judit.esam
24.05.13,13:20
Som zvedavá na názory žien aj mužov, kto ako vníma nosenie rôznych topánok....
Ste pre alebo proti??, aké zdravotné ťažkosti máte z nosení topánok... komu ktoré sa najviac ľúbia....
Braňo
24.05.13,11:33
ja som za, ale nie v mojej rodine :-)
bea
24.05.13,11:36
Ja som tiež za a to aj v mojej rodine. Ale len na niektoré príležitosti. Som za striedanie obuvi, tak by sa nemali snáď zdravotné problémy vyskytnúť.
Tweety
24.05.13,11:42
Niekde som čítala, že by sme nemali ( my ženy) nosiť každý deň tie isté topánky. Teda striedať obuv aj výšky podpätkov.
erik555
24.05.13,11:56
takychto tem aj v roznych tv magazinoch bolo dost...vzdy sa odborne hovorilo, ze tie vysoke podpatky su pre chodidla a clenky neprirodzena zataz. Je to na zenach pekne, ale stastie, ze ich ja nenosim. :D Co by zeny pre muzov, aby sa im pacili, neurobili? :)
judit.esam
24.05.13,12:03
Ja osobne nosím vysoké podpätky iba keď musím, mám vyše 175 cm a nechcem vyzerať vyššie ,,, len často mám problém s vhodným obuvom. napr. do roboty do kancli,, dajte nijaké tipy, kamoška nosí aj tenisky ale mne osobne to sem nepasuje... a keď vidím že veľa žien u nás má vysoké tak trošku sa cítim trápne, ale ja mám bolavé nohy, tak hocijaké topánky neznesú.. a navyše ma furt od všetkého pluzgier.. :P :P :P
lujza.j
24.05.13,12:05
takychto tem aj v roznych tv magazinoch bolo dost...vzdy sa odborne hovorilo, ze tie vysoke podpatky su pre chodidla a clenky neprirodzena zataz. Je to na zenach pekne, ale stastie, ze ich ja nenosim. :D Co by zeny pre muzov, aby sa im pacili, neurobili? :)
Zabudni aby som ja pre nejakeho chlapa nosila vysoke podpatky!!!....:-P
Moje nohy minimum vo vysokych opatkoch chodili....napriek tomu mam padnutu aj priecnu a pozdlznu klenbu.....takze zdrav.rizika su asi indi-vindi....
kopretinka
24.05.13,12:11
Zabudni aby som ja pre nejakeho chlapa nosila vysoke podpatky!!!....:-P
Moje nohy minimum vo vysokych opatkoch chodili....napriek tomu mam padnutu aj priecnu a pozdlznu klenbu.....takze zdrav.rizika su asi indi-vindi....
a ja mám ešte aj vybočené palce a to od mladosti si dávam bacha na boty,v prvom rade pohodlie až potom móda.
lujza.j
24.05.13,12:31
Ja osobne nosím vysoké podpätky iba keď musím, mám vyše 175 cm a nechcem vyzerať vyššie ,,, len často mám problém s vhodným obuvom. napr. do roboty do kancli,, dajte nijaké tipy, kamoška nosí aj tenisky ale mne osobne to sem nepasuje... a keď vidím že veľa žien u nás má vysoké tak trošku sa cítim trápne, ale ja mám bolavé nohy, tak hocijaké topánky neznesú.. a navyše ma furt od všetkého pluzgier.. :P :P :P
Ja by som sa trapne necitila.....nohy mam len jedny....druhe sa kupit nedaju.....kukni na boty napr. od Gabor,Sholl,hogl,maju dobre vystielky tvarovane...
erik555
24.05.13,13:56
takychto tem aj v roznych tv magazinoch bolo dost...vzdy sa odborne hovorilo, ze tie vysoke podpatky su pre chodidla a clenky neprirodzena zataz. Je to na zenach pekne, ale stastie, ze ich ja nenosim. :D Co by zeny pre muzov, aby sa im pacili, neurobili? :)
Zabudni aby som ja pre nejakeho chlapa nosila vysoke podpatky!!!....:-P
Moje nohy minimum vo vysokych opatkoch chodili....napriek tomu mam padnutu aj priecnu a pozdlznu klenbu.....takze zdrav.rizika su asi indi-vindi....
