leonka2
21.05.13,11:33
Sused mi zabíja mačky, zabil mi už 4 z 6 mačiek, ktoré boli sterilizované, očkované, socializované. Bývam v rod. dome kde sa tento sused pred 15 dňami nasťahoval. Mám svedka ďalšieho suseda ale odmieta mi to usvedčiť. Čo mám robiť? Je na to myslené v zákone alebo nemám šancu ochrániť svoje mačky, svoj majetok?
arizona
21.05.13,09:48
To co je za psychopata? Obrat sa na Policu
DickO'bras
21.05.13,09:54
Ano je na to myslene v zakone, pozemok by ste mali mat zabezpeceny(oploteny) tak aby Vase zvierata nemali pristup k susedom. Ak chcete nahlasit tyranie zvierat mozte tak urobit na kazdej regionalnej veterinarnej sprave. Mozno sa Vam zda ze macky nemozu narobit vela skody ale mne napriklad susedova macka skakala z plota na kapotu auta coho vysledkom su skrabance a sice male ale viditelne preliaciny.
DickO'bras
21.05.13,09:55
samozrejme ako prve riesenie by mal byt dialog zo susedovej strany, ak ste to mali nejake "znackove" macky a vznikla Vam skoda obratil by som sa aj na policiu
Excise Duty
21.05.13,10:39
Pre vtákov a ani pre mačky žiadny plot nie je prekážkou.
korela
21.05.13,12:42
Ešte si nenapísala, či aj odčervované. Možno je to pre teba samozrejmosťou, ale pre veľa ľudí nie. Ako môže sused vedieť pri takom množstve mačiek, či sú všetky tvoje, alebo bez majiteľa. Tuláčky.
Práve minulý týždeň som našla čerstvú potrebu, alebo vyvrátenú potravu cudzej mačky, majú cez nás diaľnicu.Keby to zanechala v tráve, neprídem na to, ale bolo to na chodníku. Hmýrilio sa tam poriadne klbo 15 cm červov. No hnus. Ešte chvíľu požili, ale vajíčka tam určite boli.
Ak má sused psa, alebo malé deti, a vôbec ak by mu mali chodiť potrebu do záhrady medzi hriadky, tak sa mu nečudujem, že nemá v obľube cudzie mačky.
Jednoducho nedôvera. Zdravie je pre jeho rodinu prednejšie.
DickO'bras
21.05.13,13:55
Preto som napisal zabezpeceny v zatvorke oploteny, a verte mi ze su aj ploty s ktorymi si ani macka neporadi
arizona
21.05.13,14:04
A to je aky plot, co macka neprelezie? vysvetli...
Googlila som, ale nic som nenasla, prihod link,nech vidim
DickO'bras
21.05.13,14:29
Su rozne zabrany ktore sa instaluju na ploty vygoogli si to, ide o to ze tieto prostriedky brania prechodu macky cez plot k susedovi cize instalovat ich musi majitel macky.
anet
22.05.13,08:03
Bez urážky, ale máme susedov čo majú tiež kopu mačiek a chodia kadiť kade tade po susedoch, po múrikoch, do predzáhradiek atd. Chodia nám po stoloch na terasách, obrus na stole ráno celý pošľapaný, dotyčným susedom to pekným slovom nevysvetlíš. Tiež sa už schyľuje, že si s mačkami budeme musieť poradiť sami. Oni ich vypustili z domu (pôvodne boli bytové) lebo im kocúr značkoval nový dom a my teraz máme toto trpieť? Ak ich nevie udržať na svojom pozemku, nech im urobí voliéru, videla som to u nejedného chovateľa mačiek, peknučká voliéra, drevený domček, voliérový výbeh, vo výbehu strom na ktorom si mačky lebedili. Moje zvery (čokle, sliepky) mu tiež nechodia kadiť na záhradu, na terasu.
Halli
22.05.13,09:07
si predstav, že by každý choval 6 mačiek...to už fakt niekomu ...... nemám slov. Anet máš môj súhlas.

to len tá drbnutá Sklovská má namiesto detí mačky, čo považuje za členov rodiny....
http://zena.pravda.sk/ludia/clanok/274706-so-sisou-lelkes-sklovskou-o-satach-silonkach-a-mackach/
alaya1
22.05.13,09:20
Na to, ako ochranis svoje macky, musis prist sama. Ake mas moznosti izolacie maciek od pozemkov suseda. Zabezpec to, aby sa macky nemohli dostat z tvojho pozemku a neobtazovali susedov. Kolko maciek chovas na svojom pozemku, je tvoja vec.
