Jaroslava 1
24.05.13,15:00
zruší sa mi povinnosť automaticky alebo treba posielať prázdne daňové priznanie. Plánujem po roku živnosť opäť obnoviť. Za odpoveď vám vopred ďakujem.
Tweety
24.05.13,13:01
Nezruší. ÁNo, DP podávaš, ak firmu nechceš rušiť, tak o zrušenie registrácie nežiadaj. požiadať ale musíš pri zrušení, tak ako je to v príspevku vyššie.
marjankaj
24.05.13,13:07
§81
(2) Platiteľ je povinný požiadať o zrušenie registrácie pre daň, keď skončí v tuzemsku činnosť, ktorá je predmetom dane. Právnická osoba, ktorá sa zrušuje bez likvidácie, je povinná túto skutočnosť oznámiť daňovému úradu pred svojím zánikom.
Jaroslava 1
24.05.13,13:38
ak som to správne pochopila tak podávam aj naďalej daňové priznanie ale prázdne resp.s nulami a to z toho dôvodu že som firmu nezrušila ale len pozastavila živnosť a v prípade že by som ju rušila úplne, myslím aj živnosť aj firmu tak by som bola povinná požiadať o zrušenie registrácie. Alebo musím o zrušenie požiadať už teraz aj keď nemám v pláne zrušiť firmu?
Jaroslava 1
24.05.13,13:41
A to aj v prípade že firmu som nezrušila a ani nemám v pláne zrušiť? Aj v tom prípade som povinná požiadať o zrušenie?
Jaroslava 1
24.05.13,13:46
Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem .
Tweety
24.05.13,13:48
rada som pomohla
marjankaj
24.05.13,15:14
V tom paragrafe sa nič nepíše o zrušení alebo prerušení.Keď firmu zrušíš, alebo prerušíš, tak asi prestaneš vykonávač činnosť, ktorá je predmetom dane. Teda si povinná žiadať o zrušenie registrácie.
Veď stačí iba čítať, čo je tam napísané.
marjankaj
24.05.13,15:36
A s.r.o. prerušiť nemôžeš.
Jaroslava 1
29.05.13,15:43
marjankaj ja viem že s.r.o. nemôžem prerušiť a som si vedomá že som sa zle vyjadrila. Ja som mala na mysli že mám firmu teda s.r.o. a na ňu som mala kaviareň. Kaviareň som zrušila kedže je zlá doby a čím ďalej tým viac som bola v mínusových číslach (bohužial) aj keď som v nej robila sama nedikázala som zarobiť už takmer rok ani na náklady. Len nájom som mala čo raz väčší a väčší. Tak som kaviareň zrušila, odhlasila registračnú pokladňu- na daňovom a požiadala o prerušenie živnosti- na živnostenskom. Aj som sa pýtala na daňovom úrade či vraciam kartičky a tam mi pracovníčky Daň. úradu povedali že nie, ale mne sa to nejako nepozdáva.
marjankaj
29.05.13,16:05
Aký máš obrat za posledných 12 mesiacov? Aké kartičky ti nechceli zobrať? Tú, kde ti pridelili IČDPH? Tak tú ti zoberú, až keď prestaneš byť platiteľom DPH. Alebo tú kde máš DIČ? Tak tú až zrušíš svoju SRO.

Keď chceš debatovať, tak založ debatu a nie otázku.
Jaroslava 1
30.05.13,18:06
Ide o kartičky IČ DPH a DIČ. Kedže som skončila činnosť, ktorá je predmetom dane - zrušila kaviareň a pozastavila živnosť, bola som v tom že som povinná vrátiť tieto kartičky. Avšak dámy z daň. úradu mi vraveli že kartičky vrátim v prípade že budem rušiť s.r.o. §81 ale hovorí o niečom inom a tak mám z toho poriadný zmätok a nerada by som mala z toho nejaké zbytočné problémy.