stuko
10.03.06,17:08
Priatelia potrebujem radu, kedze som stratil vypis z uctu za 01/2006 tak som poziadal banku o vystavenie duplikatu, za co mi strhli poplatok 20,-

Chcem sa opytat, ako to uctovat, ci prevadzkova rezia, alebo ako vydavok - iny neovplyvnujuci dan z prijmu ?

Dakujem, vopred, este sa chcem opytat, ci je spravne ak uroky, hadze v JU v alfe ako Iny zdanitelny prijem a poplatky za vedeniu uctu ako Iny odpocitatelny od zakladu dane
mysimis
10.03.06,16:12
Ja to účtujem do prevádzkovej réžie - členenie poplatky ako VOZD. Úroky a aj poplatky máš účtované dobre.
stuko
10.03.06,16:16
dakujem :) Len som sa potreboval uistit :)
Steven111
10.03.06,16:18
Ahoj, ja to účtujem do prevádzkovej réžie - bankové poplatky
Zita5
10.03.06,16:47
Priatelia potrebujem radu, kedze som stratil vypis z uctu za 01/2006 tak som poziadal banku o vystavenie duplikatu, za co mi strhli poplatok 20,-

Poplatok 20,-Sk účtuješ do prevádzkovej réžie .

Chcem sa opytat, ako to uctovat, ci prevadzkova rezia, alebo ako vydavok - iny neovplyvnujuci dan z prijmu ?

Dakujem, vopred, este sa chcem opytat, ci je spravne ak uroky, hadze v JU v alfe ako Iny zdanitelny prijem

Á n o .


a poplatky za vedeniu uctu ako Iny odpocitatelny od zakladu dane

Výdavok ovplyvňujúci základ dane - prevádzková réžia .





................................čítaj tučným
Steven111
10.03.06,17:20
Úroky účtuješ do ostatných príjmov neovplyvňujúcich základ dane, pretože úroky sú zdanované u zdroja zrázkou.
Pekný večer
stuko
10.03.06,17:21
AÚroky účtuješ do ostatných príjmov neovplyvňujúcich základ dane, pretože úroky sú zdanované u zdroja zrázkou.
Pekný veče Steven to zalezi od banky, niektore to zdanuju priamo, ine nie
Zita5
10.03.06,17:25
Bavíme sa o úrokoch ktoré pripíšu na účet......... , tie sa účtujú do príjmov - iné .
Ak by stiahli daň z úrokov pripísaných na BÚ - výdavky neovplyvňujúce ZD Daň z príjmu , považuje sa ako preddavková daň a odpočítava sa z DP riadok 95.
mysimis
10.03.06,17:25
Každá banka zdaňuje aj úroky, ale keď je napr. úrok 1.29 Sk tak ten sa zdaniť nedá a preto ho aj ja účtujem do POZD.
Zita5
10.03.06,17:26
Úroky účtuješ do ostatných príjmov neovplyvňujúcich základ dane, pretože úroky sú zdanované u zdroja zrázkou.
Pekný večer


Mám pocit , že sa trošku mýliš :rolleyes: v rámci podnikateľských účtov .
Steven111
10.03.06,17:38
Mám pocit , že sa trošku mýliš :rolleyes: v rámci podnikateľských účtov .

Keď si pozrieme klasický penazný denník tak v nom mame uvedený účet-kolonku zdanené u zdroja zrázkou a tam by sa mali podla mna úroky účtovať, lenže ja účtujem v programe Money S3 a ten uvedený účet neobsahuje.:cool:
Peter123
01.06.06,20:56
Je chyba, ze pri svojich uvahach vychadzas z pohladov a nie zo zakona o dani z prijmov. Takze - penazny dennik sice tuto kolonku ma, ale uvedom si, ze v JU uctuju nielen podnikatelia ale aj napr. obcianske zdruzenia a pod.(zakon o uctovnictve).
Pokial si podnikatel, nemozes ist cez "zdanene u zdroja zrazkou" a je spravne, ze progam MoneyS3 tuto volbu pre podnikatelov neponuka.
Jediny spravny postup je cez kolonku 95 v DP. Pozri si §43 ods. 6 tam sa dozvies, ze ked si podnikatel, nie je splnena danova povinnost tym, ze platitel dane za Teba odviedol zrazku.
Johanka
02.06.06,10:57
Iba na doplnenie § 6 ods. 5 písm. b/ Zákona o dani z príjmov - Príjmom z podnikania aleno inej samostatne zárobkovej činnosti sú aj úroky z peň. prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a samostatne zárobkovej činnosti.