Karinka222
20.05.13,16:19
Prosím o radu. Ak mám zahraničnú faktúru so zahraničnou daňou za materiál, ktorú mi dodávateľ neopraví na základ bez dane, pretože materiál bol prepravený zo skladu dodávateľa do skladu mojej materskej spoločnosti (v rovnakej členskej krajine ako dodávateľ) a následne na Slovensko. V prípade, že budem žiadať o vrátenie zahraničnej DPH, je potrebné prehnať faktúru cez samozdanenie vo výške ZD alebo vo výške celej faktúry s daňou? A čo v prípade ak tú faktúru preženiem cez samozdanenie, ale nebudem žiadať o vrátenie zahraničnej dane (vytknú mi to pri daňovej kontrole)?

Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
JurickovaKatarina
21.05.13,11:31
Doklad so zahraničnou DPh do samozdanenia nepatrí - tak mi bolo vytknuté pri Daňovej kontrole, odvtedy to do samozdanenia nedávam. Ak o zahraničnú DPH žiadať nebudeš podľa mňa Ti to nemajú prečo vytknúť, aspoň nám nič nevytkli, hoci výška zahraničnej DPH bola v požadovanej výške na vrátenie (aj sme žiadali, ale Poliaci nám nič nevrátili). Ale pri kontrole nesmerovala k tejto téme žiadna výtka...
Karinka222
21.05.13,23:58
Auditor mi povedal ze to musim samozdanit ak budem ziadat o vratenie dane, lebo potom by dana faktura vobec zdanena nebola. Mne je to tiez proti srsti samozdanovat takuto fakturu. Tak teraz neviem co s tym....

Dakujem za odpoved