adrianne47
20.05.13,17:42
Ahojte , obraciam sa na Vas o pomoc pri rieseni mojho problemu, zijem v zahranici, dnes mi mooja matka prebrala zasielku upovedomenie o zacati exekucie. suma bola 813 euro, ja som ihned volala na prislusny urad , kde som pitala informacie, kde mi ale povedali ze aktualny dlh je 935 euro, a ked som sa pitala ci by som sa mohla odvolat odbili ma, ze to uz nieje nutne,ze nepochodim na sude , ze nech si podam o splatkovy kalendar, Neskor som este raz volala matke, a zistili sme ze mi tento dopis co mi dorucili upovedomenie o zacati exekucie bol pisany v roku 2010!!! adresa kde sa ju predtym snazili dorucit, tam uz nezijem 5 rokov, ja som nevedela ze mi vobec bolo nieco dorucovane, nakoklko nemam kontakt s nevlastnou sestrou ktora na tejto adrese zije,.Pitam sa ale kde bolo toto upovedomenie 3 roky? preco mi nedorucia aktualne upovedomenie z aktualnym dlhom??dostala som stary dopis o zacati exekucie!!!keby som ho dostala do ruk urcite by som sa odvolala, podala namietku, nakolko mam zdravotne postihnutie, a mam nemale financne problemy prave koli zdraviu, ked som tam dnes volala, len som bola odbita, prosim vas nemozem nejak argumentovat, kde bola tato zasielka 3 roky a hlavne upovedomenie nabera pravoplatnnost az ked to preberiem, to znamena dnes, lenze rok je tam 2010.este sa chcem opytat co sa tyka premlcacej doby, to su 4 roky, mam sancu s tym dlhom nieco urobit? niesom v dobrej situacii co sa tyka zdravia ,povedali mi dnes po telefone najnizsie splatky su mozne 50 euro mesacne,neviem co robit , dakujem za kaazdu odpoved
Lydia23
20.05.13,16:42
lehota 14 dní sa ráta od prevzatia upovedomenia vami, nie od vystavenia listiny
avalik
20.05.13,16:52
to upovedomenie doslo na meno a adresu tvojej matky?

je mozne, ze tvoja matka bola urcena sudom ako opatrovnik, kedze ti nevedeli dorucit upovedomenie o zacati exekucie


§ 49
(1) Upovedomenie o začatí exekúcie sa doručí oprávnenému a povinnému do vlastných rúk. Náhradné doručenie upovedomenia o začatí exekúcie povinnému, ktorý je fyzickou osobou, je vylúčené.

(3) Ak povinný bezdôvodne odoprie upovedomenie o začatí exekúcie prijať, je toto upovedomenie doručené dňom, keď jeho prijatie bolo odopreté; o tom musí byť povinný poučený tým, kto ho doručuje.

(4) Exekútor môže požiadať súd (§ 45) o ustanovenie opatrovníka povinnému, ktorého pobyt nie je známy, ktorému sa nepodarilo doručiť upovedomenie o začatí exekúcie na známu adresu v cudzine, ktorý je postihnutý duševnou poruchou alebo ktorý nie je schopný zrozumiteľne sa vyjadrovať.

-----------------------
ak by si si zabezpecila preberanie zasielok na poste alebo oznamila vycestovanie do zahranicia na ohlasovni pobytu, mohla si mat dorucene upovedomenie uz v r. 2010, takto ti nabiehaju uroky
draik
20.05.13,20:49
Zaoberal by som sa aj tým, z akého dôvodu sa exekúcia začala. Ak máte nevysporiadané dlhy, tak veľa neuhráte.
lulazz
25.05.13,18:34
Dobrý večer,teraz s tým moc neurobíte,môžte len pekne postupne splácať po tých 50,-EUR mesačne.
Upovedomenie o začatí exekúcie je prvá listina,ktorá sa vydáva po tom,ako súdnemu exekútorovi príde poverenie,preto vo Vašom prípade je vydané v roku 2010 a MUSÍ sa doručiť na ADRESU UVEDENÚ V NÁVRHU (príp.v exekučnom titule),čiže pokiaľ ste mali uvedenú nejakú adresu a ste tam fyzicky neboli,exekútor to nemá odkiaľ vedieť a stále sa snaží Vám Upovedomenie doručiť+hľadá ďalšie možnosti doručenia...takže áno,v roku 2013 Vám môže doručiť Upovedomenie aj z roku 2000...do 14 dní od prevzatia Upovedomenia ste mohli podať námietky...ale predpokladám,že táto doba už uplynula.