knihovnica
20.05.13,15:18
ak pri založení s.r.o. konateľ nemá príjem ani ako mzdu, ani ako odmenu, nemusí platiť mesačné odvody vôbec? iba z podielu na zisku, teda jednorázovo a ZP od neho nemôže vyžadovať pravidelné platby a to ani v tom prípade, že nie je nikde inde zamestnaný? / doteraz tzv. samoplatiteľ/
Tweety
20.05.13,13:19
ZP je povinné, musí sa teda prihlásiť ako samoplatiteľ.
Katy a R
20.05.13,14:01
§ 11 odst 2 ... http://www.porada.sk/216656-ako-sa-platia-odvody-do-zp-z-honorarov-ak-je-registrovany-autor-s-pridelenym-dic-post2355225.html#post2355225 .. ak sa nezamestná, tak bude aj ´dalej "samoplatiteľ"
Mohol by si dať nejaký minimálny úväzok (PP v SROčke) - ale zase treba platiť aj SP (kazí si potom OMB) - treba si to prepočítať!
promont maja
21.05.13,04:21
zinka111
31.07.13,06:55
Ahoj, na začiatok potrebuješ písomnú zmluvu o výkone funkcie podľa ktorej nebudeš poberaž žiadnu odmenu. Vtedy odvody neplatíš, ale pritom pozor, odvody do ZP musí povinne platiť každý aspoň ako samoplatiteľ. Pozri si tento link, tu to máš dobre vysvetlené: http://www.albertova.eu/index.php?pravo=rms
naty-ka
31.07.13,07:23
Ja sa spýtam takto, keď som konateľom v spoločnosti s.r.o. a som aj zamestnaná ako FO musím sa prihlásiť do zdravotnej poisťovne? samozrejme môj zamestnávateľ za mňa odvádza poistne do všetkých fondov. A nemám žiadnu zmluvu o tom že by som poberala odmenu za výkon funkcie...
promont maja
28.08.13,04:28
http://www.projustice.sk/obchodne-pravo/cinnost-konatela-v-platnom-pravnom-poriadku

.... ešte pripojím ďalší názor, aby bola táto otázka zaodpovedaná kompletne ... myslím, že príde vhod ...
avalik
28.08.13,05:29
hmm, nebolo by vhodnejsie vylepsit tvoju povodnu odpoved? ... toto je nova otazka
marjankaj
28.08.13,05:29
Na základe čoho má konateľ podiely na zisku?:eek:
promont maja
28.08.13,08:37
... sorry ... nemám to ešte dobre prelúskané ... takže som to skúsila a nesprávne ... a nahlásila som sa, aby to vymazali ... ale asi ani tade cesta nevedie ...
marjankaj
28.08.13,08:40
Avalik. No aj tak by sa to dalo povedať:---
Emka Roman
28.08.13,08:58
Ak nie je dôchodca
Ekonomka-SR
07.09.13,16:40
Zinka dakujem za super link a aj za tvoje odpovede. Zial niektore uctovnicky co su na porade reaguju na nejake otazky velmi arogantne az to hranici s drzostou. Asi maju pocit, ze zjedli mudrost sveta, aj ked skutocnost je ina. Kiez by takych ludi ako Ty tu bolo viacej.
sunborn
01.10.13,13:57
Prosim Vas ako by to malo byt urobene aby by si invalid nad 70% mohol otvorit s.r.o. kde by bol jedinym spolocnikom aj konatelom s tym aby nemusel platit odvody? Musi mat v zmluve o vykone konatela uvedene, ze nebude poberat prijmy za vykon funkcie konatela? A bude sa musiet prihlasit ako samoplatitel aj ked pracuje napr na dohodu a su mu z penazi z dohody odvadzane odvody?
Ake by boli tie najnizsie odvody do ZP ak by nepoberal konatel ziadne prijmy?
avalik
01.10.13,14:01
etiketa porady: Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.
Skôr ako napíšem otázku, hľadám či už rovnaká otázka na Porade neexistuje.
sunborn
01.10.13,14:18
snazil som sa zapojit do temy ktoru som vyhladal ze sa uz obdobne veci rozoberali. Myslim som zachoval kriterium vyhladavania