Tak ty nie, ale take "zlatokopky"? :D
judit.esam
28.05.13,08:57
Dneska som videla jednu peknú babu vyzerala keby bola opitá,,, ale to iba boty čo mala na sebe, asi 15 cm vysoké,, síce pekné, ale v tom treba ja chodiť celý deň.. no radšej smrť, veď tá chudera do večera nebude si cítiť nohy... auuuuuu
elisabeth
11.07.13,10:16
ja som kedysi nosila vysoké opätky, ale nie nejaké extrémne cca 4 roky. Potom som zmenila miesto, začala som chodiť do roboty v rifliach a teniskách a po čase ma začali bolieť šľachy nad pätou. Bolesti som mala pri každom kroku, tak som šla k ortopédovi. Ten mi hneď povedal: Vy ste nosila vysoké podpätky, však? Viete šľachy a Vám vtedy skrátili a teraz sa Vám naťahujú späť a preto vás to tak bolí. Odvtedy nosím vysoké opätky max do divadla a na ples. V práci máme tiež jedno dievča, čo chodí na zásadne 8 cm platforme a 15 cm ihličkovom opätku. Minule ju už tak boleli nohy, že sa
prezula do šľapiek, náhodou mi padol zrak na jej nohy a zhrozila som sa. 25 ročné dievča a nohy mala samý výrastok, výčnelok, prsty neprirodzene zdeformované a všetky žily na nárte vyduté a ešte päty samá prasklina. Ale mám aj známu, čo má už asi 55 rokov, nosí vyššie opätky do práce a nemá žiadne problémy. Ale zas je štíhla, športuje. A má úzku nohu, takže si ju tak nelisuje, keď sa chce narvať do črievičiek.
alaya1
11.07.13,10:17
cely zivot na 10 cm opatkoch, v pohode. teraz, ak chcem obud nizke, bola ma v nich nohy.
GabiZ
11.07.13,10:33
Podľa mňa je to individuálne, všetko závisí aj od toho, kto má aké predispozície, akej je postavy - proste každá žena môže byť v tomto iná. Jedna môže chodiť vo vysokých opätkoch celý život a nemá žiaden problém, iné majú problém aj pri jednorazovom použití vyššieho opätku. Osobne som tiež nosila vždy len vysoké topánky, postupne som opätok zmenšovala, ale obuv striedam. Vždy mám aj v práci po ruke nízku, pohodlnú obuv (univerzálnu k nohaviciam i šatám), lebo keď potrebujem mať vysoké opätky (niekde sa vzhľad vyžaduje a bez lodičiek to niekedy nejde), tak hneď ako je to možné a mám pocit, že už to nezvládam, prezúvam sa. Treba brať ohľad hlavne na svoje zdravie, ako tu bolo už spomenuté a prispôsobiť sa tomu, čo naše telo vyžaduje. Niekedy však paradoxne, ak chodím bez opätkov dlhšiu dobu ma nohy bolia viac, ako keď opätky nosím, alebo takúto obuv striedam. Záleží určite aj od toho, ako tu bolo spomenuté, či žena má problém s výrastkami, deformáciami a pod. Podľa toho by sa mala každá zariadiť. Veď na trhu je dnes veľa elegantných pekných topánok, ktoré pôsobia pekne a nemusia mať ani opätok. Osobne sa už vyhýbam topánkam s platformou (aj keď niekedy neodolám a dám si ich), ale viem, že je to tak max. na 2-3 hodinky. Takže asi každá z nás by vedela o tom svoje.
buchač
11.07.13,11:00
Pohľad chlapa ???

Nuž záleží aj od okolností ...
Nie každá žena si môže dovoliť nosiť vysoké podpätky .
Nie každá žena si to môže dovoliť z tých všeliakých dôvodov ( hlavne zdravotných )...
Nie každá žena si to môže dovoliť z tých estetických dôvodov .
Nie je nič škaredšie , ak si narve ženská ( doslova ) labu do lodičiek so štekľami , na ktoré pomaly potrebuje zbroják ...:eek::confused:
Opak inej nohy v ( podotýkym ) peknej lodičke a pohľad na chôdzu v súlade so zadným pozadím ???.....
Toť balzam na dušu chlapa ...:rolleyes::---

Naviažem na arabské príslovie ..." najkrajší pohľad na svet je z chrbta koňa " ...
Chudák starý arab ( pôvodca príslovia ) ešte nevidel naše ženy ...zmenil by názor ...
Vymenil by hárem za jednu a ani stádo tiav by mu nestačilo ...:D
judit.esam
12.07.13,06:54
Já len žiarlim na ženy, ktoré sú štíhle a majú 15cm podpetky , keď to krása, ale moje nohy to nevydžia, maš na hodinu, ja mám bolesti strašné.. nikdy som nenosila vysoké, len teraz čo v robote občas musím, ale je to trápenie. V rodine máme všetci také isté citlivé nohy, mám pekné, dlehé pršteky ale tie sa veľmi nezmestia do tých úzkych, a keď nájdem také čo sa my prsty zmestia tak my to tlačí na boku, som výššia, tak aj nohy sú vätšie. ťažko kúpim niečo čo aj vyzerá a je aj pohodľne.. ale dá sa obliecť aj takto bez toho a by som mala vysoké topánky, aj tak mám 175 cm.. :) a priateľ by bol už menší odo mňa keby mám vysoké štekle...
lujza.j
12.07.13,07:23
....ale to ze by bol priatel mensi ved to jeho problem:D......hlavne ze ty by si bola ako gazela.....:).....inak nebol by prvy ani posledny.....
