Lucia.J.
24.05.13,07:18
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadom PN.Momentálne som na rizikovom tehotenstve k 30.6.2013 mi končí pracovná zmluva kde mi nebude predĺžená. V spoločnosti som pracovala 2,5 roka. Keď mi skončí pracovný pomer, budem ďalej pokračovať v PN. Aký je prosím ďalší postup? Budem dostávať tú istú sumu ako doteraz s tým, že prechodky si budem posielať sama a nie za mňa zamestnávateľ? A ako je to so ZP? čo musím urobiť aby som mala všetko v poriadku so ZP, musím si platiť sama alebo za mňa bude platiť štát? Ďakujem veľmi pekne za cenné rady.
anka_p
24.05.13,05:44
prechodky po 01 07 2013 si budeš nosiť sama do SP, a ZP po 01 07 2013 si zanesieš potvrdenie o poberaní dávok NP, ZP ti bude platiť štát....
aby si dostala MD v ochrannej dobe, nesmie ti vzniknúť iné poistenie (nemocenské), t.j. žiadne dobrovoľné poistenia, MD dostaneš z ochrannej doby nemusíš nič, iba zaniesť žiadosť o materské na pobočku SP podľa tvojho bydliska....
na MD sa môžeš dať vypísať 6 týždňov pred plánovaným pôrodom (v tomto prípade- v ochrannej dobe) na MD nemôžeš ísť 8 týždňov, podľa zákona č. 461/2003 v pl. znení) .....