nepravnik
22.05.13,07:32
mal by som záujem dozvedieť sa a mať to seriózne potvrdené, ako sa vlastne utajuje identita korešpondenta s touto Poradou, jednak voči ostatným korešpondentom, poradcom, ale i aj voči správcovi siete, polícii, tajným službám vnútrozemským, medzinárodným a tak ďalej... , Čítal som viaceré príspevky, ktoré určite sú zaujímavé aj pre tieto inštitúcie, niekedy sa tu použije aj tvrdší slovník, alebo názory na politiku, praktické poznatky ekonomickej kriminality a tak podobne. Čo ak sa niekto z tých rozhodne, že si u Vás zistí korešpondenta, a pôjde po jeho e mailovej adrese, ktorá je ľahko vystopovateľná podľa IP adresy odosielateľa mailu, a dokonca keď je tu povinnosť uchovávať a poskytovať informácie u prevádzkovateľov internetu určitý čas mailovú poštu. Je to pálivá téma, alebo mi niekto odpovie?
misoft
22.05.13,15:29
Dnes je väčšina bežných užívateľov internetu za nejakým poskytovateľom. Teda zisťovanie podľa IP je bezpredmetné, nakoľko je to len IP poskytovateľa (ten sa pre internet javí ako jeden počítač, no za ním môže byť ďalších 100, alebo 1000 počítačov).
E-mailová adresa - podľa toho tiež ťažko zistí - nakoľko sú to poštové servery. Dnes väčšina e-mailových poštových serverov idú cez https a to je šifrované. Okrem toho, často sa zakladá e-mail, pričom sa nevyžaduje okrem prihlasovacieho mena a hesla žiadna registrácia.


Čo ak sa niekto z tých rozhodne, že si u Vás zistí korešpondenta, a pôjde po jeho e mailovej adrese, ktorá je ľahko vystopovateľná podľa IP adresy odosielateľa mailu, a dokonca keď je tu povinnosť uchovávať a poskytovať informácie u prevádzkovateľov internetu určitý čas mailovú poštu.
A na toto je potrebný súhlas súdu. A podľa IP (ako som spomínal) - nezistíš (maximálne len mesto). A mailová pošta je súkromná, je teda chránená, oni len evidujú počet, odkiaľ kam a kedy, ale obsah nevedia - je šifrovaný.
A otázka zabezpečenia s touto Poradou? Pokiaľ pri registrácii neuvedieš svoje meno, ako zistia, kto je pod nickom xxxxx? Ak to sám neprezradí (alebo neuvedie v profile) - nezistíš. A SS tu na Porade sú len na serveri a sú viazané k účtu (ktorý však nemusí obsahovať meno, len nick a heslo) - opäť nezistíš.

Ak sa pozrieš na môj profil - zistíš len to, čo ja povolím. Iné nič.
Ekonomická kriminalita na internete - to je niečo iné - tá sa nezaoberá nejakým nepravnikom tu na Porade - si pre nich bezvýznamný.
avalik
22.05.13,15:45
http://www.porada.sk/view.php?pg=ochranasukromia

PS: kazdy je sam zodpovedny za to co kde povie alebo napise ... a zvlast na internete, kde tamer vsetko niekde ostava "v pamati" ;)
buchač
22.05.13,17:01
Som aj na inom fóre ...a je určite viac sledované ako Porada ...je to už overené , že sa tak deje ....
Tam sa iné témy preberajú ...nebezpečnejšie ...

Keby si orgány chceli zistiť , tak si hádam aj zistia ...
Ibaže skutočnosti v témach , ktoré spomínaš ( tvrdší slovník , názory , poznatky ...atď ) sa dajú predsa ustrážiť....
Tvrdší slovník sa dá nastaviť adminom tak ,že určité slová sú okamžite vyhviezdičkované ...ale nadávať sa dá predsa aj tak , že to každý pochopí .
Názory na politiku sú predsa v demokratickej spoločnosti povolené ...teda pokiaľ sa nejaký politik neofučí a nezažaluje . Ale chcel by som vidieť dvoch najžalobcov ( menovať nie je potrebné ) ,ako by vysúdili od Teba nejaké love , ako vysúdili od médií ...
Poznatky z tej alebo onej kriminality ???
Asi myslíš to obchádzanie daní ....nuž nech zodpovední navrhnú , schvália a uvedú do praxe také zákony , aby boli postihnuteľní všetci a nie iba boží človek ...

Bodaj by Ťa iné pálilo ...toto je len zinčica , od ktorej má jeden prehánky ...
wagner
22.05.13,18:33
Mať Tvoje starosti. Iba hento Ťa serie? Toto nie? http://www.topky.sk/cl/10/1350326/Prokurator-GP-Kozolka-bol-agentom-komunistickej-kontrarozviedky Priznávam bez mučenia, že za toto trdím, že mali všetkých zavesiť za rebro a neboli by sme mali pozostatky KSČ všade, kde sa pozrieme. Už sa zobuď, je dvadsať rokov po revolúcii.