit kto že sa to začal búriť a kritizovať druhých za ich názor.Ked niekomu napíšeš že on je zodpovedný za chybu niekoho iného tak čo čakáš ?
alaya1
18.10.13,20:44
"Len základnej otázke sa vyhýbaš - načo, prečo?" - som ja zakonodarca? Na nich sa obrat mila kukucka.


Martin, preco ty mna kritizujes za nazor moj.

Trocha vzrusenia, konecne, na tej nudnej Porade-) pa mili psickari, ocipovani, ci bez,pekny vikend vam.
Martin1310
18.10.13,21:09
Alaya - už sme sa predsa o tom bavili viackrát a ja nekritizujem tvoj názor ohladne čipovnia.Ja som reagoval iba na to že majitel psa môže za zlí udaj v registri ale podstatné je, že to bola reakcia, nie akcia a ako vieme, najprv je tá akcia a tá veru moja nebola.
Ale šak v pohode, čip sem, čip tam.
korela
18.10.13,22:30
No, mozno v BA su...BA je predsa len viac na ociach. Ale kde su ostatne mesta???
Ved aj my, obcania v inych mestach platime rocne dane za psov... Len sa vedia vyhrazat pokutami,ako aj v pripade cipovania. Ale nikto nic neriesi....

je mi z toho "na bliti"...
Na sídliskách sú inštalované stojany ako smetné koše, kde sú imiestnené fakt funkčné papierové vrecká. Nie je problém po miláčikovi spratať.
A napriek tomu sú psíčkari nedisciplinovaní. Tak načo akákoľvek snaha. Možno s nimi niekto doma zakuruje.
Ale tiež je zaujímavé, že v častiach BA kde je výstavba iba s rod. domami, sa tieto stojany neinštalujú. Tak kam idú peniaze za dane? Asi sa tiež treba spýtať svojho poslanca.
korela
18.10.13,22:44
žeby to celé spôsobila lobby veterinárov ? niekto im dal pekne zarobiť, čip stojí tak 1-2 € , ceny sa hýbali od 12 € vyššie... Šikovnejší začipovali aj pár tisíc zvierat. Prečo nie, nech si obyčajný človek zaplatí, ak niekto chcel pomôcť zarobiť pár desiatok tisíc € šikovnejším veterinárom.tak mu to vyšlo.
Tento príspevok som previedka z druhej témy o čipovaní ešte raz sem.
Mňa zaujalo o.i. v článku zvieracie chovanie niektorých veterinárnych pracovísk.
"Čip, ktorý veterinár zvieraťu zavádza na ľavú stranu krku, stojí okolo 3 až 4 eur. Cenu za vykonanie povinného zákroku však určuje už veterinár a viacerí z nich túto právomoc zneužili s vidinou väčšieho zárobku. .....
Vo veterinárnej klinike Mavet v Malackách stojí čipovanie až 25 eur."
Nech mi niekto už teraz netvrdí, že si to celé nevymyslela nejaká lobby. Jedno či v EÚ alebo tu.

http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-o-paet-rokov/ (http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/295755-termin-pre-cipovanie-zvierat-sa-mozno-posunie-o-paet-rokov/)
Dáša_
19.10.13,04:22
priznám sa, zákon som študovala len okrajovo. A tak teraz neviem.
Bude slúžiť elektronická evidencia aj na to, aby sa sledovalo, či sú za psa zaplatené dane a či je zaočkovaný?
Na základe čoho vyradia začipovaného psa z elektronickej evidencie? Občas sa stane, že pes majiteľom utečie. A na úteku napríklad zahynie. Potom bude stačiť nejaké prehlásenie? Alebo potvrdenie z kafilérie? Alebo ako je toto vyriešené?
gilda
20.10.13,15:29
Iniciatívy proti zrušeniu protiústavného zákona o povinnom čipovaní psov pokračujú:
https://www.facebook.com/PeticiaZaZruseniePovinnehoCipovanieZvierat
"v pondelok, 21.10.2013 vystúpim vo vysielaní Slobodného vysielača s najnovšími informáciami. A." (Mgr. Adamčová, autorka petície)
gilda
20.10.13,15:45
http://www.necipujtenas.cz/fakta/legislativa/evropska-komise-necestujete-necipujete-sk.aspx
....nicméně nakonec si zřejmě stejně občané spravedlivě vymíní to, aby bylo čipování dobrovolné. „Čipovací lobby“ by tak byla definitivně poražena a Slováci by dali příklad celému světu, že i špatný zákon lze změnit, když se lidé spojí, dlouhodobě pracují mírovými prostředky na změně daného trestního stavu a nenechají se zastrašit."

