fred
10.03.06,14:25
dobry den

do jula sa robi to zuctovanie do zdravotnej kde sa vyrovna rozdiel medzi preddavkami a tym co som mal naozaj zaplatit ?

no mna zaujima ci si mam z danoveho zakladu odpocitat aj to co zaplatim na zuctovani -- co sa vlastne pocita zo zakladu alebo to vyuctovanie sa zapocita az v dalsom roku potom ??? snad viete co myslim

este taka mala podotazka:
-uroky z bezneho uctu netreba uvadzat ako prijem lebo su zdanene ano?

dakujem!
fred
10.03.06,21:06
nikto nevie ?
Zita5
10.03.06,21:12
dobry den

do jula sa robi to zuctovanie do zdravotnej kde sa vyrovna rozdiel medzi preddavkami a tym co som mal naozaj zaplatit ?

no mna zaujima ci si mam z danoveho zakladu odpocitat aj to co zaplatim na zuctovani -- co sa vlastne pocita zo zakladu alebo to vyuctovanie sa zapocita az v dalsom roku potom ??? snad viete co myslim

este taka mala podotazka:
-uroky z bezneho uctu netreba uvadzat ako prijem lebo su zdanene ano?

dakujem!


1/Z daňového základu za rok 2005 ešte neodpočítavaš nič, až v roku 2006.

2/ Úroky na bežnom účte , ktorý sa využíva len v súvislosti s podnikateľskou činnosťou sa účtujú ako príjem ovplyvňujúci základ dane -iný.

3/ Daň považuj za preddavkovú , ktorú odpočítavaš v riadku 95 daňového priznania a o túto sumu budeš menej platiť daň z príjmov .
Účtuje sa do výdavkov neovplyvňujúcich ZD - daň z príjmov
Johanka
10.03.06,21:13
dobry den

do jula sa robi to zuctovanie do zdravotnej kde sa vyrovna rozdiel medzi preddavkami a tym co som mal naozaj zaplatit ? Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP sa robí do 30.6.2006

no mna zaujima ci si mam z danoveho zakladu odpocitat aj to co zaplatim na zuctovani -- co sa vlastne pocita zo zakladu alebo to vyuctovanie sa zapocita az v dalsom roku potom ??? snad viete co myslim
Ak sa pýtaš na základ dane v roku 2005, tak nie. To čo zaplatíš v roku 2006 (ak Ti vyjde nedoplatok ), bude výdavkom roka 2006 a ovplyvní Ti základ dane až za rok 2006.
este taka mala podotazka:
-uroky z bezneho uctu netreba uvadzat ako prijem lebo su zdanene ano?
Ak ich uvedieš v príjme, máš nárok na odpočítanie zrazeného preddavku od daňovej povinnosti.
dakujem!Odpovede sú tučným písmom.
Jana Acsová
10.03.06,21:17
No ja by som k tomto len toľko, že zadávateľ neuviedol typ príjmu, ktorý by prípadne pripadal do úvahy pre zdanenie a preto mu nie je možné odpovedať na zadanú otázku.
Zita5
10.03.06,21:29
Moja odpoveď je za predpokladu , že sa jedná o živnostníka a účtuje v JÚ.
fred
11.03.06,18:45
dakujem za odpovede. ano siome zivnostnik, JU.

nerozumiem tym urokom. ono je to tak ze na vypisoch je vzdy "Uroky +xyz" a niekedy tam aj je "Dan z urokov -abc" neviem teraz co mam robit su to smiesne peniaze..par korun. nerozumiem tomu co myslite tou preddavkovou danou. nemozem to proste pripocitat k prijmu ? nevadimi ze zaplatim o par halierou vyssi u dan.

dakujem!
Zita5
11.03.06,18:46
Účtujeme aj o halieroch a postup máš rozpísaný vyššie.