PetSte
24.05.13,21:13
Ahojte / zdravim,

som student a zaujimaju ma veci ohladom uctovnictva, rad by som ziskal vseobecny prehlad a zdokonalil sa v tejto oblasti. Je mi jasne, ze momentalne nie som na takej urovni, aby mi niekto za takuto robotu platil. Myslite, ze by bolo realne najst niekoho, komu by som vypomohol, kludne aj zadarmo a na oplatku by mi poskytol nejake cenne rady a skusenosti?
apo
25.05.13,07:34
Veľmi dobrý pohľad na začiatočníka účtovníka. Osobne mám skúsenosti, že bez skúseností v praktickej realizácii účtovníctva sa nám ponúkali do firmy pracovať ale chceli za to peniaze.

Tvoj postup je veľmi sympatický. Získaš prax, ktorú použiješ pri vstupe do reality po ukončení školy.

Skús hľadať takéto uplatnenie v účtovnej firme kde budeš najskôr pripravovať doklady a potom zaskakovať. Najskôr sa naučíš "remeselnej" zručnosti účtovníka a popri tom ak máš otvorené oči a to určite budeš mať prenikneš aj do tajov účtovníctva.

Vysvetlím čo je "remeselná" zručnosť.
To čo vyjde z tvojich rúk musí musí aj dobre a úhľadne vyzerať. Napríklad keď vidím zošívacím strojčekom nacvakané doklady tak si poviem, ž ten človek čo to pripravil je "šmudla". Keď sa takéto doklady nastohujú tak to vyzerá otrasne a okrem toho či pricvaknutý doklad vydrží listovanie v dokladoch je otázne.

Ku remeselnej zručnosti patrí aj to, že odpozoruješ postup spracovania dokladov. Podľa mojej skúsenosti sa dá čas spracovania skrátiť aj o polovicu keď vieš ako nato, teda získaš know how a to je k nezaplateniu.

Držím ti palce.

apo
mondes
25.05.13,09:04
Hmm, je to všetko pekné, len kto ho príjme? Kto si bude "piplať" konkurenciu? Lebo takto sa na to pozerajú účtovníci, či? Ale ja som tak začínala ohľadom JU. Pri prechádzke mestom som natrafila na nápis " Spracovanie účtovníctva, DPH, ...atď." Vošla som a pýtala sa, či by ma nezobrali na výpomoc, že budem robiť zadarmo. Najprv pani, že nemôže si to dovoliť, že jej to nevychádza, ale po mojom dobiedzaní nakoniec súhlasila. A stali sa z nás kámošky dodnes. A dobre vie, že ja by som jju nikdy nepodrazila."
apo
25.05.13,10:51
Správna otázka, kto ho príjme. Musí hľadať. Ten kto ho príjme musí mať istotu, že si nevychová konkurenciu. Ja som neprijal nikoho ako nástupnú prax práve preto, že sme v malom meste a nechcel som vychovávať konkurenciu a ešte nepoznám či človek ktorého príjmem bude diskrétny o tom čo uvidí v našej firme.
Dáša_
25.05.13,11:48
no, ja vidím ešte jeden problém pri práci zadarmo - prípadná kontrola by to s určitosťou "ocenila" ako prácu na čierno
KEJKA
25.05.13,12:09
prípadnú prácu zadarmo treba zlegalizovať dohodou so symbolickou odmenou.