Darina1234
20.05.13,07:25
Prosim o radu, dala som okam. sk. prac. pomeru zo strany zamestnanca z dovodu nevypl. mzdy/ nadčasu/, bolo mi odpovedane, že nesuhlasia nakolko zistili, že moja nadriadena/ veduca predajne/ nespravne evidovala nadčasove hodiny a ich čerpanie, takže nou vykazane hodiny v knihe dochadzky su nespravne a preto nesuhlasia so skončením, je to v sulade so ZP, nie je o chyba zamesnavaela, ked nespravne vedie evidenciu dochadzky a čerpanie nadčasovch hodin
terezamaria
20.05.13,06:40
Čítam Tvoje príspevky, stále sa tam jedná o polhodinu na obed...neviem o inom, ak áno, napíš komentár. Vždy sa u Teba jedná o určité nadčasové hodiny, ktoré si mala možnosť si vyčerpať ako náhradné voľno. Prečo si ich nečerpala? Nechcela Ti vedúca dovoliť čerpanie? Pokiaľ nie, tak máš právo na nadčasový príplatok a preplatenie nadčasov, či sa jedná o 20 hodín alebo 120 hodín, to som použila ako príklad. Nech Ti riaditeľstvo povie tú správnu alternatívu, ktorú oni zastávajú, ako by malo čerpanie vyzerať a potom sa rozhoduj ďalej. Držím Ti palce.
Darina1234
20.05.13,07:59
moja nadriadena, evidovala nadčasy asi tak, že som sa napisala do knihy dochadzky prichod a odchod, nadčasove hodiny vobec neboli evidovane cez mzdovú učtovničku, nakolko, nadriadena na ieto hodiny ani nevypisala príkaz na nadcas, sama veduca potom aj odpisovala podla prichodu a odchodu v dany den aj akože mínusove hodiny a toto robila nespravne a až pri mojom ok. sk. prac. pomeru, prišli na to ludia z podniku, kde sa robí mzdova agenda, ale v knihe dochadzky je jasne napísane veducou v mesiaci november , zostatok nadč. hodín 20, ja som sa eda riadila tymto a dala som skončenie, no oni nesúhlasia, nakolko poče nadčasov je podla nich iny ako je vykazany v knihe dochadzky.
avalik
20.05.13,19:22
ved som ti pisala v inych tvojich otazkach ako sa to pocita ... tak ako ti vyslo?

kolko hodin nadcasu mas este k dispozicii? ...

ak tam naozaj nechces ostat tak poziadaj o skoncenie prac. pomeru dohodou a ked nebudu suhlasit tak daj riadnu vypoved
Darina1234
22.05.13,15:21
nakoniec tie nadcasove hodiny skresali na 2 nevyplatene, nakolko veduca ich nesoravne evidovala takmer rok, takze ok. sk. pr. pomeru mi nedaju, teraz uz len vypoved
terezamaria
22.05.13,16:46
Darinka porozprávaj sa s vedúcou, s ohľadom na Tvoje príspevky aj v iných témach, je to nejaké neskutočné. Predsa pre 2 hodiny by si nedávala okamžité skončenie pracovného pomeru. No určite riaditeľstvo dostalo takéto podklady od nej.....
Darina1234
22.05.13,17:01
aj tak si myslim, že &69 ZP je naplneny aj 2 hod. su dovod
Darina1234
22.05.13,17:16
mne ide len o okamžity odchod odtial, dnes mi napriklad ako predavačke dala čistit riedidlom zachodove dvere od flakov ...
Darina1234
29.05.13,13:00
Takže na ok.sk.pracovneho pomeru mi bolo odpovedane, že žiadne nadčasove hodiny nemam, prave, že 0,5 hod mi ešte chyba.dnes, ked som bola odovzdať veci v praci, nakolko mi konči PZ, mi veduca dala podpisať NV- 3 hodiny, ktore mi prikazuje si ešte dnes vyčerpať, takže asi takto bola evidovana dochadzka.