romco
10.03.06,11:56
Dobrý den,
Rád by som dostal od niekoho radu ako postupovat v pripade pouzívania reg. pokladne/zaplatene v hotovosti/ a pouzivanie programu Alfa-faktura.Nie je mi jasne, ako to je ked v pokladnicnej knihe sa pisu a lepia kazdy den uzávierky ako to je s tovarom predaným na fakturu.Je tam nejaká synchronizácia-prosim o laické vysvetlenie dakujem.
Roman
Zita5
10.03.06,11:21
Dobrý den,
Rád by som dostal od niekoho radu ako postupovat v pripade pouzívania reg. pokladne/zaplatene v hotovosti/ a pouzivanie programu Alfa-faktura.Nie je mi jasne, ako to je ked v pokladnicnej knihe sa pisu a lepia kazdy den uzávierky ako to je s tovarom predaným na fakturu.Je tam nejaká synchronizácia-prosim o laické vysvetlenie dakujem.
Roman

Celkovú dennú uzávierku vytlačíš nalepíš do Knihy pokladnice a tržieb .Zaúčtuješ v peňažnom denníku v Alfe nasledovne :

Príjem pokladňa oproti zápis príjmy ovplyvňujúce ZD - príjem za tržby a zároveň na základe tovarovej uzávierky odpíšeš zo skladu tovar , ktorý si predal .

Ak predávate v hotovosti tovar na základe DL vypíšeš faktúru v Alfe , na otázku " zapísať faktúru do pohľadávok " zaklikneš "áno" a pri úhrade pohľadávky /faktúry/ úhradu zaúčtuješ cez pokladňu v hotovosti/nie je podmienkou , že musí byť daný blok cez RP/.

Účtovanie úhrady faktúry cez pokladňu v hotovosti účtuješ nasledovne :
Otvoríš príjem pokladňa " Klikneš "príjem za tovar" cez F7 vyberieš danú pohľadávku . Dolu vľavo musíš mať zakliknuté "uhradiť pohľadávku z evidencie " je x - krížik. Stlačíš OK .

Tým faktúru budeš mať zaúčtovanú príjem pokladňa oproti zápis príjem ovplyvňujúci ZD - tovar .
Na základe fa a DL odpíšeš tovar zo skladu .