zhv
10.03.06,19:03
Moj klient vykupuje a zároveň aj predáva železný šrot.Má jedn.účt.,je to predaj výrobkov alebo tovaru?
mysimis
10.03.06,18:04
Ak ho predáva ho v nezmenenom stave, tak je to tovar.
Manual
10.03.06,18:07
Moj klient vykupuje a zároveň aj predáva železný šrot.Má jedn.účt.,je to predaj výrobkov alebo tovaru? Ja to účtujem ako nákup a predaj tovaru
Pekný večer...:)
Steven111
10.03.06,18:10
Ahoj , v tomto prípade ide o predaj tovaru kedze šrot sa nedostáva do transformačného procesu výroby.
Zita5
10.03.06,18:10
Moj klient vykupuje a zároveň aj predáva železný šrot.Má jedn.účt.,je to predaj výrobkov alebo tovaru?

Výkup - výdaj za tovar
Predaj - príjem za tovar
mango11
12.06.07,12:05
Ak ho predáva ho v nezmenenom stave, tak je to tovar.


Ja to účtujem ako nákup a predaj tovaru
Pekný večer...:)

Ahojte poradaci,

prosim Vas, ti co uctujete kovosrot v JU vediete aj skladove hospodarstvo?
Dakujem za radu...
betka
12.06.07,12:15
Ahojte poradaci,

prosim Vas, ti co uctujete kovosrot v JU vediete aj skladove hospodarstvo?
Dakujem za radu...

Malo by ísť cez sklad. Ide tu o viac druhov tovaru v kg. Nakupuje a pradáva tovar, kt. má názov: železo, meď .......určite by som robila evidenciu skladu.
duficek
12.06.07,12:17
skladove hospodarstvo sa vedie tazsie :(
priklad papier.
vykupy sa zmiesany papier. bud sa preda takto zmiesany dalej, alebo sa vytriedi na noviny, casopisy, skartacny, za co su vyssie ceny ako keby ostal zmiesany. problem je, ze dopredu nevie, kolko papiera sa vytriedi a kolko sa posle nevytriedeny dalej.
zelezo - je viac tried, srot urcitej hrubky a dlzky je drahsi ako neupraveny. casto sa vykupy neupraveny srot, cast z neho sa dalej preda neupravena, ale cast sa da "narezat" karbofrezkou preda sa za drahsie....je to dost tazke sledovat, hlavne z organizacneho hladiska...
mango11
20.08.07,06:47
dakujem vsetkym za radu...zrejme to nebude take jednoduche, ako som si najprv myslela