Zahradkarka123
21.05.13,07:09
Dobrý den. Som vlastnickou pozemku"xxx1", stavba na nom postavená má parcelne cislo " xxx2", využitie pozemku 17, no nema založený LV, na obci mi pridelili skupine cislo a pôjdem ho zapísať do katastra. Na katastri mi povedali že na pozemok teda "xxx2" vystavený list vlastnictva ani po zapise nebude. Mám začať patrat po majiteľovi? Kupne zmluvy ani iné nadobudacie zmluvy nemám. Pravdepodobne záhradu na mna napísal otec(zrejme darovali) tesne predtým ako zomrel. Ďakujem za reakcie
terezamaria
21.05.13,05:43
Pokiaľ nie je Tvoja stavba " xxx2", nemôžeš na ňu dostať list vlastníctva. Musíš zistiť majiteľa stavby a začať jednanie ohľadne pozemku " xxx1", ktorý je Tvoj a na ktorom dotyčnému stojí stavba, popritom nie je vlastníkom pozemku, na ktorom stojí.
Potom sa dohodnete, buď on predá Tebe stavbu alebo Ty jemu predáš pozemok....a bude z toho stavba na pozemku....majiteľ potom dostane list vlastníctva.
Zahradkarka123
21.05.13,06:16
Na LV parcely xxx1 z roku 1997 je uvedené že na nom stoji murovana chatka o vymere 15 m2, k vcerajsiemu dnu na aktuálnom vypise LV tento údaj nie je, mne ale ide o panelu, teda parcela xxx2,pod stavbou nakoľko na katastri mi povedali že stavbu zápisu, dajú na ňu LV, ale že parcela xxx2 ostane bez LV.
Úprimne som z toho jelen
terezamaria
21.05.13,07:18
To predsa neexistuje....na každý kúsok pôdy je vlastník, resp. vlastníci, tak žiadaj o nahliadnutie do katastrálnej mapy a podľa čísla si daj urobiť výpis, kde budú uvedení vlastníci / vlastník /.
Zahradkarka123
21.05.13,07:50
podla výpisu ... Parcela xxx2 - nezalozeny list vlastnictva....mám hľadať v pozemkovej knihe?
Ďakujem
Zahradkarka123
21.05.13,07:51
a ešte v nezistených vlastnikoch parcela xxx2 nie je evidovana....
terezamaria
21.05.13,08:35
Tak potom na uvedenú parcelu pod stavbou nie je vlastník. Skús zistiť na Obecnom / Mestskom / úrade, či tam nie je v mapách nejaká poznámka alebo v knihe nehnuteľností obce, či nie je niekto spomenutý, aby si sa mala čoho chytiť, toto sú veľmi nepríjemné a zdĺhavé pátrania.
Zahradkarka123
21.05.13,08:42
Dobre, ďakujem, určite vyskúšam.... čiže v pozemkovej knihe sa ničoho nedopatram?
terezamaria
21.05.13,08:47
Pokiaľ nemôžu spraviť LV, tak nie sú vlastníci evidovaní. Keby si mala aspoň svedka, že otec chcel alebo napísal tú záhradu na Teba.....ale aj tak je to divné, potom by mal byť vlastník neb.otec.....začni od Obecného úradu, možno sa tam dopátraš...:-)