laudvili
21.05.13,06:31
Od dodávateľa tepla nemôžem,lebo pre mňa neexistuje.Ja priamo spotrebúvam plyn cez kotol v budove a teplo sa rozvádza do jednotlivých bytov.Ja mám iba plynomer ,kde spotrebu dokážem odčítať.
Ďakuje za odpoveď.
avalik
21.05.13,04:36
upresni povodnu otazku
nunenko
22.05.13,15:36
otázka1 Pri prezeraní demo verzie som narazil na nejesnosti:

1. kde zisťovať ceny za teplo na kúrenie a TÚV ? Mám merače na výhrevných telesách Doprimo II a na teplú vodu merače v m3.
Môže mi niekto poradiť ?

otázka-2 EASYSVB-cena za teplo
Od dodávateľa tepla nemôžem,lebo pre mňa neexistuje.Ja priamo spotrebúvam plyn cez kotol v budove a teplo sa rozvádza do jednotlivých bytov.Ja mám iba plynomer ,kde spotrebu dokážem odčítať.
Ďakuje za odpoveď.
nunenko
22.05.13,15:39
musel som túto tému "spojiť" lebo niekomu bude horúco, ďalší správca, ako sa patrí,
Richard
22.05.13,15:43
založ si svoju otázku, do odpovede otazky nepatria www.porada.sk/etiketa-porady
Halli
22.05.13,17:06
No tak toto tu už nemá ani hlavu ani pätu...
Kvaka
22.05.13,17:41
nunenko citoval predošlú otázku od zadávateľa laudvili.
nunenko
25.05.13,04:33
Richard, ty zasa okuliare
julysak
28.05.13,06:18
ceny za teplo zistíš na stránke URSO / teplo / rozhodnutia / platné rozhodnutia. Ak ty vyrábaš a dodávaš teplo, bolo by veľmo VHODNÉ polistovať v pár zákonoch a prihlásiť sa na URSO / dať si schváliť cenu a podobne
mimi3277
31.05.13,20:19
Mas to teda celkom jednoduche. Potrebujes si vypocitat celkove naklady na vyrobu tepla na kurenie a celkove naklady na vyrobu tepla na pripravu teplej uzitkovej vody. Do celkovych nakladov na vyrobu tepla na kurenie zaratas ten plyn, pripravu vody co doplnas do systemu,.... + vsetko co ti vstupuje do nakladov na vyrobu toho tepla na kurenie. S celkovymi nakladmi na pripravu TUV to bude velmi podobne.
sito
01.06.13,09:17
Píšeš ako by si vlastnil bytový dom, ak áno tak potom zákon 657/2004, § 17 a § 18. Ak nie, a si štatutár domu, bytového, tiež.

Ak splníš, splníte podmienky zákona, tak potom je vyhláška, sú vyhlášky 630/2005 a 358/2009. Tá posledná, je v nej uvedené:

2. § 4 sa dopĺňa novým odsekom 5, ktorý znie:

(5) Ak si koneční spotrebitelia v objekte rozpočítavania pripravujú teplú úžitkovú vodu z tepla meraného určeným meradlom1) na vstupe do bytu alebo nebytového priestoru a nemajú uzatvorenú zmluvu o dodávke a odbere tepla,5) celkové náklady za namerané teplo na prípravu teplej úžitkovej vody v miestach prípravy teplej úžitkovej vody u konečných spotrebiteľov sa rozpočítavajú konečným spotrebiteľom podľa § 9.

Ak nie sú v miestach prípravy teplej úžitkovej vody nainštalované určené meradlá1) množstva tepla na prípravu teplej úžitkovej vody, množstvo tepla na prípravu teplej úžitkovej vody sa vypočíta z nameranej spotreby teplej úžitkovej vody a mernej spotreby na jej výrobu, ktorá je určená hodnotou 75 kWh/m3. Náklady na vykurovanie, ktoré sa vypočítajú ako rozdiel množstva tepla na odbernom mieste odberateľa tepla a súčtu množstva tepla použitého na prípravu teplej úžitkovej vody nameranej v miestach prípravy teplej úžitkovej vody a ceny spotrebiteľom podľa § 7.“.

Nie je to také jednoduché ako píše mimi3277.

Vždy musia byť v bytovom dome dohodnuté pravidla v zmluve o správe bytového dom, kde by malo byť uvedené, čo sú náklady na zabezpečenia tepla v dome ? ( plyn, voda, elektirna, mzda kuriča, atď ... )

Ak ste dohodnutí, potom je to už klasika, vyhláška 630/2005 a jej novela vyhláškou 358/2009.
sito
01.06.13,09:46
mimi, aj 3277, zdravím! Roky som Ťa nečítal, a ako si dopadol v tom roku 2009? Ak sa môžem opýtať? Známy ešte robí prieky a vyúčtovanie?