Z.E.Ú.S.
22.05.13,21:13
ahojte, jednému klientovi zamestnávateľ zabudol ku ročnému zúčtovaniu uplatniť bonus na detí, takže mu robím daňové priznanie, bude sa jednať o dodatočne, opravne alebo len DP kedže bolo robené len RZD zo strany ZĽ-a. Vdaka
Kvaka
22.05.13,19:38
Bude to dodatočné DP.
Dopĺňam, § 32 ods. 9 zákona o DP:
(9) Ak podá daňové priznanie daňovník, ktorý nebol povinný podať daňové priznanie podľa odsekov 1 a 2, alebo mu nevznikla povinnosť podať daňové priznanie podľa odseku 3, a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) mu vykonal ročné zúčtovanie podľa § 38, považuje sa toto daňové priznanie za opravné alebo dodatočné daňové priznanie podľa osobitného predpisu,122a) pričom vykonané ročné zúčtovanie podľa § 38 sa v tomto prípade považuje za podané daňové priznanie.

Opravné by to bolo, keby bolo podané v lehote na podanie DP.
Preto je to dodatočné DP a vykonané ročné zúčtovanie podľa § 38 sa považuje za podané daňové priznanie.
Ivenka
23.05.13,06:00
Bude to riadné...po termíne...
Tweety
23.05.13,06:10
Bude to DDP pretože RZD sa považuje za riadne DP.
jamis
23.05.13,06:41
Bude to riadne DP ako píše Ivetka. RZD nie je daňové priznanie. Viem z vlastnej skúsenosti. Mala som takýto prípad.
Z.E.Ú.S.
23.05.13,07:41
fúúú tak teraz ste ma dobre domiešali :D ja osobne by som sa tiež priklonil ku riadnemu DP ale nie som si istý tak som tu napísal, teraz o veľa istejší nie som ale asi riadne po termíne že ?
Kvaka
25.05.13,18:41
Nie je to tak. Pozri si zákon.