emula1
23.05.13,09:47
firma chce vyradit auto z majetku. je tu vsak 1 hacik, auto sa nepouzivalo /ja ani neviem, kde sa nachadzalo "zmizlo" a teraz som dostala protokol z inspektoratu o vyradeni z evidencie. Okrem toho auto ma na 022 hodnotu 3130,- a na 082 hodnotu len 175,- (tieto udaje sa vlecu po mojej predchodkyni v uctovnictve este z r. 2008)
Ako ho mam spravne uctovne vyradit?
KEJKA
23.05.13,09:33
nevieš prečo sa neodpisovalo? Lebo sa nevyužívalo?
prečo neriešiš problémy v účtovníctve? od r.2008 nebol čas?
A čo inventarizácia DM povinne raz za 2 roky? Nebol čas? Auto ti nechýbalo? teda záznam o jeho existencii?
Ak už nič neopravíš, a nevieš spôsob vyradenia - likvidácia? škoda?, predaj?
tak by som z opatrnosti účtovala o škode 549/082.rozdiel 3130-175
a vyradenie klasicky 082/022
Adiks
23.05.13,11:43
Dokonca, aj keď sa auto vôbec nevyužívalo, účtovné odpisy tam nejaké mali byť, znížené oproti tomu, keď sa auto riadne využíva, ale auto fyzicky aj morálne zastaráva, aj keď sa nevyužíva.
emula1
23.05.13,15:10
samozrejme, ze mi chybalo, stokrat som sa na to konatelov pytala, auto jednoducho zmizlo este za cias stareho konatela, preco sa neodpisovalo tiez netusim a ked som to prebrala a nemala auto, tak som ho dalej neodpisovala, lebo tam bol neskutocny bordel, ziadny odpisovy plan a pod...
teraz po x rokoch sa toho novy konatl chytil, nasiel, ze auto sa asi "zlikvidovalo" niekde v martine, ale ziadny doklad o tom nie je, akurat vybavil ze bolo odhlasene a vyradene z evidencie.
ja som sa na to fakt pytala asi tisickrat a bolo mi povedane, ze to mam nechat zatial tak, preto som s tym doteraz nic nerobila...
takze asi budem teda rozdiel uctovat ako skodu 549/082