cucoriedka11
20.05.13,18:29
Ahojte,
chcem sa opýtať ako sa vyplňuje žiadosť o vrátenie poistného zo sociálnej poisťovne zaplateného bez právneho dôvodu? do jednej žiadosti musím vyplniť len jeden mesiac a na každý mesiac nová žiadosť? viem je vzor na stránke sociálnej poisťovne, no tam je vyplnený len jeden mesiac a ja chcem žiadať vrátiť viac mesiacov. môžem do jednej žiadosti dať aj viac zamestnancov? stalo sa mi, že budem v jednom mesiaci meniť viac zamestnancov a potom čo je v žiadosti ten sumár, tak ten by mi mal sedieť na mesačný výkaz pôvodný a nový, no ak nedám viac zamestnancov do jednej žiadosti neviem ako tento súhrn vyplniť (zaplatila som navyše poistné, čiže budem odratávať počet zamestnancov ako nový údaj+poistné nižšie ako pôvodné) Nemáte niekto s týmto skúsenosti? ako reaguje sociálna poisťovňa, či striktne stojí nad formou, alebo stačí ak sa bude dať z tej žiadosti pochopiť, čo od nej chcem a bude to mať formu žiadosti, ktorú má zverejnenú na internete.
Dakujem za radu!
avalik
20.05.13,16:43
na stranke maju formular pre 2-5 zamestnancov, a pise sa v nom: V prípade väčšieho počtu zamestnancov je potrebné vyššie uvedenú tabuľku použiť podľa potreby (viacnásobne).

podla mna mozes aj jednu ziadost ale pod kazde obdobie das suhrnnu tabulku aby sa dal porovnat mesacny vykaz
wirgi
20.05.13,16:53
Ja som mala len jedného zamestnanca, ktorému spätne priznali dôchodok tak mi vrátili starobné a invalidné poistné za 4 mesiace. Vypísala som žiadosť čo majú na stránke 1x a priložila tabuľku 4x za každý mesiac osobitne. Dajú sa údaje vpisovať do tlačiva na stránke SP a potom vytlačiť.
cucoriedka11
20.05.13,19:00
Ďakujem krásne! Na stránke sociálnej poisťovne je síce napísané pre 2-5 zamestnancov no aj vo vzore vyplneného formuláru bol uvedený len jeden zamestnanec, tak ma to zmiatlo...logika mi dáva urobiť to tak, aby bol v konečnom dôsledku v poriadku uvedený opravený mesačný výkaz poistného...wirgi chcem sa ešte opýtať ako si si tu tabuľku skopírovala z formulára žiadosti? lebo je to vo formáte rtf a mne sa to nejako nedarí nakopírovať..ako dlho trvalo sociálnej poisťovni kým ti vrátili peniažky? dá sa to aj započítať? aj ti na tú žiadosť nejako oficiálne odpísali? dakujem