..... do toho!
Kvaka
20.10.13,16:06
Pred vyše mesiacom som to tu už písala, takže som naozaj rada, že sa podarilo pripraviť zmenu zákona. Môj pes je síce začipovaný, ale my s ním často cestujeme, teda má aj pas. V databáze registrovaných psov som však našla neúplné údaje, nie je tam zapísané očkovanie môjho psa proti besnote z minulého roku, nie je tam zapísané, že fenka už nie je 1,5 roka medzi nami. Je stále evidovaná, aj pas má platný. Ja nebudem upozorňovať nikoho, aby to tam do registra zapísal. Veterinár mal čítačku, navyše naša fenka zomrela tam, kde ju aj čipovali v roku 2008, to im treba ešte špeciálne povedať, že zomrela?? Oni to prví vedeli a jej smrť aj potvrdili. Ani vo sne by ma nenapadlo, že ju nevyradia z evidencie. Majú v tom chaos.
Žabinka
20.10.13,17:04
Tiež som skúmala informácie v centrálnom registri, a nebolo tam nič. Len meno psíka, dátum narodenia, či je pes alebo fena, a telefónne číslo. A dátum čipovania. Pýtala som sa na to veterinára, tak sme pátrali, kde je chyba. Keď sa pozrel on ako prihlásený, bolo tam všetko, čo nahodil. Keď sa pozrel ako ja (neprihlásený), videl to isté ako ja, čiže nič. Takže niekde tam budú mať chybu...
Žabinka
22.10.13,09:37
Stina
22.10.13,10:06
Slovo deb..i je na nich priveľmi slabé. Tie vymyté hlavy by mali dostať k náhrade všetky výdavky ....
gilda
22.10.13,13:50
http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-10-21_21-00_informacna-vojna-cipovanie-adamcova-rodova-rovnost-sanve.mp3
v úvode rozhovor s Mgr. Adrianou Adamčovou, autorkou petície (rozhovor z 21. 10. 2013)
marjankaj
22.10.13,22:13
Slovo deb..i je na nich priveľmi slabé. Tie vymyté hlavy by mali dostať k náhrade všetky výdavky ....
To boli iní debili. Nie títo.
Pod tým zákonom sú podpísaní Gašparovič, Sulík a Radičová.:cool: 14.9.2011.
kopretinka
23.10.13,09:04
cena čipu je 1-2 eurá,veterinári pýtajú za očipovanie až do 30eur..............nech mi nikto nehovorí,o čom to je....
kopretinka
23.10.13,09:04
ooti,ktorí si ani nevedia vyložiť smernicu EU
gilda
23.10.13,09:42
ooti,ktorí si ani nevedia vyložiť smernicu EU
možno si ani nebolo treba vyložiť, stačilo odpísať. Pozrime sa kto podpísal a budeme vedieť odkiaľ odpisoval.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-19
gilda
23.10.13,09:54
Slovo deb..i je na nich priveľmi slabé. Tie vymyté hlavy by mali dostať k náhrade všetky výdavky ....
To boli iní debili. Nie títo.
Pod tým zákonom sú podpísaní Gašparovič, Sulík a Radičová.:cool: 14.9.2011.
Majme v hlavách jasno komu smerovať svoj hnev. Nie je to smer Smer. Smer sa akurát prebral o 5 minút 12. Idú voľby. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré.
Jurino
23.10.13,11:23
Tak a už sa odrazu pi.uje a nie .ipuje :)
Žabinka
23.10.13,12:48
Slovo deb..i je na nich priveľmi slabé. Tie vymyté hlavy by mali dostať k náhrade všetky výdavky ....
To boli iní debili. Nie títo.
Pod tým zákonom sú podpísaní Gašparovič, Sulík a Radičová.:cool: 14.9.2011.
Majme v hlavách jasno komu smerovať svoj hnev. Nie je to smer Smer. Smer sa akurát prebral o 5 minút 12. Idú voľby. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré.
skôr mám pocit, že Smer sa prebral 5 minút po 12... idú voľby.. ale zase sa im podarila fajn kačica s účinnosťou zákona..
kopretinka
23.10.13,13:08
ja tomu nerozumiem........od rána počúvam v rádii v správach toto:
1.od januára bude čipovanie dobrovoľné.(to znamená,že do konca roka je povinné? )
2.po novom roku narodení psi sa musia čipovať povinne.

