rastiček
23.05.13,20:41
Dobrý deň
V roku 2001 ma donutil zamestnavateľ zo dňa na deň prejsť na živnosť, robil som tú istu pracu a trochu mi pridal že na odvody. V poslednej dobe už neuhradza faktury a firma sa bliži ku krachu. Chcel by som zrušiť živnosť odhlasiť sa zo zdravotnej a sociálnej poisťovne a nahlasiť sa na úrad prace.Po troch mesiacoch požiadať o prispevok na podnikanie a znovu založiť tu istu živnosť . Neviem či mi na živnostenskom nebudú robiť problemi že chcem podnikať v tom istom čo som nedavno zrušil. Dik Rasťo
anka_p
23.05.13,18:43
žiadne problémy.....dotáciu ale však nedostaneš, až po evidencii dlhšej ako 1 rok....
predpokladám, že si dotáciu nedostal, inak by si čakal 7 rokov .....
rastiček
23.05.13,18:54
Ak to dobre chápem tak keď živnostnik zruši živnosť na tri mesiace a dotaciu ešte nedostal tak dotaciu ani nedostane až po roku evidencie na UP ale keď prepustia človeka zo zamestnania a je evidovaný na UP viac ako tri mesiace tak po predložení podnikatelského zámeru na dotaciu má nárok
mondes
23.05.13,19:00
Je v tom nejaká novinka? Prečo až po roku? Veď stačí, ak bude evidovaný 3 mes. a môže požiadať o dotáciu. Ale ak si to myslela tak, že celé to vybavovanie dotácie je zdĺhavé, tak to máš pravdu.
anka_p
23.05.13,19:02
k 01 05 2013 bola zmena zákona č. 5/2004 o zamestnanosti.......prikladám link
http://www.vssr.sk/clanok-z-titulky/Novela-zakona-o-sluzbach-zamestnanosti-5.htm
rastiček
23.05.13,19:16
Tiež sa tam píše že : Obdobie opätovného nároku na poskytnutie príspevku sa predĺži z piatich na osem rokov. Ak som SZČO viac ako osem rokov môžem o prispevok požiadať aj keď som dredtým nemal žiadny?
anka_p
24.05.13,05:35
ak si nedostal dotáciu tých 5 či 7, 8 rokov sa ťa netýka....
katya5
24.05.13,12:05
aj s prerušenou živnosťou možete žiadať o dotaciu. je uplne jedno či je zrušena , alebo prerušena. Ale doba 1 rok na urade je podmienkou od 1 maja. taktiež podnikat 3 roky a nevyplaca sa cela suma len 60 percent
Indeed
24.05.13,23:22
Zrušiť živnosť možno ku ktoremu koľvek dňu v roku.
Rovnako tiež možno ku ktorémukoľvek dátumu založiť živnosť trebars aj s tým istým predmetom podnikania,ktorá bola zrušená.
Zákonné povinnosti vyplývajuce z takých krokov dufam poznáš.
Indeed
24.05.13,23:24
tiež som zo zadania témy mal prvý dojem,že sa hovorí o pozastavenej živnosti, ale nie je tomu tak.