lexy
23.05.13,10:18
​Zdravím všetkých,
potrebujem poradiť v takejto veci.Manžel má rizikové povolanie a má uzatvorenú životnú poistku so sporením. Tá však nemá dobré krytia a plnenia úrazov, tak nám sprostredkovateľka poradila založiť si ešte jednu poistku - čiste len úrazovú. Nakoľko má ale vysoké mesačné platby za životnú poistku, tak sme sa dohodli, že najprv požiada o jej úpravu a poníženie platieb a až následne sa založí úrazovka. Aby manžel nemusel vymeškávať znovu z práce,tak ho požiadala, aby jej popredu podpísal vyplnenú novú zmluvu - bez dátumu, a ona ju potom ako dôjde k zmenám na tej prvej, pošle aj s aktuálnym dátumom poisťovni. Aké však bolo naše prekvapenie, keď v priebehu nasledujúceho mesiaca došli z novej poisťovne poukážky k platbám a oznámenie o uzatvorení zmluvy. Ihneď som volala sprostredkovateľke a žiadala som ju o vysvetlenie, prečo je nová zmluva už otvorená, keď sme sa jasne dohodli na tom, že to bude aktuálne až po uznanej úprave prvej poistky. Upokojila ma, že to nemám vôbec platiť a ani si toho všímať, že takáto za prvé obdobie nezaplatená poistka zanikne sama. Týmto mala byť celá vec vyriešená. Po dvoch rokoch však došlo manželovi oznámenie o nedoplatku úrazového poistenia z vymáhačskej spoločnosti aj s výzvou o úhrade. Opäť som v zápätí volala sprostredkovateľke, tá sa nad poisťovňou a jej konaním pohoršovala.Oznámila mi, že im zašle dopis a jeho kópiu nám - nič sme však neobdržali. Tomuto je už mesiac a my stále nemáme informácie o jej postupe.
Potrebujeme poradiť, či je teda právo na našej strane, alebo či budeme musieť tento nedoplatok zaplatiť my ? Ak áno, tak je to teda voči nám riadne nefér.
​Ďakujeme vopred za vaše rady
Katy a R
23.05.13,08:33
Nuž či je to nefér - to je ozaj diskutabilné. v prvom rade je to bohužiaľ manželova chyba. Pretože ak niekto podpíše zmluvu - a spolieha sa, že ten druhý dodrží sľub - je to jeho vina. Takéto niečo by som urobila len vtedy, ak niekomu verím na 100% - ak ho naozaj dobre poznám.
Ale zase môže mať sprostredkovateľka pravdu o tom zániku ... Samozrejme - treba overiť - pozrieť do poistných podmienok a zmluvných dojednaní - či to tam je ( ak sa vôbec nezaplatí ani prvé poistné - čo nasleduje) .
Z tvojho vyjadrenia vidím, že ste ich vôbec nečítali !!
Katy a R
23.05.13,14:26
Lexy - neviem, čo sa ti zdá nevhodné na mojej odpovedi - fakty sú fakty. Inak odpoveď nájdeš vo všeobecných poist . podmienkach (ani si sa pýtať nemusela;))
lexy
24.05.13,14:50
Keď niekomu odpisujem, tak sa mu snažím poradiť, a nie mudrovať