Robert.Kovacs.sk
23.05.13,18:24
Zdravim, všetkych potreboval by som poradit,ze ak mam exekucie a fyzicka osoba ak chcel by som si zalozit s.r.o. a nasledne kupit nehnutelnost a napisat ju na novozalozenu s.r.o. ci my na tu nehnutelnost moze siahnut exekutor. prosim poradte mi ci to mozem takto urobit
draik
23.05.13,16:30
Nesiahne na nehnuteľnosť, ale na Váš obchodný podiel v s.r.o. Okrem toho môže poslať pozdrav vyšetrovateľovi, aby preveril Vaše konanie, keďže po doručení upovedomenia máte zákaz nakladať s majetkom. A podiel v s.r.o. ako aj nehnuteľnosť treba uhradiť.
Robert.Kovacs.sk
23.05.13,16:37
tym obchodnym podielom myslite co vlozim zakladne imanie 33330 €? a kebyze my dotycny na s.r.o. daruje nehnutelnost tak by my mohol tiez zobrat a mohol by to zahlasit vysetrovatelovy ?
draik
23.05.13,16:43
Minimálne ZI je 5000 €. Ak by niekto kúpil v exekučnom konaní Váš podiel vo firme, tak by sa stal vlastníkom firmy, a teda aj nehnuteľnosti, ktorú vlastní táto firma.
Robert.Kovacs.sk
23.05.13,16:46
ok ale s.r.o. nemoze ist do exekucie ak mam ja ako fyzicka osoba dlzoby alebo anoi?
draik
23.05.13,18:23
Ešte raz: Do exekúcie pôjde Váš obchodný podiel v spoločnosti, ktorá vlastní nehnuteľnosť. Obchodný podiel niekto kúpi a stane sa vlastníkom firmy a prostredníctvom tejto firmy aj vlastníkom majetku, ktorý táto firma vlastní. Keďže firma bude vlastniť nehnuteľnosť, tak o ňu prídete. Úplne najlepšie by bolo, keby ste vyrovnali svoje dlhy.
Robert.Kovacs.sk
23.05.13,18:47
ok a neexestiju nejaka ina moznost aby som nadobudol majetok ked mam dlzoby prosim,
draik
24.05.13,05:40
Nemôže.