Tak je to dobrovoľné alebo povinné a odkedy dokedy??:eek:
marjankaj
23.10.13,13:13
ja tomu nerozumiem........od rána počúvam v rádii v správach toto:
1.od januára bude čipovanie dobrovoľné.(to znamená,že do konca roka je povinné? )
2.po novom roku narodení psi sa musia čipovať povinne.

Tak je to dobrovoľné alebo povinné a odkedy dokedy??:eek:
Povinná si bola začipovať do 30.9.2013. Teda ak nie je teraz začipovaný, tak porušuješ zákon. Ale iba do 31.12.2013. Od 1.1.2014 si zase bezúhonná.:cool:
NO nevymysleli to múdro?:---
kopretinka
23.10.13,13:16
ja tomu nerozumiem........od rána počúvam v rádii v správach toto:
1.od januára bude čipovanie dobrovoľné.(to znamená,že do konca roka je povinné? )
2.po novom roku narodení psi sa musia čipovať povinne.

Tak je to dobrovoľné alebo povinné a odkedy dokedy??:eek:
Povinná si bola začipovať do 30.9.2013. Teda ak nie je teraz začipovaný, tak porušuješ zákon. Ale iba do 31.12.2013. Od 1.1.2014 si zase bezúhonná.:cool:
NO nevymysleli to múdro?:---
banánistan
marjankaj
23.10.13,13:21
No keď si už vyše 20 rokov nevieme zvoliť lepších, tak to potom aj tak vyzerá.:eek:
kopretinka
23.10.13,13:38
No keď si už vyše 20 rokov nevieme zvoliť lepších, tak to potom aj tak vyzerá.:eek:
môžeš zvoliť koho chceš,ak sa niekto dostane ku korytu.......
marjankaj
23.10.13,16:50
No keď si už vyše 20 rokov nevieme zvoliť lepších, tak to potom aj tak vyzerá.:eek:
môžeš zvoliť koho chceš,ak sa niekto dostane ku korytu.......
Ja už nechodím voliť. jeden hlas nemá skoro žiadnu váhu.
Zúčastňujem sa iba referenda v nádeji, že to ľuďom raz "dopne" a nenechajú sa masírovať stranami. Ak by referendá boli platné, tak by aj politici boli opatrnejší pri šikanovaní národa. Ale akí občania taká vláda.
lujza.j
23.10.13,16:54
No keď si už vyše 20 rokov nevieme zvoliť lepších, tak to potom aj tak vyzerá.:eek:
môžeš zvoliť koho chceš,ak sa niekto dostane ku korytu.......
Ja už nechodím voliť. jeden hlas nemá skoro žiadnu váhu.
Zúčastňujem sa iba referenda v nádeji, že to ľuďom raz "dopne" a nenechajú sa masírovať stranami. Ak by referendá boli platné, tak by aj politici boli opatrnejší pri šikanovaní národa. Ale akí občania taká vláda.
falošné .urvy!!!škoda, že voľby všetci neodignorujú...
Žabinka
23.10.13,16:59
No keď si už vyše 20 rokov nevieme zvoliť lepších, tak to potom aj tak vyzerá.:eek:
môžeš zvoliť koho chceš,ak sa niekto dostane ku korytu.......
Ja už nechodím voliť. jeden hlas nemá skoro žiadnu váhu.
Zúčastňujem sa iba referenda v nádeji, že to ľuďom raz "dopne" a nenechajú sa masírovať stranami. Ak by referendá boli platné, tak by aj politici boli opatrnejší pri šikanovaní národa. Ale akí občania taká vláda.
falošné .urvy!!!škoda, že voľby všetci neodignorujú...
no či sú tam takí, alebo takí.. úplne jedno to je.. všetko jedna banda..
marjankaj
23.10.13,17:02
falošné .urvy!!!škoda, že voľby všetci neodignorujú...
No stačilo by aj aby volili Kotlebu. Aspoň 30%.
Chcel by som potom vidieť ako by sa dali do koalície Fico s Dzurindom, len aby sa tam Kotleba nedostal.
Ale niečo také tu nehrozí. To sa môže stať tak v Rakúsku.
marjankaj
23.10.13,17:04
no či sú tam takí, alebo takí.. úplne jedno to je.. všetko jedna banda..
Áno sme banda. Či skôr bandy, modrí, červení, zelení, kakaoví ....:eek:
Excise Duty
23.10.13,20:52
