marco2211
23.05.13,14:21
Potrebujem zisťiť hodnotu SZČO, pre prípadné odkúpenie prevádzky a zabehnutej značky.
Vie mi niekto poradiť ako by som sa dopátral k čiastke, ktorú môžem ponúknuť SZČO za predaj jeho obchodu?
Jeho mesačný obrat sa pohybuje okolo 25.000€ s čistým ziskom cca 7.000€ ( po odpočítaní, nájmu, odvodov, investícii a prevádzkových nákladov ).
Na trhu funguje 2 rok.
Viem, že daný SZČO má cca 23.000€ aj neuhradené záväzky, ktoré asi tiež budú mať vplyv na konečnú cenu.
Ďakujem Vám za radu
​Marek
Richard
23.05.13,12:41
Doplň činnosť firmy. Pri výpočte hodnoty treba vychádzať z odhadov a preto činnosť výrazne ovplyvňuje cenu, nakoľko sa berie do ohľadu stabilita konkurenčného prostredia.
marjankaj
23.05.13,12:55
Akú SZČO chceš odkúpiť. :eek: o si chceš odkúpiť napríklad Gejzu Lakatoša? Obchodovanie s ľuďmi zákon nepripúšťa.
Odkúpiť môžeš iba jej majetok spolu so (alebo aj bez ) záväzkami a pohľadávkami.
JUDr. Pavol Kollár
23.05.13,14:25
Formálne to môžete kúpiť zmluvou o predaji podniku alebo o predaji časti podniku podľa ustanovenia § 476 Obchodného zákonníka. V zmluve by ste mali špecifikovať čo kupujete, v akej účtovnej hodnote a v akej cene dohodnutej. Stanovenie ceny ak si neviete dať rady Vám pomôže súdny znalec.
marco2211
24.05.13,13:34
SZCO je vlastnikom aj ochranej znamky, teda nazvu pod ktorou podnika. Nemyslím tým, že by som chcel mať Gejzu natsahovaneho doma v obývaku :-), len celý jeho bymyslený podnikatelský plán, ktorý zabehol chcem kúpit a potrebujem sa dopracovat nejaklu logickou rovnocou k hodnote toho baliku.
marco2211
24.05.13,13:35
Ide o predaj nabytku formou internetu aj kamenej predajne, nabytok je vyrabany na mieru s kratkymi dodacimi lehotami, co je dnes vzacnost