ivreka
24.05.13,09:05
Keď sa mi dostalo ročné zúčtovanie za byt zostala som nemilo prekvapená. Náklady na teplo sa mi zvýšili o 250 Eur, pričom spotreba bola menšia, dali sme si vymeniť 1 radiátor a zmenšil sa nám naň koeficient z 3,2 na 1,37. No spotreba celého vchodu, hoci teplo do vchodu prišlo, bola oveľa menšia. Idú šumy, že niektorí ľudia do svojich bytov nepústili odpočítať merače z radiátorov a tak to teplo rozpočítali na nás. Musí mi Bytové družstvo odpovedať , ak by som mu položila otázku, koľko mali jednotlivé byty, nie konkrétne, spotrebu? Ďakujem
Mária27
24.05.13,19:37
Nie podľa toho zákona - povinné osoby máš v § 2 zákona o slobodnom prístupe k informáciám.
Ty máš však také právo podľa zákona o vlastníctve bytov a NP č.182/1993:

§ 8b
(2) Pri správe domu je správca povinný
.f) umožniť vlastníkovi bytu alebo nebytového priestoru v dome na požiadanie nahliadnuť do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv,
T.František
25.05.13,08:57
Podla mojich skúseností správcovské spoločnosti majú k tejto problematike negatívny postoj: radšej preferujú názor, aby susedia o takýchto veciach nevedeli,...zrejme si myslia, že tak sa dá predísť zbytočným hádkam! Je to však absolútne neprijateľný postoj, totiž v bytovom dome nikto nemôže robiť čo sa mu zachce,a kedy sa mu zachce! O tom už ani nehovoriac,že jednotlive byty sú prepojené nie len konštrukčne, ale aj finančne! Správanie sa vlastníkov značne ovplyvňuje aj finančné výdavky ostatných vlastníkov....mám na mysli špekulácie s vodomermi, trvalo uzavreté alebo odmontované radiátory- kradnutie tepla - alebo neplatiči...!
Netreba zabudnúť ani na to, že správcovské spoločnosti v prvom rade, a predovšetkým, majú za zodpovednosť chrániť záujmy VŠETKÝCH vlastníkov bytov...!!!
Teda ja zastávam názor, že ten, kto takéto informácie vyžiada, mal by ich aj dostať, v nejednom prípade totiž platíme aj za susedov a nie len za svoju spotrebu...!!!!
ivreka
25.05.13,12:45
ďakujem