Ferdosondo
22.05.13,09:47
Až na to, že mačka nie je pes. Je naivné si myslieť, že mačka bude na pozemku ohraničenom plotom. Mačke nerobí problém ani trojmetrový plot.
Halli
22.05.13,11:30
presne tak na svojom pozemku.
anet
22.05.13,11:51
No buď je to domáci miláčik a starám sa ako ju zabezpečiť, alebo ju nechám pobehovať a rátam s možnosťou, že ju niekto, niečo (napr. auto) zlikviduje.
korela
22.05.13,15:35
Pekne vystihnuté.
korela
22.05.13,15:46
Niekedy ani psovi. 15 rokov vzájomného utrpenia. Prosili sme veterinárov, či by sa nedalo nejako pomôcť. Nedalo. Nebol problém ísť vo výškach po 5cm priemere rúrky ešte aj s 10 plodmi, na druhý deň rodila. Neexistovala žiadna prekážka. Žiadny plot. Bolo bežné, že chodila po murovaných plotoch. Aj strome.
Susedia mali mačky, tak čo robili mačky, naučila sa aj ona.
Inak je to rasa, ktorá má ku skokom prispôsobené labky.
Neskôr sme ľutovali, že sme ju nedarovali záchranárom. Bola by užitočná. Tuším mala váhu okolo 12 až 15 kg.
buchač
23.05.13,04:26
Šancu predsa máš ...predsa ich nepúšťaj vonku z domu....

Poznámka a či postreh ???
Bývaš v dome ( rodinnom ) , kde sa sused pred 15 dňami prisťahoval ....
To ako sa má chápať ???
Vysvetlíš ????

Info som chcel len na doplnenie ...

Ale nerob si ilúzie ani o mne , nakoľko ak sa jednáo tokú situáciu aká je , nuž aj ja by som sa zachoval obdobne ...
Ide o to , že v podstate sa z domestikovaných mačiek časom mohli stať aj túlavými jednotlivcami ...a tiež je aj faktom , že ich niečo ( nazvime ) ťahalo do starého domu ...
Nový majiteľ nemusí mať strpenie s mačkami a to aj napriek tomu , že je milovník prírody - poľovník ...

Poviem aj takto ... ak by som sa do takejto situácie dostal ja , mačkyby dostali na výber ...buď dobrovoľný odchod , alebo by boli vhodným cieľom pre moju flintu ...

Raz darmo , je vedecky dokázané , že mačka je najväčší prenášač tých všeliakých chorob ...
arizona
23.05.13,05:45
Ale Sklovska nema ziadne "znackove" drahe macky,ona ma zvacsa chorych invalidov,ktore nikto nechce. Macky su nez nohy,bez oka a pod. Videla som ich v jednej reportazi....Takze v tomto ma moje sympatie,aj ked inak ju nemusim...hlavne od kedy je Lelkesova :-(
leonka2
23.05.13,16:52
Ani jedna z tých mačiek pôvodne nebola moja, o 2 domy ďalej zomrel pred rokmi stary pán, ktorý nikoho nemal, a mal tieto mačky. Kedže u mňa v záhrade bol kľud, žiaden pes, prišli ku mne. Keďže boli vyhladované, dala som im žrať a mačky zostali. Všetky som dala sterilizovať, vet. boli ošetkované, chcela som len aby v kľude u mňa dožili. Boli už staré.Nikomu nezavadzali boli len u mna alebo vo vedlajšom prázdnom dome, kde nikdo nebýval. Tam sa teraz prisťahoval jeden pán s dvoma dospelými synmi(poľovníci).Oni ich veľmi brutálne zabili, videla to suseda, stalo sa to keď som bola v práci.
Chcela som len vedieť, či je to správne, keď takto drzo,siahnu na vpodstate môj majetok.
Nečakala som takéto reakcie. Alw čo som mohla čakať, veď žijem na Slovensku!
Len som prekvapená z reakcií dám, ktoré píšu vyššie.
Bezcitné ženy.
buchač
24.05.13,15:39
Leonka ... viďvyššie , na upravený príspevok ..
korela
26.05.13,22:30
Leonka, nemôžeš hovoriť o bezcitnosti žien. Treba zažiť, asi z každej z nás hovorila iná nepríjemná skúsenosť. Až život ohrozujúca.
