ManuelaJ.
10.03.06,17:56
Som SZČO a zamestnávam študentov na Dohodu. Vediem Evidenciu dohôd, Úrazové poistenie, Výplatné listiny, Odpracované hodiny. Chcela by som sa spýtať, či musím viesť aj Mzdový list. A ak áno, čo musí obsahovať? Vo výplatnej listine uvádzam mzdu, odpracované hodiny, nezdaniteľnú časť - 7328, preddavok na daň- 0, znížený základ - 0. Či by nestačila len tá výplatná listina. Ďakujem za pomoc.
DANIELAš
10.03.06,17:15
Ak robite mzdy v mzdovom programe, nie je problem ten mzdovy list vytlacit, ja ich pre istotu na konci roka vytlacim vsetky a je to vybavene. V mzdovych programoch sa da vybrat typ mzd.listu, pre dohodarov staci aj zjednodusena forma
Daniela
ManuelaJ.
10.03.06,20:16
Ďakujem za pomoc. Nemám zatiaľ zakúpený program na vytváranie miezd. Mohli by ste mi aspoň orientačne napísť, čo obsahuje zjednodušený mzdový list? Veľmi pekne ďakujem za pomoc. Manuela
Denda
10.03.06,20:17
Som SZČO a zamestnávam študentov na Dohodu. Vediem Evidenciu dohôd, Úrazové poistenie, Výplatné listiny, Odpracované hodiny. Chcela by som sa spýtať, či musím viesť aj Mzdový list. A ak áno, čo musí obsahovať? Vo výplatnej listine uvádzam mzdu, odpracované hodiny, nezdaniteľnú časť - 7328, preddavok na daň- 0, znížený základ - 0. Či by nestačila len tá výplatná listina. Ďakujem za pomoc.
Musíte viesť mzdový list a čo všetko musí obsahovať nájdete v § 39 ods.2 Zákona o dani z príjmov:
(2) Mzdový list musí na daňové účely obsahovať

a) meno a priezvisko zamestnanca, a to aj predchádzajúce,
b) rodné číslo zamestnanca,
c) adresu trvalého pobytu zamestnanca,
d) mená, priezviská a rodné čísla osôb, na ktoré zamestnanec uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane [§ 11 ods. 1 písm. b)] a daňový bonus,
e) výšku jednotlivých nezdaniteľných častí základu dane s uvedením dôvodu ich priznania,
f) za každý kalendárny mesiac
1. počet dní výkonu práce,
2. úhrn vyplatených zdaniteľných miezd bez ohľadu na to, či ide o peňažné plnenie alebo o nepeňažné plnenie,
3.sumy oslobodené od dane,
4.sumy poistného a príspevku, ktoré je povinný platiť zamestnanec,
5. základ dane, nezdaniteľné časti základu dane, zdaniteľnú mzdu, preddavok na daň,
6. sumu daňového bonusu,
g) za zdaňovacie obdobie súčet jednotlivých údajov uvedených v písmene f).