edúlik
21.05.13,11:01
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť účtovanie.... sme rozpočtová organizácia zriadená obcou, na príjmový rozpočtový účet sme dostali mylnú platbu, ktorú potrebujeme vrátiť, zatial sme ju neodviedli na výdavkový rozpočtový účet. Ďakujem!
moska
21.05.13,09:58
ak ste rozpočtovka, ani nemôžete priamo posielať na BU z PU. Musíte to previesť cez zriaďovateľa.
účtovanie:
PU príjem platby = 223 RK buď 292027 alebo bez položky/325
PU vratka = predošlý zápis mínusom alebo opačnými stranami
588/351 by som vôbec neúčtovala


inak len tak medzi nami. Otázku treba dať do rubriky rozpočtové a príspevkové organizácie, lebo takto asi málo kto natrafí a tvoju otázku
edúlik
23.05.13,08:09
Kukla som to ešte raz, ja som to preposlala komplet na zriaďovateľa, zriaďovateľ nám už aj peniažky za daný mesiac vrátil na náš VRÚ 222ku, takže teraz tú sumu, ktorú potrebujem vrátiť, musím previesť z 222 na PRÚ 223ku a odtiaľ čiastku poslať/vrátiť? Ďakujem pekne za usmernenie a Tvoju pomoc, som tu prvý krát, tak ešte neviem ako to tu chodí.
moska
29.05.13,04:33
no to je nejaké dokomolené. Ja som napísala, že priamo z príjmového vrátiť. Teraz sa treba dohodnúť so zriaďovateľom, lebo on to zaúčtoval ako dotáciu.
Neviem ako bolo účtovanie na príjmovom účte, ťažko poradiť, keď neviem ako je to vôbec zaúčtované. Už je chyba, že mylná platba išla zriaďovateľovi