Ajucta
22.05.13,15:56
Dobrý deň, rada by som si pre prípad do budúcnosti urobila nejaký jazyk. certifikát z AJ. Mám síce Bc. štátnicu z AJ, ale nepokračovala som ďalej, chcem sa uberať iným smerom, angličtinu si nechať len kvôli lepším pracovným ponukám. Aký certifikát by ste mi odporučili? Alebo je lepšie externe si dokončiť Mgr. z AJ? (to ma vyjde ale príliš draho a zaberie mi to dva roky, takže neviem či sa do toho oplatí ísť). Ďakujem za odpovede.
Braňo
23.05.13,11:44
poviem Ti tak, že síce mám Cambridge certificate , avšak pri ponukách zahraničných firiem je dôležité, či vieš plynule v angličtine hovoriť a zároveň je dôležitá odborná terminológia. Ja osobne odporúčam ísť na pár mesiacov priamo do Londýna a žiť tam. Mgr. titul si urob.
bibo2
17.06.14,08:21
a vidim, opat tvoj prispevok, tiez si myslim, ze pokial nechces sa jazyku venovat profesionalne je nutne mat Mgr. studium jazyka... co sa tyka certifikatov, skus siahnut po FCE, CAE, zalezi na akej su urovni, pripadne v sucasnosti ide vyrazne do popredia IELTS.. moznosti mas vela. pripadne este efektivnejsi variant je chod si ten certifikat urobit nikde do Brtianie a absolvujes tam aj pripravny kurz k certifikatu....
enida
18.06.14,08:18
myslim, ze v praxi to nie je tak velmi o certifikate. v CV vacsinou uplne staci uviest aky jazyk vies a na akej urovni a nie ci mas na to papier. zamestnavatel, u ktoreho by si musela anglictinu pouzivat, si ta aj tak preveri na pohovore.