A ty, keď si sa dozvedela, že susedia sú poľovníkmi, mala si okamžite začať robiť protiopatrenia. Alebo si ešte poľovníkov nepoznala. Teraz už budeš vedieť. V tom neobývanom dome sa mali mačky ako v raji. To verím.
Llívia
27.05.13,11:38
Týranie zvierat sa nahlasuje na polícii.
Llívia
27.05.13,11:39
Leonka2: Úplne s tebou súhlasím.
Korela, vieš, že teba, tvoje decká môže ohroziť aj vták, keď ťa ose.ie? Alebo iné decko? To aj decká chceš zabíjať, aby nenakazili tvoje?
účtovník 007
28.05.13,08:11
leonka2, iné Ti neostáva, ako zájsť za susedom a požiadať ho o trpezlivosť, lebo ak v tom dome prespávali, tak sa len tak nenaučia, že tam už nesmú. Chce to nejaký čas, ale na to potrebuješ normálneho suseda. Je ich škoda, lebo za sterilizáciu si dala kopec peňazí a nie sú iba prenášačmi chorôb(ako sa to tu prezentuje), ale aj prirodzeným predátorom likvidujúcim myši, hraboše.Každá minca má dve strany.

Po prečítaní všetkých príspevkov sa nečudujem, že deti si svoje krutosti najčastejšie realizujú práve na mačkách, keď rázny príklad majú od Vás rodičov.
korela
28.05.13,11:27
Neviem, čo ťa oprávňuje, aby si generalizovala.
korela
28.05.13,12:00
Pre Llívia:
To je úroveň. Prečítaj si tu všetky moje príspevky. Reaguješ na mňa úplne od veci.
Ja mám deti, nie decká.
Každý organizmus má v sebe nejakých parazitov. Ale to čo som videla naposledy, mi vyrazilo dych. Chceš povedať, že je normálne, aby vo výkaloch po mačke som našla 15 cm červy? No asi to práve nebola pravidelne odčervovaná mačka, a nebude v starostlivosti nejakého majiteľa. A možno aj áno. Je fakt, že mačky majú cez nás diaľnicu, dokonca si už tento rok vychodili na svojej trase chodníček. Viem, čo obývajú, sú to túlavé mačky. Po tom čo sa stalo, ich tu trpieť už nebudem. Neviem ako ich pochytám, ale určite ich premiestnim na druhý koniec mesta., alebo do útulku. Že sú pekné, to je druhá vec. Ale ohrozovať rodinu nenechám, až taký masochista nie som, a nebudem hltať kvôli nim pilule a tráviť si pečeň. Hovorím to otvorene.
Čo sa týka vtákov, máš zbytočné starosti. Každý rok tu hniezdili drozdy, aj tento rok urobili pokus, a znovu ako niekoľko rokov po sebe, sa nedožili dospelosti mláďat. Takže záhrada je pustá, bez vtákov. A u vtáka nenájdeš 15 cm červa.
O.i. som prichýlila zatúlané mača. Už je dávno dospelá, ale do bytu ju nepúšťam. Pelech sme jej vytvorili vonku. Je milé keď vyjdem von, alebo aj iný, okamžite je pri nás, je nám v pätách, leží pri nás.
Pred nejakým časom, ako som sa vracala v zime domov už potme, videla som na ulici na trávniku zvíjajúcu sa mačku. Deti čo išli okolo mi povedali, že sa tam skrúca už 5 hodín. Doma som si zistila Slobodu zvierat, týrané zvieratká, prišli po ňu do 20 min. Čo ma milo šokovalo, že taká starostlivosť u nás existuje. Bola zrazená, nič nebolo vidno na nej, išli rovno k veterinárovi s ňou.
Takže až taký zloduch hádam nie som, aby si sa do mňa púšťala.
Ale je nutné rozoznávať mačky bez majiteľa a s majiteľom. Rozsievať choroby si tu nenechám. Preto je tiež hotový nezmysel čipovať zvieratá, pretože sa všetky i tak nezačipujú.
Pekný deň.
Llívia
29.05.13,06:09
Pre Korelu: a čo má to, že si našla 15 cm červy spoločné s tým, že Leonke2 niekto zabil mačky?!?!?!? S celým týmto tvojím príspevkom si úpolne od veci. Prečítaj si tvoju prvú reakciu na Leonku2. Ona napísala, že jej sused zabil mačky. Tvoja reakcia – že sused nemá rád mačky a nemá k nim dôveru. A to ho oprávňuje ich zabíjať?
kopretinka
29.05.13,06:40
Poľovníci si potrebovali zastrieľať alebo inak ukojiť svoj pud zabíjania.HNUS!!
Nahlásila by som to ako týranie.
Verím tomu,že oni by tie mačky odstrelili,aj keby boli na tvojom pozemku.Nechápem,ako ľudia,ktorí majú "radi" psov,sú takí radikálni vo vystupovaní proti mačkám.
lujza.j
29.05.13,08:47
Ja macky neznasam a co?...aky to ma súvis....so psom....
kopretinka
29.05.13,08:53
taký,že aj mačka je zviera......aj ľudí takto sortíruješ?
Dav
29.05.13,09:48
V zahraničných reláciách je prezentovaný plot so 45 stupňovým uhlom dovnútra ako plot, cez ktorý mačky neprelezú.Tak v prvom rade si zabezpečiť pozemok a tým aj mačky. Zájsť za susedom, vysvetliť, o ktoré mačky ide a ako sú ošetrované. Za zabité požadovať finančnú náhradu - hodnota mačky, náklady na veterinára, atď.
lujza.j
29.05.13,10:02
Júj no zvierat xy druhov....ludi? ano sortirujem.....Cigosov nemusim....
JAJA11
29.05.13,10:50
odjakživa boli na dedine a pri rodinných domoch voľne sa pohybujúce mačky... kedysi to bolo aj veľmi potrebné, lebo tam, kde sa chovalo, bolo aj veľa myší a potkanov .... mačky zabezpečovali, aby sa nepremnožili.... nemyslím, že boli nositeľmi chorôb, ako to tu niektorí píšu.... nejaká chorá mačka sa sem-tam vyskytne, ale nie je dôvod na paniku a zabíjanie týchto zvierat s takýmto zdôvodnením nie je na mieste....
ak niekto nechce mať mačku na dvore, tak si môže zadovážiť psa a tak sa vyhne mačkám....
zabíjanie mačiek tak, ako to popisuje tento príspevok nie je ospravedlniteľné, hlavne, ak si niekto nepreverí komu patria a nesnaží sa danú situáciu riešiť najskôr dohovorom..... takto si nový majiteľ urobil z vlastného suseda nepriateľa a to ešte tak krutým spôsobom....
ja osobne by som ho zažalovala a požadovala by som psychologické vyšetrenie, ako môže mať taký bezcitný človek poľovnícky lístok a právo nosiť zbraň? ako sa robia testy na nosenie zbrane?
aby som však bola spravodlivá, asi by som potrebovala počuť aj druhú stranu......
JAJA11
29.05.13,10:55
ak ma sused psa, tak sa mu tam mačky nebudú prechádzať, jeho pes mačky nebude tolerovať :-)
JAJA11
29.05.13,11:02
je vedecky dokázané, že nie každá mačka je prenášač chorôb a aj prakticky, poznám veľa ľudí, ktorí chovajú mačky, často prichýlia túlavé mačky a sú úplne zdraví.... ja sama som už hladila toľko mačiek, že by som musela prechádzať z jednej choroby do druhej.... a bohužiaľ, napriek "vedeckým" dôkazom nič..... :-)
myslím, že vedecky je dokázané, že sú to potkany a myši.....
tie vedecké dôkazy poznajú zvyčajne tí, ktorí nemajú radi mačky :-)
korela
29.05.13,13:47
Pre JAJA11:
Ako si prišla k tomuto tvrdeniu?
Veľkých psov sme mali počas pracovnej doby a aj keď sme neboli doma zavretých v koterci, aby nevyštekávali pri plote.
Teraz máme prvýkrát menšie plemeno, ktoré je stále vnútri. Okrem peknej suchej jari a leta. Mačky tento stav evidujú. A ide ma rozhodiť, keď sa mi pes po pár minúrtach vráti dnu vyválaný v mačacincoch.
Smrdí ako tchor, a rovno do sprchy a vyumývať, bez ohľadu nato, aký mám program, a či sa niekam neponáhľam.
Náš pes sa hrá s mačkou. Aj susedove psy odjakživa.
Inak taký argument, že kúpiť psa kvôli mačkám.
Starší ľudia sú radi, že prežijú z penzie, keby to tak nebolo, tak v útulku nebude žiadny pes.
korela
29.05.13,13:56
Bola si sa spýtať u vás na polícii? Informovať si sa mohla aj telefonicky.
Toto si prečítaj, pomerne užitočné.
http://www.porada.sk/t182825-p12-polovnici.html
http://www.porada.sk/t184321-polovnici-ii.html
.
http://www.slobodazvierat.sk/Ako-zab...39.0.html?&L=0
.
Zvláštne prípady
V prípade, že sa stanete svedkom usmrtenia zvieraťa streľbou ( polovníci, polícia, šarhovská služba, SBS, či občan s legálnou zbraňou ) neváhajte a zavolajte na miesto činu políciu a žiadajte, aby bol prípad zdokumentovaný ( aj pri usmrtení policajtmi ). Zviera totiž môže byť usmrtené iba veterinárom s výnimkou napadnutia a ohrozenia človeka. Telo mŕtveho zvieraťa zaneste k veterinárovi, ktorý vám vystaví potvrdenie o príčine smrti a o spôsobe zabitia (projektil môže pomôcť usvedčiť páchateľa podľa nezameniteľných stôp - niečo ako otlačok prsta). Ako vždy je veľmi vhodná fotodokumentácia. Tento postup je dôležitý aj pri utýraní zvieraťa na smrť. Každý takýto prípad nám prosím oznámte, skúsime vám poradiť ako riešiť a zabezpečiť postih voči páchateľovi. Ak páchateľ nie je známy, podajte trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
lubko6394
29.05.13,15:21
Tak presne toto milujem. Ak sa mi nepáči, že mi po pozemku chodia mačky a svoj revír si značkujú kocúri, tak si mám kúpiť psa a následne kupovať granule aby sused mohol chovať toľko mačiek koľko len chce - lebo demokracia. Túúúúúúúdle. Na záhrade mám terč pre vzduchovku, strieľam LEN na svojom pozemku a len na ten terč a ako sa mi tam priplietla mačka to vôbec netuším.
buchač
29.05.13,15:40
.....FAKT len POMERNE .................................
alaya1
29.05.13,16:36
Dala si sa vysetrit naparazitarne choroby prenasane mackami?
DanielaSL
29.05.13,16:44
Tiež som toho názoru.Mačka si svoju cestu vždy nájde.
pavol54
29.05.13,16:55
Leonka čo tak zobrať do ruky občiansky zákonník a preštudovať si §127????? Tam máš presne vyšpecifikované svoje práva a povinnosti voči susedom. Ak ich budeš dodržiavať tak problém zo susedom mať nemusíš " ODST 1 Vlastník veci......nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susedov pozemok...."
kopretinka
29.05.13,17:01
a sused mohol bezdôvodne zabiť? dopustil sa týrania a poškodzovania cudzieho majetku
alaya1
29.05.13,17:06
len, ako dokaze, ze to bol jej majetok.
pavol54
29.05.13,17:08
no mal ich poprosiť aby opustili jeho pozemok, netvrdím že schvaľujem to zabíjanie(ak mu nerobí práve škodu ale by mojej andulke odhryzla hlavu alebo sa vrhla na týždňového zajačika tak tak by to určite neprežila) poznám človeka čo má rád mačky ale spôsobujú mu silnú alergiu a čo(KTO) je viac?
kopretinka
29.05.13,17:09
týranie dokazovať nemusí,to sa udialo pred svedkom
jano.123
03.07.18,17:05
Som rád, že je tu pár ľudí, ktorí pochopili, že mačky sú nočný tvor, žijú hlavne v noci a cez deň odpočívajú, a že cez túto noc robia susedom na záhradách neporiadok.
Ďalej chcem ešte zdôrazniť, že chovatelia mačiek by mali zabezpečiť pohyb mačky výhradne na svojom pozemku (ja tiež nepúšťam psa susedom na dvor), ďalej by mali najmenej raz ročne nechávať svoje mačky vyšetriť u veterinára, nakoľko ide o prenášačov rôznych chorôb.
Mačky spôsobujú rôzne znečistenie ovocia a zeleniny (zahrabávanie svojich výkalov do obrábanej pôdy - je mäkká, potom značkovanie močom), behajú po odstavených autách a spôsobujú škrábance na laku a drobné preliačinky. Mačky kadia aj na chodníky, behajú a znečisťujú altánky, vedia označkovať aj topánky, ktoré si majiteľ nechal pred dverami. Mačky chodia a svoje výkaly zahrábavajú aj do pieskovísk, škôlky, centrá voľného času pre deti, deti sa tam potom chodia hrať a prichádzajú do priameho styku s týmito výkalmi, ľahko môžu ochorieť.
Voľne pobehujúce mačky ohrozujú aj situáciu na cestách, prebehujú, každú chvíľku je nejaká rozjazdená po ceste. Neskúsený šofér môže neuvážene pribrzdiť a spôsobiť neprimerané škody kvôli voľne pobehujúcim mačkám.
O tom všetkom by mali ľudia, chovatelia aj nechovatelia mačiek vedieť.
U nás sa dočkať zákona, ktorý by sprísnil chov mačiek, je nereálne. Preto si ľudia chránia svoje pozemky po svojom. Tým by som teda chcel upozorniť chovateľov, aby viac dbali na správny chov svojej mačky. Mačka má svoje zvyky ktoré iným znepríjemňujú život. Zároveň to je živý tvor a preto by si mal chovateľ mačky uvedomiť, že susedia nemusia jeho mačku vnímať po dobrom a preto by mal zabezpečiť pohyb mačky len na svojom pozemku, kde to iným vadiť nebude a kde nebude iným robiť škody. Dobrý život mačky tak závisí priamo na chovateľovi a nie na susedoch. Vždy sa nájde nejaký sused, ktorý si bude svoj pozemok chrániť a vy s tým nič nespravíte.
misoft
03.07.18,17:23
Z toho komentára je zrejme, že nerozoznáš chovanie mačky a psa.
Mačka - i keď je to tvor domáci - je to stále dravec, ktorý si nedá rozkazovať, zakazovať prikazovať. Mačka NEPOSLÚCHA pána na slovo! Mačka len DOVOLÍ majiteľovi, aby sa s ňou zblížil, ale nebude NIKDY poslúchať. Mačky majú svoje teritórium väčšie ako pes. Pes - to je iné - ten pána považuje za vodcu svorky a je mu ako vodcovi PODRIADENÝ, teda bude poslúchať povely, príkazy, dá sa vycvičiť.

Podľa mňa - ten tvoj elaborát je neužitočný.
kopretinka
03.07.18,17:50
píšeš úplne od veci,otázka bola iná....a okrem toho si pozri dátum
marleau
03.07.18,18:13
dobre robí
ZahradnikAmater
03.07.18,19:52
Každý nech si chová, čo chce, ale u seba. Keď mi mačka behá cez záhradu a špiní, musí počítať, že svoju nevôľu dám patrične najavo.
korela
03.07.18,19:53
Neviem, prečo sa zakaždým reaguje na starší dátum. Veď mačky budú na svete, čo bude svet svetom.
A je tu plno iných tém, kde sú užitočné postrehy platné aj dnes, tak prečo tie témy uzatvárať? A prečo na ne nereagovať?
korela
03.07.18,19:57
misoft, nevieš kde je to nočné foto mačky, akú veľkú plochu polozila za noc, koľkým susedom pochodila cez záhrady, bolo zahraničné, asi z Británie. Ona si pochodí fakt čo chce. Malá šelma, iba keby aspoň chytala, čo má, a nie vtáky.
Musíš si na neho pamätať, lebo nakoniec bolo vtipné.
dmc
03.07.18,20:01
presne.....aj tie vtaky si lietaju ako chcu...a muchy ani nehovorim.... a na tvoju nevolu zvysoka....
misoft
03.07.18,20:10
korela
03.07.18,20:58
No, napr. :-))))))))))))))))))))))
Čo s nimi????? Nič, len sa vnútorne šponovať, alebo odnášať.
Dnes som vonku narazila konečne na mladého drozda po rokoch, sedel na kmeni starého stromu, v podstate jeho koreňoch, ani nezvlietol, sme sa na seba pozerali chvíľu, až kým neuvidel psa. Ešte nevedel poriadne nabrať výšku, pristál dolu na korune obsypanej slivky.
Tak budem psa mučiť pár dní vnútri pre istotu. Nič mu zatiaľ neutečie.
Mačky musia mať teraz hody.
vicktor
04.07.18,05:59
Vtaky ignorujem, ale na otravny hmyz mam lapanku a spray.
Aj pre macky existuje riesenie.
buchač
04.07.18,06:12
Poľovníci si potrebovali zastrieľať ?
Dokonca by odstrelili na cudzom pozemku ?
Pokiaľ dobre čítam, tak mačky boli brutálne zabité...ergo to ale neznamená, že boli odstrelené !!!

By som chcel vidieť frajera s flintou, ktorý by riskoval basu za použitie flinty v zastavanom území obce....o odobraní zbraní ani nevravím.