Nandrolon
12.07.13,07:38
Kar88 tu ešte nenapísal jediný správny a jednoznačný názor, či teda sú alebo nie sú tie opätky škodlivé??
:-))))))))))))))))))))))))))))

Ja to vidím tak, že obuv sa má prispôsobiť nohám.
Videl som také nohy v sandáloch, že ma skoro natiahlo...
Prsty krivé ako paragraf, výčnelok taký že to bolo zrelé na operáciu.
Ak má niekto topánky s otvorenou pätou alebo ako to mám nazvať a pokožka je žltá, popraskaná, grc na N-tú...

Žena, ktorá chce vystavovať na obdiv svoje nohy v krásnych, drahých topánkach, v prvom rade by mala tým nohám poskytovať pravidelnú starostlivosť...
Luna
12.07.13,18:10
Ja na opätky nedám dopustiť. Nosím ich už pekných pár rokov asi tak 30 a to každý deň. Niekedy som aj celý deň vydržala chodiť v nich a aj dlhšie cesty. Teraz mám auto takže už toľko pešo nechodím.Každý nosí čo mu vyhovuje a v čom sa dobre cíti.
Antea
12.07.13,18:20
Ja osobne nosím vysoké podpätky iba keď musím, mám vyše 175 cm a nechcem vyzerať vyššie ,,, len často mám problém s vhodným obuvom. napr. do roboty do kancli,, dajte nijaké tipy, kamoška nosí aj tenisky ale mne osobne to sem nepasuje... a keď vidím že veľa žien u nás má vysoké tak trošku sa cítim trápne, ale ja mám bolavé nohy, tak hocijaké topánky neznesú.. a navyše ma furt od všetkého pluzgier.. :P :P :P
Ja by som sa trapne necitila.....nohy mam len jedny....druhe sa kupit nedaju.....kukni na boty napr. od Gabor,Sholl,hogl,maju dobre vystielky tvarovane...
Pridám ešte Tamaris môže byť aj vysoký podpätok a Minozzi, samozrejme koža. Pre mňa najsamlepšie
ErikaDP
13.07.13,12:25
Som zvedavá na názory žien aj mužov, kto ako vníma nosenie rôznych topánok....
Ste pre alebo proti??, aké zdravotné ťažkosti máte z nosení topánok... komu ktoré sa najviac ľúbia....
Nenosila som extremne vysdoke opätky, ani paltformy, opätky max 6-8 cm , aj to len občas ked si to situacia vyžadovala. Aj napriek tomu teraz pocciťujem problémy s vybočeným palcom, preto keď vidím kočky s krasnymi nohami vo vysokých opätkoch, už im nezavidím sexi nôžky, ale prvé čo si pomyslím: joj dievča, počkaj, bolesť ťa dohoní. Všetkým čo riešia porblém boľavých nôch , rôznych deformácií chodidla, zakopávania malých detí, doporučujem pozrieť si inforrmácie o zaujímavom výrobcovi Jozefovi Hanakovi z Čiech. Vymyslele výbornu biomechanicku stielku do topanok, tento moj prispevok nie je reklamou, ale chcem sa podeliť o skusenosť. Jeho topánky su pre mňa , manžela a ďaľších známych ktorí si tieto topanky zakupili fakt balzamom na bolave nohy. Vyraba jednak klasicke nazuvacie šlapky, ale najnovšie aj obuv na vo%lný čas, šport - niečo ako tenisky. Spolupracije s Brneskou univerzitou, tastovali to v Boskovickej nemocnici a v školách. Doporučuju to ortopedi aj liečitelia. Fakt to treba skusiť. Informacie najdete na www.botyhanak.cz
Na webe najdete odkazy na TV a rozhlasove relacie kde o týchto topankach hovoria. Pozrite si to ak riešite boľavé nohy. Vzory topanok na bežné nosenie pre ženy ( lodičky a podobne) cíce nie su dizajnovo na dnešnu dobu, ale sortiment šlapiek, nazzúvačiek mne pomohol - mam jedny na prezutie v práci, jedny na doma, jedni na von. S manželom mam problém: nechce iné topanky nosiť: aj tam kde nie je vhodne mat šlapky on ich nosí, fakt su pohodlné. Ak budete pozerať tu webovu strannku tak len upozorním, že naživo vyzeraju tie topanky lepšie ako na webe ... My sme si ich boli zakupit priamo vo výrobni - Snovidky pri Brne ( je to asi 2 km odbočka cestou na Brno z dialnice, t.j. ak budete mat cestu okolo stoji za to zastavi´t sa tam a vyskušať.