antonius13
19.05.13,12:02
Dobry den,

v sucasnosti mam ukonceny neucitelsky smer v odbore geografia. Chcem sa vas spytat, ake certifikaty potrebujem za predpokladu, ze by som chcel byt pedagogom v niektorej z krajin Kanada, USA, Australia.. Je vobec mozne taketo vzdelanie (pripadne certifikat a pod..) ziskat niekde na Slovensku ?! Staci mi dorobit si pedagogicke minimum a k tomu ziskat nejaky jazykovy certifikat?

dakujem vam velmi pekne za vsetky postrehy... :)
marjankaj
19.05.13,10:15
Ty chceš v USA učiť geografiu?
To skôr naučíš v afrike pygmejov kozmonautiku.:---
avalik
19.05.13,10:31
no taketo info by som hladala na prislusnych oficialnych strankach v danej krajine, pripadne relevantnych forach danych krajin - predpokladam, ze AJ ovladas na potrebnej urovni
antonius13
19.05.13,10:51
aj som samozrejme hladal, len ma zaujima, ci ma niekto z vas "poradcov :)" nejake skusenosti s niecim obdobnym a ci existuje spolocnost (na SVK), co sa udelovanim takychto "certifikatov", pripadne poskytovanim konkretnych rad zaobera... a anglicky viem :)..urcity cas som i v anglicky hovoriacej krajine zil - ako "kazdy" na zarobkoch :)...a chcel by som inak...
antonius13
19.05.13,10:57
:)
osky
24.05.13,14:06
jedna vec je mt certifikat a druha vec-ci si potom najdes pracu.
ja zijem v at,so vydata za obcana at-nie slovaka a mam ukoncene vsetko mozne,diplomy a pod.,studovala som i v zahranici....to nie je chvastunstvo-pokracujem.
chcem len povedat,ze 3 a pol roka som robila uplne nieco ine ako som studovala a nebolo jednoduche najst si pracu v mojom obore.
aj napriek tomu,ze som vsetko mala od ministerstva vo viedni potvrdene ako platne a nic som si nemusela uz v at dorabat.
konecne robim oficialne ,nielen sukromne,svoju pracu ale aj tak ma zaradili do najnizsej moznej triedy-cize nizsie ako mojich kolegov s rovnakym vzdelanim ale studujucich v at...takze taka je realita-treba si rozmysliet,ci radsej nechces studovat v danej krajine a mas to iste....