kvjetecko
22.05.13,09:50
Dobry den, kde je prosim vas specifikovane, co presne - konkretne musi zamestnanec predlozit zamestnavatelovi, ak chce poberat danovy bonus? Mam teraz na mysli, ze kde sa pise, ze musi predlozit rodny list dietata. V §37 sa pise len ze: "doklad o opravnenosti naroku na priznanie danoveho bonusu na vyzivovane dieta" - ale co to presne je? A ked ma dieta 16 rokov, tak staci len potvrdenie o navsteve skoly alebo aj nieco ine? Dakujem pekne.
ivka70
22.05.13,07:52
Zamestnavatel musi mat kopiu rodneho listu dietata (pre vsetky deti) a od ukoncenj povinnej skolskej dochadzky aj potrvedenie o navsteve skoly, vzdy aktualizovane v septembri na novy skolsky rok
pripadne potom dalsie doklady, ak ide napr. o dieta manzelky ,tak aj sobasny list a pod.
Tweety
22.05.13,07:56
Doklad o oprávnenosti nároku , to je presne to, do 16 rokov veku dieťaťa stačí len rodný list, ale nad spomínaný vek už je potrebné potvrdenie o tom, že je aj naďalej vyživované doložiť potvrdením o návšteve školy. To, že si uplatňuje DB musí vyznačiť aj vo Vyhlásení k zdaneniu.
kvjetecko
22.05.13,08:55
kde to je napisane ale ze to ma byt prave rodny list? aj v suvislosti s novelou zakona o ochrane osobnych udajov - nikde som nenasla ze prave ten rodny list musim pytat . (ano jasne, ze ho pytam, ale zaujima ma presna legislativa) dakujem
Dav
22.05.13,09:08
Ako ináč, ako rodným listom Ti rodič dokáže, že existuje dieťa, na ktoré je možné uplatniť DB? Potom sú to ďalšie dokumenty - rozhodnutie o zverení do výchovy, sobášny list, ak ide o dieťa druhého z manželov , potvrdenie o návšteve školy. Alebo nech ZC predloží potvrdenie o tom, že poberá rodinné prídavky. http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/marec/danovy_bonus.html
ivka70
22.05.13,09:11
A poznas iny dokument, z ktoreho je jasne, ide o rodica a dieta?
kvjetecko
22.05.13,09:43
Asi sa nerozumieme. Je mi jasne ze rodny list je doklad o tom, ze je to dieta toho zamestnanca. Ale preco to nie je nikde v zakone napisane? A znovu z hladiska novely zakona o ochrane osobnych udajov - ak mi to ma zamestnanec len PREUKAZAT a nie dolozit, tak to mi aj tak cele na nic.... Ked mi ten RL ukaze a ja si ho nemozem nechat, ani robit si kopiu, tak na co ho vlastne mam pytat?
Dav
22.05.13,10:45
Aspoň napíšeš rodný list overený. Predsa priznávaš nejakú dávku, tak si overíš, či oprávnene. A logiku v zákonoch nehľadaj.