gemerka
24.05.13,13:55
Dobrý deň, Vie mi niekto poradiť čo budem potrebovať na registráciu novej SRO na DU pre daň zo závislej činnosti, daň z príjmov? Budem potrebovať odovzdať na DU overenu kopiu výpisu z OR? Alebo staci k nahliadnutiu originál výpisu z OR? Taktiež budem registrovať SRO na Soc.poistovni a zdravotnej poisťovni ako zamestnávateľa. Čo budem musím predložiť? Ako dlho trvá registrácia na DU? Dakujem vopred za rady.
KEJKA
24.05.13,15:53
ty ako konateľ?
gemerka
25.05.13,06:36
ano. Ja a manžel sme konatelia, konáme samostatne
Sarlotka
26.05.13,14:12
Registracia novo zalozenej sro na DÚ:
1. vypísať nasledovné tlaičvo
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/registracia_dzp_po.pdf
2. overujú totožnosť konateľa
3. originál výpisu z orsr (k nahliadnutieu) + 1 kópia (kópiu si nechajú)
4. ak už je založený aj bankový účet - originál (k nahliadnutiu) a kópiu zmluvy o účte (kopia sa odovzda)

DU do 30 dni posiela karticku DIC + cislo danovnika na platenie dani


Soc. poisťovna a zdravotna poistovna
1. tlaciva na prihlasenia zamestnavatela na stranke soc poist a prus. zdrav. poist.
2. tlaciva na prihlasenia zamestnanca na stranke soc poist a prus. zdrav. poist.
3. originál k nahliadnutiu + kópiu výpisu z orsr
4. tlačivá na vybavenie el. komunikacie - tiez na strankach soc. poist. a zdrav. poist
MartinNP
27.05.13,11:48
Ja som na to nemal nervy, cele mi to vyriesila externa firma. Viem ze neodpovedam na otazku, chcem len povedat ze aj taka moznost exiztuje a je to podstatne (pre mna ako cloveka co naznasa chodenie po uradoch) menej narocne na nervy :) (ja som vyuzil firmu XXX v ba ale je takych dost vsade...)

moderator: odstranena reklama
Dubak2000
27.05.13,12:07
Dnes to je jednoduche, vsetko sa da vybavit cez zivnostensky urad (pokial si to spravne pametam). pred rokom sme zakladali SRO v Poprade, pani bola velmi mila a oni zabezpecia aj ostatne registracie. Funguju ako jednotne kontaktne miesto. http://www.minv.sk/?jednotne-kontaktne-miesta-v-sr Fakt som bol pozitivne sokovany:)
KEJKA
27.05.13,12:26
Cez JKM sa dá ale platíš plné poplatky nie 50% ako pri ZEP.
Registráciu na SP a ZP plus pripadné elektronicke prístupy cez živnostenské tiež nevybavíš