miskakiska
20.05.13,21:06
Dobrý deň.Už 9 rokov pracujem v jednej nemenovanej firme v Trenčianskom kraji,zmluvu mám na dobu neurčitú.Firma má pobočku aj v Trenčíne,odkial sme sa dozvedeli,že nútia zamestnancov podpísať zmluvy s nejakou agentúrou,aby sa ich administratívne zbavili a ako nám je známe,dopadnú tak,že keď nepodpíšu dostanú výpoveď.Ja pracujem v inom meste a tak by mňa aj mojich kolegov zaujímalo,či má firma na to právo nútiť takto k niečomu,čo je nám proti srsti alebo ako sa máme k tomu postaviť keby nedajbože prídu s niečím takým aj za nami.Nechať niekomu pekné odstupné za tolké roky sa nám zdá neseriózne.Ďakujem
Indeed
21.05.13,06:15
Problém treba riešiť s vedením firmy v ktorej pracujete.

Z akeho dovodu sa rozhodli spolupracovať s pracovnou agenturou ?
Potrebujú zrazu naberať nových ľudí ??
Ak nie,potom zbavit sa svojich zamestnancov , a prenechať ich nejakej personalnej agenture,je prinajmenšom čudné....
jediné vysvetlenie ktoré mi pride ako logicke v tejto chvíli je,že niekto kto "dobavuje" tento prechod zamestnancov si dobre namastí kešeňu,
A to je podľa mňa jediný dovod ,PREČO sa tato nezmyselná zmena deje.
Je predsa verejným tajomstvom, že ak zamestnancov vypláca prac.agentura nejaké % ide do vrecka niekomu, kto suhlasí s tymto kšeftom, a samozrejme
najhoršie na tom je onen agenturny zamestnanec,lebo logicky musí zarobiť menej .
misoft
21.05.13,13:31
A druhá vec na tom je, že tí "agentúrni" pracovníci nie sú kmeňoví zamestnanci, teda sú len prenajímaní. Ľahšie sa ich dá potom "zbaviť". Firma potom takto je de facto bez zamestnancov, nemusí vykonávať niektoré evidenčné úkony (napr. také ročné vyúčtovanie dane a pod., lebo to musí urobiť agentúra).
Bolo by tiež vhodné sa pozrieť na "previazanie" agentúry a firmy - z toho kuká rejža jak bejk - robotník menej zarobí, časť ide agentúre a tá sa môže s firmou deliť. Výsledkom je, že firma zarába aj na tom.