Aj keď sa ma problém čipovania netýka, dosť ma pobúrilo dianie okolo toho. Tak som si teda podrobne preštudoval nariadenie (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a ktorým sa mení a dopĺňa smernica Rady 92/65/EHS. Kto má záujem tu nájde jeho úplné znenie:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2003R0998:20120210:SK:PD F
Už zo samotného názvu vyplýva, že ide o premiestňovanie zvierat medzi krajinami a nie iba o pohyb týchto zvierat v rámci krajiny! Hneď z článku 1 vyplýva, že toto nariadenie ustanovuje veterinárne požiadavky uplatniteľné na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a predpisy týkajúce sa kontrol tohto premiestňovania! Z prvého nečíslovaného odseku článku 2 následne vyplýva, že toto nariadenie sa uplatňuje na premiestňovanie spoločenských zvierat, druhov uvedených v prílohe I medzi členskými štátmi alebo z tretích krajín. Článok 3 definuje pojmy, pričom v písm. a) za spoločenské zvieratá považuje zvieratá druhov uvedených v prílohe I, ktoré sprevádzajú svojich vlastníkov alebo fyzickú osobu, zodpovednú za tieto zvieratá v mene vlastníka, počas ich premiestňovania a nemajú byť predané alebo prevedené na iného vlastníka. Podľa písm. c) je premiestnením každé premiestnenie spoločenského zvieraťa medzi členskými štátmi alebo jeho vstup alebo opätovný vstup na územie spoločenstva z tretej krajiny!!! Ak preskočím článok 4 upravujúci prechodné obdobie, potom podľa článku 5 druhy spoločenských zvierat uvedené v častiach A a B prílohy I musia byť pri premiestňovaní:
a) označené v súlade s článkom 4, (teda čípom) a
b) sprevádzané pasom, ktorý vydal veterinárny lekár oprávnený príslušným orgánom, potvrdzujúcim, že:
i) na danom zvierati bola vykonaná platná vakcinácia proti besnote podľa prílohy Ib;
ii) v prípade potreby sa na danom zvierati vykonali preventívne zdravotné opatrenia týkajúce sa ostatných chorôb.
A čo hovorí tupý slovenský zákon č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti? Podľa ustanovenia § 19 ods. 9 psy, mačky a fretky musia byť nezameniteľne označené a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat. Zákon teda ukladá túto povinnosť obligatórne, a to v rozpore s citovaným nariadením EÚ, keďže vyžaduje označiť všetky dotknuté zvieratá, teda i tie, ktoré nikdy neopustia ani len Horné Dolné a už vôbec nie Slovensko! Otázka stojí, kto odloví tie voľne pohybujúce sa zvieratá, aby ich označil? Táto zmena nastala zákonom č. 342/2011 Z. z.:
http://www.svps.sk/dokumenty/legislativa/zk_342_2011.pdf
Stačí sa pozrieť na spodku zákona, za ktorej vlády tento zákon vznikol. Podľa predchádzajúcich znení tohto ustanovenia zákona text § 19 ods. 5 znel nasledovne: „Psy, mačky a fretky určené na obchod musia byť nezameniteľne označené tetovaním alebo mikročipom a ich identifikačné údaje sa musia viesť v centrálnom registri spoločenských zvierat podľa odseku 3.“ To tiež nebolo v súlade s nariadením EÚ, ale zákon to nevyžadoval u všetkých zvierat.
Takže z tohto všetkého vyplýva, že na ministerstve pôdohospodárstva tí, čo sa podieľali na tvorbe zákona, nevedie čítať legislatívu EÚ alebo čo je ešte pravdepodobnejšie, že im niekto naoktrojoval lobistické záujmy. Viem o čom hovorím... tiež som zažil.
Nejde o nič iné, len o tuposť a hlavne dobrý kšeft!
marjankaj
23.10.13,21:44
Excise Duty
Súhlasím, že to je blbý zákon prispôsobený lobistickým záujmom.
Na druhej strane si môže každá krajina prijať aj prísnejší zákon ako požaduje EU.
Teraz je zvláštny stav do konca roka. Vyhlasujú, že nebudú sankcionovať porušenie tohto zákona. Čo na jednej strane je pozitívne, no nastrane druhej to pripomína Kocúrkovo.

