rnhecar
19.05.13,13:53
Dobrý deň, chcem sa informovať. Som študent 4 ročníka na obchodnej škole (maturita+výučný list) a práve končím školu. Chcel by som začať podnikať v prepravných službách, (nejaká menšia dodávka do 3,5t mam vodičské oprávnenie). Služby by som chcel ponúkať ako kurier, prerpava tovaru po SR. Čo všetko potrebujem, a tak nejak, či vôbec mám nárok ako 19 ročný..
sroservis
31.05.13,18:02
Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosť
ou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla a Kuriérske služby sú voľné živnosti, ktoré si môžete ohlásiť hneď ako dosiahnete plnoletosť (správny poplatok 5 EUR za každú).

V podstate počas prvého roka ste oslobodený od sociálnych odvodov, musíte riešiť (platiť len zdravotné cca 46 EUR), ak za Vás neplatí štát alebo zamestnávateľ. Pekný deň,
kurtas
01.06.13,09:42
skús si najprv oslovit jednotlive kurierne sluzby ja som tak skusal par rokov dozadu iba z jednej mali ako tak zaujem len chceli vacsie auto nez som mal takto zistis ci uspejes u nich ako partner ... aj ti to pomoze pri rozhodovani aky tip auta... druha moznost ako privyrobit su lokalne prepravy kamaratom znamym na doporucenie a podobne ... nerataj vsak ze na tom velmi zbohatnes ale aspon si budes panom svojho casu .... co moze pomoct je napr. auto s hydraulickou rukou alebo plachtova dodavka (v podstate menej bezne auta) mozes viac konkurovat... staci ci zivnostensky list kamarat tak robi vacsinu penazi od jednotlivcov dostava na ruku