220870
21.05.13,06:12
Viete niekto odporučiť navigáciu do auta.Ktorú značku tip máte a ste spokojný?Načo si dať pozor pri kúpe.Potrebujem mapy Európy.
dmc
21.05.13,06:17
Pokial mas mobil - android tak odporucam navigaciu Sygic. V dnestnej dobe by som asi nekupoval samostatnu navigaciu.
Richard
21.05.13,06:26
Skúšal som kedysi navigácie klasické a tiež v mobile (smartfón).

Ak nemáš smartfón, odporúčam investovať radšej do smartfónu, najlepšie asi android s nejakou 4-5 palcovou obrazovkov. Okrem navigácie získaš ďalšie funkcie a hlavne to budeš mať stále so sebou po ruke.

Tam si môžeš nainštalovať Sygic navigáciu a pre dopravu v meste je ideálna navigácia Waze (ktorá potrebuje internet), alebo Google maps. Waze majú dobre spracované údaje o doprave, je to postavené na komunite ľudí, ktorí nahlasujú zápchy, nehody, hliadky a samozrejme aj na automatickom odosielaní dát o rýchlosti premávky. V prípade zápchy ťa preroutuje na inú výhodnejšiu cestu.

Výhoda navigácie v mobile:
- máš viacero možností s výberom navigácie aj máp. Máš to v jednom zariadení, ktoré máš po ruke a vždy so sebou.
- rýchlejšie ovládanie, intuitívnejšie ovládanie
- live informácie vďaka internetu, vrátane aktualizácie máp (môžeš si pozadávať aj vlastné miesta, online dáta o cenách paliva v tvojej lokalite atď)

Nevýhoda: malá obrazovka (ak máš ale väščí telefón tak to stačí).
Ľubomír
21.05.13,15:50
Výhodou je aj jednoduchá aktualizacia máp. Sygic je fajn.
Richard
21.05.13,20:03
súhlas, doplnil som to