A podávať kontrolné výkazy DPH budeme iba my jediní v EU. To tiež robili odborníci. Ale tu asi lobistov nenájdeme. To bude iná diagnóza.
Excise Duty
23.10.13,22:07
Excise Duty
Súhlasím, že to je blbý zákon prispôsobený lobistickým záujmom.
Na druhej strane si môže každá krajina prijať aj prísnejší zákon ako požaduje EU.
Teraz je zvláštny stav do konca roka. Vyhlasujú, že nebudú sankcionovať porušenie tohto zákona. Čo na jednej strane je pozitívne, no nastrane druhej to pripomína Kocúrkovo.

A podávať kontrolné výkazy DPH budeme iba my jediní v EU. To tiež robili odborníci. Ale tu asi lobistov nenájdeme. To bude iná diagnóza.
No, pokiaľ ide o čipovanie, nie je dôvod príjmať prísnejší zákon. Kontrolný výkaz DPH je samozrejme fantazmagória. Nič tu nepripomína Kocúrkovo, Slovensko totiž je Kocúrkovo par excellence.
arizona
24.10.13,07:20
Ja ale stale nechapem,ako sa do toho okruhu dostali fretky.
Neviem, ako vy ,ale ja nepoznam, ani som nepocula v mojom okoli, ze by niekto choval fretku...
marjankaj
24.10.13,07:22
Ja ale stale nechapem,ako sa do toho okruhu dostali fretky.
Neviem, ako vy ,ale ja nepoznam, ani som nepocula v mojom okoli, ze by niekto choval fretku...
Ja som u nás jednu videl. Mali ju na vodítku.:---
asedma
24.10.13,08:13
Ja ale stale nechapem,ako sa do toho okruhu dostali fretky.
Neviem, ako vy ,ale ja nepoznam, ani som nepocula v mojom okoli, ze by niekto choval fretku...
aj u nas maju v baraku a tiez na voditku s nou chodia obcas
Excise Duty
24.10.13,12:48
Ja ale stale nechapem,ako sa do toho okruhu dostali fretky.
Neviem, ako vy ,ale ja nepoznam, ani som nepocula v mojom okoli, ze by niekto choval fretku...
Pretože sú fretky uvedené v prilohe I nariadenia EÚ:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:2003R0998:20120210:SK:PD F
A podľa toho nariadenia majú byť očipované, len ak cestujú cez hranice s majiteľom. To iba na Slovensku vykonal niekto nadprácu a nacpal do zákona všeobecnú povinnosť. Inak fretiek chová dosť ľudí, aj keď sa to na rozdiel od psov a mačiek nevidí každý deň.
arizona
04.11.13,13:10
Žabinka
04.11.13,14:26
výstižne napísané.. len vzhľadom na dopad hlúpeho zákona na poriadnych ľudí -príliš slušne..
marjankaj
04.11.13,15:08
výstižne napísané.. len vzhľadom na dopad hlúpeho zákona na poriadnych ľudí -príliš slušne..

Áno výstižne napísané, ale nesprávne adresované.
Vôbec sa nejdem zastávať tejto garnitúry, ale ten zákon domrvili za vlády Radičovej,

Dovtedy platil tento zákon
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-veterinarnej-starostlivosti/
Potom to zákonom 342/2011 zmenili.
http://www.svps.sk/dokumenty/legislativa/zk_342_2011.pdf

Takže pokiaľ ide o čipovanie, tak sa treba poďakovať predchádzajúcej vláde.
Katy a R
04.11.13,15:13
marjankaj
04.11.13,15:18
Excise Duty
04.11.13,18:11
výstižne napísané.. len vzhľadom na dopad hlúpeho zákona na poriadnych ľudí -príliš slušne..

