LuboTT
24.05.13,07:30
Dobrý deň.

Kupujem tovar z ČR (kozmetiku) a predávam ju cez eshop. Ako je to s návodom na použitie?
- musí byť návod nalepený na každej flaštičke?
- nestačí jeden návod pre všetky výrobky (tzn. všetky návody na použitie spíšem na jeden list papiera, ktorý budem vkladať do každej zásielky)
- nedá sa ako náhrada použiť piktogram nalepený na flaštičku

Vďaka za pomoc.

P.S." Originálny návod na flaštičke je v čestine, ale to mi asi nepomôže... :(
avalik
24.05.13,07:44
658/2005 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú požiadavky na kozmetické výrobky

Označovanie kozmetických výrobkov

§ 6

(1) Na obale, do ktorého je kozmetický výrobok zabalený alebo naplnený (ďalej len „vnútorný obal“), a na prípadnom vonkajšom spotrebiteľskom obale (ďalej len „vonkajší obal“) kozmetického výrobku musia byť viditeľným, čitateľným a nezmazateľným spôsobom uvedené, ak ďalej nie je ustanovené inak, tieto údaje:

a) obchodné meno a sídlo alebo meno, priezvisko a miesto podnikania zodpovednej osoby,
b) nominálny obsah v čase balenia,
c) dátum minimálnej trvanlivosti,
d) upozornenia, ktoré je potrebné dodržiavať pri použití kozmetického výrobku,
e) identifikácia výrobnej dávky,
f) účel použitia,
g) zoznam zložiek.

(2) Údaje podľa odseku 1 písm. g) možno uviesť len na vonkajšom obale.

(3) Údaje podľa odseku 1 písm. b) až d) a f) musia byť uvedené v štátnom jazyku.


§ 10

(1) Na vnútornom obale a vonkajšom obale kozmetického výrobku musia byť uvedené upozornenia, ktoré je potrebné dodržiavať pri použití kozmetického výrobku, najmä tie, ktoré sú uvedené v prílohách č. 3, 6 a 7 v stĺpci „Podmienky použitia a upozornenia, ktoré musia byť uvedené na obale kozmetického výrobku“, návod na použitie, ak je pre bezpečné použitie kozmetického výrobku potrebný, ako aj osobitné upozornenia pri použití kozmetického výrobku na profesionálne použitie, najmä na starostlivosť o vlasy.

(2) Ak z praktických dôvodov, najmä z dôvodu veľkosti a tvaru kozmetického výrobku (ďalej len „praktické dôvody“) nemožno upozornenia, ktoré je potrebné dodržiavať pri použití kozmetického výrobku podľa odseku 1, uviesť na vnútornom obale a vonkajšom obale, musia byť uvedené na letáčiku, páske, kartičke alebo štítku priložených ku kozmetickému výrobku alebo pripevnených na ňom. Na tento spôsob označenia musí byť spotrebiteľ upozornený na vnútornom obale a vonkajšom obale skrátenou slovnou informáciou alebo symbolom, ktorého vzor je uvedený v prílohe č. 9.
fortunka
11.07.14,07:18
aky piktogram by si chcela davat na flasticku?? Kup si etikety (male), kde si vytlac napr.: Sampon, Navod na pouzitie, zlozenie vid prilozeny návod. Dovozca:..... Navod by som netlacila na vsetky produkty na jednom papiery, ale napr. na jednotlive, nastrihala a nejakym sposobom upevnila na flasku (jasne ze nikto nechce mat napr. pekne flasky olepene nejakym navodom). Ja by som to takto riesila. Ale ak nemas tisice objednavok, kludne si to vies napisat (nepotrebujes extra na kazdy tovar, staci ak budes mat na podobny tovar rovnaky popis, nezabudnut na zlozenie, ale to som videla aj odkaz, ze vid. ingredients atd)
My mame eshop s niecim podobnym, zlozenia musis mat hlavne na webe uvedene aj so vsetkymi vlastnostami. Vyberie si kontrola jeden produkt a ten ti skontroluju, ci mas k tomu vsetko co musis mat. Vyzaduju aby to bolo nalepene na tovare nejakym sposobom. Niekedy akceptuju aj cestinu, zalezi od kontrolorov :)