koll86
19.05.13,11:37
Chcem si dať vymerať pozemok, keďže chcem stavať plot a potrebujem majiteľom susediacích parciel zaslať pozvánku. Potrebujem, aby prišli a aby podpísali protokol. Nemáte niekto takú pozvánku? PS: ak neprídu môžem vymerať pozemok aj bez ních? veď to vymerá geodet, a aj keby susedia namietali tak plot dam 10 cm dnu do svojho pozemku a nikto mi nič nemože či?:confused:
buchač
19.05.13,09:55
Pozvánka je predsa normálna...
Na štylizácii nejak nezáleží , hlavne aby bolo jasné , o čo ide ...

Nemôžeš vymerať nič , respektíve geodet ... nakoľko sa to do zápisu o meraní dávajú aj tie nacionále ( číslo OP , adresa ...) a hlavne to všetci zainteresovaní musia podpísať ...

Vravíš , že plot dáš o tých pár cenťákov na svoj úkor ...
Nerobilby som to , nakoľko jeden nikdy nevie , čo sa môže v budúcnosti prihodiť a čo by si aj potom ľutoval ...
terezamaria
19.05.13,10:01
Úplne normálne znenie :
Pozývam Vás, aby ste sa dňa ..... o .....hodine dostavili na parcelu / napr. pri ihrisku / z dôvodu zamerania môjho podielu geodetom. Je potrebné, aby ste boli účastný, nakoľko budem priamo kolíkovať vymeraný podiel a nechcem, aby prišlo k nedorozumeniu medzi nami dvomi.
koll86
19.05.13,17:13
čo máš na mysli? veď aj keby si dal následne sused vymerať pozemok tak by nič nemohol keď by plot bol na mojom pozemku či?
buchač
19.05.13,17:21
Čo myslím ???
Napríklad budeš chcieť ( alebo musieť ) predať z rôznych dôvodov ....
Akú výmeru dáš do zmluvy ???
Skutočnú podľa katastra , alebo skutočnú - oplotenú ???
Z tých centimetrov sa následne metre štvorcové stávajú ...odvíja sa kúpna cena a aj dane platia ???
Kupca odradíš okamžite .
Aspoň ja to tak vidím ...
Ferdosondo
20.05.13,04:24
K vymeraniu susedov nepotrebuješ a ani nič podpisovať nemusia. Geodet určí hranice a Ty oznámiš na stavebnom úrade drobnú stavbu. A už len oplocuješ a oplocuješ a oplocuješ.
koll86
20.05.13,16:30
Určite? vieš volal som dnes s geodetom a ten mi povedal, že by bolo dobré, aby boli prítomný aj vlastníci susediacich parciel, lebo že je potrebné, aby mi podpísali protokol o vytýčení hraníc pozemku, zdá sa mi to také zbytočné, veď keď raz geodet zamerá hranicu pozemku tak aj keby sused nebol spokojný tak si to môže dať premerať iným geodetom no ten by mu mal zamerať pozemok rovnako či?