Áno výstižne napísané, ale nesprávne adresované.
Vôbec sa nejdem zastávať tejto garnitúry, ale ten zákon domrvili za vlády Radičovej,

Dovtedy platil tento zákon
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-veterinarnej-starostlivosti/
Potom to zákonom 342/2011 zmenili.
http://www.svps.sk/dokumenty/legislativa/zk_342_2011.pdf

Takže pokiaľ ide o čipovanie, tak sa treba poďakovať predchádzajúcej vláde.
To je síce pravda, ale keď si pozrieme hlasovanie č. 136 schôdze 22, na ktorej bola táto novela zákona schválená, tak 58 zmrdov vtedajšej opozície, ktorá dnes tvorí jadro súčasnej štátostrany sa hlasovania alibisticky zdržalo a nik nehlasoval proti, takže sa dnes môžu tváriť, že majú čisté ruky, nik sa nepostavil proti.
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=29161
marjankaj
04.11.13,19:10
výstižne napísané.. len vzhľadom na dopad hlúpeho zákona na poriadnych ľudí -príliš slušne..

Áno výstižne napísané, ale nesprávne adresované.
Vôbec sa nejdem zastávať tejto garnitúry, ale ten zákon domrvili za vlády Radičovej,

Dovtedy platil tento zákon
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-veterinarnej-starostlivosti/
Potom to zákonom 342/2011 zmenili.
http://www.svps.sk/dokumenty/legislativa/zk_342_2011.pdf

Takže pokiaľ ide o čipovanie, tak sa treba poďakovať predchádzajúcej vláde.
To je síce pravda, ale keď si pozrieme hlasovanie č. 136 schôdze 22, na ktorej bola táto novela zákona schválená, tak 58 zmrdov vtedajšej opozície, ktorá dnes tvorí jadro súčasnej štátostrany sa hlasovania alibisticky zdržalo a nik nehlasoval proti, takže sa dnes môžu tváriť, že majú čisté ruky, nik sa nepostavil proti.
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=29161

No je pravda, že hlasovať môže každý ako chce. Podľa svedomia. Že sa tak vždy nepostupuje je vec iná.
Za hlasovalo 76 poslancov, teda aj keby všetci smeráci boli proti, tak by to na výsledku nič nezmenilo. Mali to určite dobre spočítané.
Ale návrh robila vláda(vládny návrh zákona), teda vtedajšia opozícia sa na tom podieľala minimálne možno vôbec. Iba ak by tam zapracovali ich pripomienky.

Teda za tento paškviil je plne zodpovedná vtedajšia vládna garnitúra.

Tým zase nechcem povedať, že smeráci sú anjeli. To čo stihli za tak krátky čas napáchať, to nemá doposiaľ obdobu. Aj keď v niektorých prípadoch pokračujú v zámeroch predchádzajúcej vlády. Napríklad predchádzajúca vláda chcela obmedziť paušálne výdavky živnostníkom na max 200 € mesačne a títo to veľkodušne upravili na 420 €.
marjankaj
04.11.13,19:24
Inak fajn, že si priložil ten link. Aspoň všetci vidia komu môžu poďakovať. Aj osobne.

Asi najlepšie Sulíkovi. Keby nepovalil vládu, tak čierny peter by zostal im.
Excise Duty
04.11.13,19:32
Inak fajn, že si priložil ten link. Aspoň všetci vidia komu môžu poďakovať. Aj osobne.

Asi najlepšie Sulíkovi. Keby nepovalil vládu, tak čierny peter by zostal im.
Však ak si pozorne prečítaš môj príspevok z 23. októbra v tejto téme, a najmä posledné dva odstavce, tam som jasne napísal, kedy zákon vznikol a za ktorej garnitúry. A toho obrkecala ani nespomínaj, je to človek, ktorý rozvrátil celý daňový systém tohto štátu.
marjankaj
04.11.13,19:41
Veď v pohode. Reagoval som iba na link, čo priložila arizona. Neviem, prečo vtedy nevypisovali na vládu, aký zákon im nachystala.
Nebudem zakaždým čítať všetkých 6 strán. Veď aj ja som tu o tom písal.