jjustka
21.05.13,15:18
Ma buduci manzel narok v praci na volno, v pripade, ze sa budeme brat cez tyzden? Alebo si musi cerpat dovolenku?
avalik
21.05.13,15:26
ZP
§ 141
(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,
Tweety
21.05.13,15:39
Nielen manžel ale aj manželka (samozrejme, ak sú zamestnancami) majú nárok na voľno, a to na jeden deň priamo na účasť na svadbe.
jjustka
21.05.13,15:43
cize iba na ucast. takze ak by sme mali v sobotu svadbu a nie je to jeho pracovny den, tak nema narok na nic..., hm
Tweety
21.05.13,15:44
áno presne tak
jjustka
21.05.13,15:44
Dakujem
jjustka
21.05.13,15:44
dakujem :-)
Tweety
21.05.13,15:45
tiež ďakujem za ocenenie.