simpurka
21.05.13,10:56
dobry den. chcem previes svoj podiel na mojho spolocnika.
mame dve firmy v oboch sme obaja konatelia aj spolocnici 50% a 50%, a chcem to previest to moje na jeho. ako to mam spravit. aby som to nemusela predavat tak staci ked to len na neho prevediem?. spravim zmluvu o prevode a zapisnicu z vlaneho zhromazdenia? alebo ako to vlastne mam spravit ci sa vobec da take ze mu to len tak prenecham..
a este ohladom danoveho uradu. kedy treby pytat to ci su nedoplatky na danovom. na interne som citala ze ked ten dotycny ma vacsinu v firme. ale my mame 50% a 50%...
dfaum ze to som to napisala zrozumitelne..d
dakujeem.
Moja SRO
21.05.13,18:05
Prevod OP musí byť vykonaný písomnou formou, rovnako aj ďalšie s tým súvisiace doklady, ktoré sa podávajú do OR. V prípade, ak prevádzate podiel vo výške 50% k základnému imaniu, je potrebné žiadať súhlas správcu dane aj pre prevádzajúceho aj pre nadobúdateľa OP.
LenkaCh.
19.08.13,14:32
Ja mám podobný prípad: Ide o prevod podielu z 3 členov na 2, Prvý, čo chce z s.r.o odísť má 50% a ďalší 2 po 25%. Ide o prevod bez fin. vyrovnania. Stačí žiadosť na daňový úrad a zápis do ORSR? Či je potrebné vybaviť ešte niečo? Všetci sme občania SR, nie sú žiadne dlhy voči daň. úradu ani colnému úradu.

Ďakujem vopred za odpoveď. Lenka