IvetaH
20.05.13,06:14
Ahoj, tak som bola na DU, musí byť registrovaný §7, požiadala som o registráciu, ale teraz rozmýšľam nad tým, že ak sa akcia uskutočnila v apríli a on bude registrovaný podľa §7 až od mája, ako vystaviť faktúru pre toho taliana? Mám tam uviesť IČ DPH alebo nemám tam uviesť IČ DPH. Na DU som sa nepýtala, lebo pani správnikyňa začala hneď možnými pokutami.
Prosím pozrite mi to niekto.
KEJKA
20.05.13,05:25
presne tak, hrozí pokuta. Registrácia je povinná pred dodaním služby do EU, a to podľa §7a) nie §7. Ak nevieš tú službu - dodanie nejako "preniesť" do mája, tak máš smolu. Síce podávaš súhrnný až za II.Q., takže už to ičDPH budeš mať, na faktúre - aj tej aprílovej ičDPH budeš mať, v SV neuvádzaš obdobie, na chybu prídu až pri prípadnej kontrole. Vytknúť ti budú môcť len tú oneskorenú registráciu, ostatné povinnosti budeš mať splnené.
IvetaH
20.05.13,06:05
Kejka, ja ti dávam pochvaly (aj na iné témy) a vôbec neviem, či sú ti doručené, lebo mi to tu nič neukazuje.

A za druhé, neviem dať ako v starej porade, že odpoveď, tak to píšem ako viem.

Otázka ale je, či prerobiť tú faktúru, lebo som ju ešte neposlala.
Deň dodania nezmením, lebo mi to druhá strana vráti.
Srdečná vďaka ešte raz.
KEJKA
20.05.13,13:31
aj ja píšem ako viem,
neviem nájsť kto mi dáva pochvaly, ale ďakujem krásne, Vôbec neviem, ak mi niečo niekto dá ako odkaz - k tomu sa už vôbec neviem dostať. Aj do profilu som si preto napísala, aby ste mi neposielali odkazy.
Rada pomôžem, teší ma že som užitočná a bodíky-nebodíky na tom nič nezmenia.
Faktúru prerob podľa vlastnej úvahy, to nekomentujem. Čo chceš tým vyriešiť? Dátum vystavenia chceš posunúť až na dátum registrácie, tak?
IvetaH
21.05.13,04:46
Vyriešiť chcem len to, aby Talian dostal faktúru ako sa patrí. Nechcem mu vyrobiť problém. Podľa mňa by som mu mala urobiť faktúru s ICDPH a ešte tam aj uviesť zápis, že on je plátca dane, tú predpísanú formulku podľa 138, nemám to teraz po ruke.
Pre seba už asi nevyriešim nič, jedine tomu talianovi že by šlo, čo má ísť.
KEJKA
21.05.13,10:06
áno, pre Taliana to urob správne, vlastne aj pre seba, ale musíš dať dátum vystavenia, ked už máš to ičDPH.