alena992
19.05.13,16:52
Potrebujem radu ohľadom šiat z ebay. Nakúpila som asi 20 šiat, ku ktorým nemám faktúru-doklad. Ako to dať do podnikania? Požičovne? Ako potom preukázať prípadnej kontrole pôvod šiat? Aj pri vklade osobného majetku som povinná preukázať pôvod šiat? Dakujem
a_je_to
19.05.13,15:40
To neostal žiadny doklad od nákupu ? Veď už iba kvôli prípadnej reklamácii treba niečo mať, aspoň doklad o platbe dobierky, alebo z účtu.
Ak niet dokladu o platbe, tak sa ťažko uplatňujú výdavky.... iné nehrozí. Pri inom preukazovanie pôvodu nebude hádam až taká nutnosť.... ak raz chcem s niečím začať. Začni ... a hotovo ... nech sa deje, čo sa deje. Prídu aj ďalšie problémy, popri ktorých tieto dopadnú ako úplne malé.
marjankaj
19.05.13,15:44
No proste zdaníš celú sumu za požičanie. Nemáš možnosť si uplatniť výdavky, keďže žiadne nemáš.
alena992
19.05.13,16:33
Nemám žiaden doklad, kupila som šaty cez ebay a jediné čo má je platba cez paypay, ale to nie je faktúra, to mi danováci neuznajú :-( v tom je problém.
alena992
19.05.13,16:34
šaty som súpila cez ebay, paypal ale nemám faktúru. toto je problém. :-( Možem tie šaty odkúpiť do požičovne odo mna? či to sa nedá?
a_je_to
19.05.13,16:44
od seba sebe nie. Ale ... skús od mamy, sestry, švagrinej, susedy... aj jednotlivo. Stručnú kúpnu zmluvu a podpis dokladu o výdavku. Je to bežný občiansky odpredaj, ktorý je u príjemcu oslobodený podľa § 9/1/c.