Tánička
10.03.06,12:22
Prosím Vás, ako mám zaúčtovať daňový bonus (v jednoduchom účtovníctve), ktorý je vyplatený zamestnancovi vo výplate, ale je vyplatený zo zdrojov zamestnávateľa. Je to výdavok ovplyvňujúci základ dane?
A ako mám potom zaúčtovať vrátený daňový bonus Daňovým úradom zamestnávateľovi na základe žiadosti. Je to príjem, ktorý ovplyvňuje základ dane?
Pr. zamestnanec mal vyplatenú čistú mzdu SK 7.600,- + Sk 400,- daňový bonus.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem
3tina
10.03.06,14:22
Neviem či je postup akým to robím ja správny, skúste reagovať aj iní.
Celú čiastku (mzda aj daňový bonus) dám do nákladov ovplyvňujúcich daň z príjmu-mzdy, požiadam DÚ o vrátenie a žiadosť si zaevidujem ako záväzok (samozrejme mínusový)- takže je to príjem ovpl. základ dane. Robím to preto tak, lebo keby som si chcela žiadosť zaevidovaž ako pohľadávku voči DÚ, nemám ju kam zaradiť (mzdy sa v príjmoch nenachádzajú).
Ak sa mýlim opravte ma.
Steven111
10.03.06,14:56
Ahojte, podla mna zaučtujete danový bonus len vtedy ked vam prídu peniaze na úcet, cize to budete uctovať v roku 2006- príjmy- ostatné príjmy ovplyvnujuce zaklad dane. Pohladavku by som neevidoval, pretoze danovy urad vám zaplatí danový bonus v tomto roku.
abel
11.03.06,08:23
Daňový bonus vrátený od Daňového úradu zaúčtujete do kolónky mzdy so znamienkom mínus.
abel
12.03.06,09:21
Výklad je v príspevku 7 http://www.porada.sk/showthread.php?p=201290#post201290

Steven111, v jednom príspevku odporúčaš medzi zdaniteľné príjmy a v druhom medzi nezdaniteľné :confused: