sajur0510
21.05.13,12:50
Dobry den zaujimala by ma odpoved na moju otazku v nadpise + otazka c.2:
Je umelec v slob.povolani povinny podavat dan. priznanie ak jeho prijem (hruby prijem bez odpocitania vydavkov?) nepresiahne sumu 1867,97 € (co je 1/2 nezdanit.casti zakladu dane)?
3- registracna pokladna - je povinna aj v pripade, ak je platba formou hotovosti prijimana len parkrat rocne - napr. umelec predavajuci svoje diela formou komisionalneho predaja v obchodoch na fakturu, len parkrat rocne ponuka svoje diela napr. na jarmoku, trhu... a pod. Nestaci len vystavenie prijmoveho pokladnicneho blocku?
Dakujem vopred.

Pozn.
http://www.podnikam.webnoviny.sk/dane-odvody/odvody-poistovne/11/podnikanie-starobneho-dochodcu/28227?article[id]=28227&article[seo]=dane-odvody%2Fodvody-poistovne%2F11%2Fpodnikanie-starobneho-dochodcu&cat=&category=&q=&article[id]=28227&article[seo]=dane-odvody%2Fodvody-poistovne%2F11%2Fpodnikanie-starobneho-dochodcu&page=1

-nasla som tento clanok v suvislosti s dochodkom a SZCO.
Kedze od 01/01/2012 maju autori v podstate takmer rovnake postavenie ako SZCO,
zn.to, ze fakty uvedene v clanku platia aj pre dochodcu, ktr. vykonanva slob. povolanie?
Cize v skratke - ak jeho hr. prijem prekroci za r. 2012 sumu 4716 €, je povinny platit odvody do SP ako SZCO - S VYNIMKOU INVALIDNEHO POISTENIA, na ktr. by uz ako dochodca narok aj tak nemal.
Chapem to spravne?

Stale mi vsak nie je jasna otazka odvodov do ZP , mozete prosim poradit?
Dakujem.