shannell
22.05.13,14:09
Prajem dobrý deň.

Chcela by som sa informovať, či je možné reklamovať predlžené vlasy .Vyskytol sa taký problém, že zákazníčka ktorej som predlžovala vlasy sa nemôže rozčesať.

Vlasy má na hlave už 2 mesiace a že tento problém má len od včera. Po predĺžení som jej povedala všetko ohladom starostlivosti o predĺžené vlasy, po mesiaci bola na kontrole, keratínové spoje boli o.k. a vlasy tiež.

Najhorší problém je asi to, že ona študuje v Olomouci, keď sa memohla rozčesať, šla do kaderníctva, kde jej to údajne 4 hod. rozčesávali, dnes to isté a že je rozhodnutá, že ak sa im to dnes podarí rozčesať, tak vlasy si dáva odpojiť a príde na reklamáciu.

Takýto problém som ešte nemala, vlasy predlžujem už skoro 10 rokov a tovar beriem od jedného dodávateľa. Mám zákazníčky, ktoré majú predlžené vlasy na hlave dlho a nikdy sa mi nesťažovali a to ani nechodia na kontroly, prídu iba keď im treba vlasy prepojiť.

Môže byt takáto reklamácia uznaná aj keď si myslím že vlasy sa jej začali zamotávať pri zanedbanej starostlivosti .

Dakujem za radu
lujza.j
26.05.13,19:01
v reklamačnom poriadku napr.,http://www.barberia.sk/barberia/eshop/11-1-Reklamacny-poriadok

REKLAMACIA A ZARUKA Poskytujeme 1 rok záruku na panenske vlasy proti zamotaniu. Záruka sa nevzťahuje na farbené vlasy, odfarbovanie a trvalú onduláciu panenských vlasov a tiež na prirodzenú vlastnosť vlasov ( rozdvojovanie končekov ) predovšetkým u veľmi jemných jemných europskych vlasov. Vlasy odfarbené a blond nepatria do kategorie panenských vlasov. Majte prosím na pamati, že farbenie, odfarbenie, trvalá a podobné zmeny kvality vlasov sú naročne a bežné aplikované zásady a postupy kaderníckej praxy nemusia viesť k očakavánemu výsledku. Nikdy nefarbite odfarbené vlasy!! Rozdiely odtienou su vzhladom k individualite originalitosti ludskych vlasov brane ako orientačne. Objednaná dlžka znamena, že koniec copu dosahuje objednané dlžky, ale zaroven k vzhladu podstate rastu ludskych vlasov je prirodzene, že cop bude obsahovať aj vlasy výrazne kratších dlzok. Pokiaľ boli vlasy chcemicky či tepelne upravene, pripadne neboli spravne vyživené alebo tiež mechanicky zamotané trením reklamacia nie je možná. U nás sa nedá žiadnym sposob vlasy europskeho typu ( India, azia ) a ani ich spoje reklamovať. Podstata výroby ztenšených vlasov na europsky typ už sama o sebe napovedá, že vlasy môžu byť problémové. Zákazník je oboznámený s týmto rizikom zamotania už po krátkom použití.