janapill
23.05.13,13:52
Ako to je, ak si na Slovensku plánuje založiť s.r.o. zahraničná osoba , ktorá mám v NEmecku založenú svoju spoločnosť a má tam ja trvalý pobyt. Nebude sa jednať o žiadnu org.složku, ale klasická slovenská s.r.o., čo k tomu potrebuje???? a ako to bude potom s jeho odvodmi ak si napríklad vyplatí podiel na zisku?? Predpokladám, že zamestnať sa nebude chcieť, ale ak si náhodou bude chcieť vyplatiť nejakú odmenu ako to bude s odvodmi do SP?

Ďakujem
Moja SRO
25.05.13,21:39
V prípade ak sa jedná o občana EU alebo OECD, tak potrebuje všetky dokumenty rovnaké, ako keby spoločnosť zakladal občan SR. Nepotrebuje však súhlas správcu dane, postačuje mu čestné prehlásenie.
sroservis
27.05.13,21:18
AK ide o osobu, ktora je zdravotne poistena v inom state EU, v SR jej nevznikne zdravotne poistenie, tjneplati zdravotny odvod. Socialne poistene uz tuto vynimku pod la mojho nazoru neposkytuje, tj z odmien budu zrazane socialne odvody ako slovenskemu zamestnancovi, ich druh zavisi od pravidelnosti, resp. Nepravidelnosti prijmu, vyborne je to spracovane NA stranke socialnej poistovne