ms13
19.05.13,16:52
Pri reštarte pc mi naskočí farebný monitor.Pc musím potom vypnúť a počkať nejaký čas.Potom je možné pc riadne zapnúť.Toto sa prejavuje od doby čo mám internet.
misoft
19.05.13,18:49
Internet s monitorom nemá nič spoločné! A pochybujem, že máš ČB monitor :D - Pokiaľ reštartuješ PC (tzv. horúce spustenie) - všetko sa "vynuluje", PC nabieha ako od začiatku - teda inicializácia BIOSu, zavádzač OS, aplikácie.
Toto ti bude spôsobovať asi chybná grafika.
Skús vyskúšať GK (tvoju) v inom PC, alebo vyskúšať inú GK v tvojom PC.
wagner
26.05.13,06:05
Mám problém s PC. V poslednom čase po každom spustení a nabehnutí stránky v PC ťukne a obrazovka sa na bokoch zúži o 2cm. Potom za krátku dobu zase v PC ťukne a obrazovka sa roztiahne na pôvodnú šírku. Niekedy to spraví počas používania PC viac krát, niekedy iba raz V čom je problém? PC je nový - od decembra.
misoft
26.05.13,08:03
Monitor máš klasický?
Ak áno - odchádza monitor.
wagner
26.05.13,18:28
Klasický monitor - má 6 rokov. To by mal tak rýchlo odísť?
pavles1
27.05.13,18:51
Keď to vydáva zvuk "ťuknutia" a obrazovka sa po bokoch zúži alebo inokedy zas rozšíri, tak to vyzerá na problém komunikácie grafickej karty a monitora. Normálne k tomuto javu dochádza, napr. keď grafická karta mení frekvenciu alebo rozlíšenie obrazu určené pre monitor. Možno grafická karta v tom novom PC vysiela frekvenciu a rozlíšenie, ktoré tvoj starý monitor nezvláda. Skús nastaviť frekvenciu zobrazovania na nižšiu hodnotu, napr.60 alebo 75 Hz a rozlíšenie na nižšiu hodnotu, napr. 1024x768 bodov, ak to operačný systém dovolí. A ak to nebude spôsobovať tebou popísané problémy, tak môžeš postupne zvyšovať frekvenciu a rozlíšenie.
wagner
27.05.13,18:54
A ešte keby si mi poradil kde tú frekvenciu nastavím, lebo ja som neni taká múdra v PC.
pavles1
27.05.13,18:55
To by mohlo spôsobovať aj zariadenie na pripojenie k internetu, napr. dodatočne vložená sieťová karta do PCI slotu, do PCMCIA slotu, prípadne možno aj do USB portu. Skús to zariadenie načas vybrať z počítača, aby si videl, či je to tým.
misoft
27.05.13,19:49
6 rokov na klasický monitor je viac-menej dosť.
misoft
27.05.13,19:52
Klik PTM na voľné miesto plochy - Rozlíšenie obrazovky - tam by mala byť ponuka aj pre zmenu frekvencie, pokiaľ nebude - klik na Rozšírené nastavenie a pod záložkou Monitor to nájdeš.