petacuckova
21.05.13,16:02
Dobrý deň. Chcela by som si overiť, či budem postupovať správne. Uzatvorili sme dohodu na dva dni... ak som to správne postrehla, malo by ísť o nepravidelný príjem keďže dohoda je uzatvorená na kratšiu dobu ako jeden mesiac a dohodára uvediem vo výkaze poistného do SP... Mám pár otázok :
1. ak by bola dohoda uzatvorená od 18.5 do 18.6 a odpracoval by len tie dva dni, tak by v tom prípade išlo už o pravidelný príjem a dohodár by bol zahrnutý v mesačnom výkaze ?
2. keby bola uzatvorená pr od 18. 5 do 18. 6 s tým, že za odpracované hodiny v máji by bola vyplatená odmena v júni a osobitne v júli za jún, uviedla by som ho v mesačnom výkaze alebo výkaze poistného ?
3. čo ak by bola dohoda uzatvorená presne na mesiac pr. od 1.6 do 30. 6 to by išlo o pravidelný alebo nepravidelný príjem ? a Mám v tom chaos, tak si to chcem ujasniť.


A ak by bola dohoda uzatvorená presne na 1 mesiac pr. od 1.6 do 30.6 o aký príjem by išlo ?
mondes
21.05.13,14:07
V takom prípade ako píšeš, by mohlo ísť o pravidelný, ale aj o nepravidelný príjem, záleží na dohode.
petacuckova
21.05.13,14:17
a ako by mala by ť urobená dohoda aby išlo o pravidelný príjem ? Lebo by mi to viac vyhovovalo tak, aby som nemusela kvôli nemu robiť výkaz poistného, iných s nepravidelným nemám...
viď nižšie odkaz, ja som si myslela že ide o nepravidelný vždy, teraz som to našla...


http://www.socpoist.sk/556/1373s?prm2=54943&sword=&insurance_kind=0&target_group=202&life_sit=0&kriterium=all&page=1
Mila123
21.05.13,17:34
Peťa, podľa môjho názoru môže byť príklad 1 a 2 aj pravidelný aj nepravidelný príjem, pretože trvá viac ako jeden kal. mesiac a pokiaľ v dohode uvedieš, ako bude mzda, resp. odmena za vykonanú prácu vyplácaná, tak aj takým istým spôsobom prihlásiš dohodára do SP....
3/ podľa môjho názoru, tým, že trvá iba jeden mesiac mala by byť nepravidelná.......
Ružena
22.05.13,06:09
1. Dohoda prechádza cez 2 kal. mesiace, preto záleží na tom, ako sa v dohode dohodne odmena - ak jednorazovo po skončení, bude to nepravidelný príjem, ak jedna časť za máj a druhá časť za jún, bude to pravidelný príjem.
2. To je pravidelný príjem, bude v mesačnom výkaze poistného.
3. Ak dohoda trvá presne jeden kal. mesiac je to nepravidelný príjem.
petacuckova
22.05.13,13:49
Ak by išlo o nepravidelný príjem tak do ZP sa na tie dni kedy pracuje nahlasuje kódom 2D alebo 2Y čo je na prihlasovanie nepravidelného príjmu ?
Mila123
22.05.13,17:45
pokiaľ mi je známe, prihlasovanie do ZP na dohody je iba kód 2D, Z a K, prihlasuje sa a odhlasuje sa iba na tie dni, v kt. pracuje.....
KEJKA
02.06.13,20:17
podľa mňa, aby si mohla vykázať tohto dohodára ako pravidelný príjem, uzavretá D bude podľa bodu 2 a uvedie sa v nej, že ide o pravidelný príjem -odmena sa bude vyplácať mesačne /napr. podľa počtu odpracovaných hodín/
takto je splnené, že
1. dohoda nemá Z a K v jednom mesiaci
2. budú 2 výplaty, pričom jedna z nich môže byť nulová.