petra345
25.05.13,16:20
Dobrý deň,

prosím Vás, chcela by som sa poradiť, mám ukončenú VŠ ekonomickú s titulom Ing. + mám pedagog.minimum pre učiteľstvo odborných predmetov na SŠ, no ťahá ma to učiť detičky do MŠ. Aké vzdelanie si musím dorobiť, aby som bola plne kvalifikovaná ako učiteľka pre MŠ ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.







avalik
25.05.13,14:43
Príloha č. 1 k vyhláške č. 437/2009 Z. z.
Časť I. Učiteľ materskej školy

Kvalifikačné predpoklady

A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

1. v učiteľskom študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika

2. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy

3. v študijnom odbore pedagogika, špecializácia školská alebo predškolská pedagogika bez doplňujúceho pedagogického štúdia

4. v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov s aprobačným predmetom pedagogika – psychológia a jednoročné špecializačné inovačné štúdium v odbore predškolská pedagogika

5. v študijnom odbore učiteľstvo pre školy II. cyklu, aprobačné predmety pedagogika – psychológia alebo pedagogika a špecializačné štúdium v odbore predškolská pedagogika

6. v študijnom odbore učiteľstvo pre špeciálne materské školy

7. v študijnom odbore predškolská pedagogika a pedagogika telesne postihnutých, chorých a zdravotne oslabených

8. v študijnom odbore predškolská pedagogika a pedagogika sluchovo postihnutých

9. v študijnom odbore predškolská pedagogika a pedagogika zrakovo postihnutých

10. v študijnom odbore predškolská pedagogika a učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy

11. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy alebo v študijnom odbore pedagogická škola na strednej pedagogickej škole alebo na pedagogickej a sociálnej akadémii, alebo na pedagogickej a kultúrnej akadémii v kombinácii s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa v študijnom odbore učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy

B. Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

1. v učiteľskom študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika

2. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a bakalársky študijný program v odbore tvorivá dramatika

D. Úplné stredné odborné vzdelanie

1. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy

2. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy v kombinácii s iným odborom vzdelávania

3. v študijnom odbore pedagogická škola

4. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo

5. záverečná skúška na pedagogickej škole pre vzdelanie učiteliek materských škôl s doložkou o odbornej spôsobilosti po ročnej riadenej praxi

6. maturitná skúška z 1-ročného nadstavbového štúdia pre materské školy

7. záverečná skúška na pedagogickom gymnáziu pre učiteľky materských škôl

8. v študijnom odbore vychovávateľstvo a doplnková maturitná skúška v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy alebo úplné stredné odborné vzdelanie v študijnom odbore vychovávateľstvo a najmenej desať rokov pedagogickej činnosti v materskej škole alebo v špeciálnej materskej škole

9. 2-ročný ústav pre učiteľky materských škôl alebo externé štúdium na tejto škole ukončené skúškou spôsobilosti

10. skúška spôsobilosti pre materské školy

11. maturitná skúška na strednej škole doplnená pomaturitným kvalifikačným štúdiom študijného odboru učiteľstvo pre materské školy alebo pedagogická škola, alebo učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo

12. úplné stredné vzdelanie a doplnujúce pedagogické štúdium predškolskej pedagogiky

13. na jazykovú prípravu v cudzom jazyku v materských školách vzdelanie uvedené v písmenách A, B a D a absolvovanie štátnej jazykovej skúšky na štátnej jazykovej škole alebo jazykovej škole, ktorá má na to oprávnenie, alebo do 31. decembra 2013 aj vykonanie maturitnej skúšky z príslušného cudzieho jazyka

14. len na vyučovanie náboženskej výchovy a náboženstva vzdelanie uvedené v písmenách A, B a D a v tých študijných programoch, v ktorých nie je súčasťou študijného programu náboženská výchova a náboženstvo, absolvovanie kvalifikačného vzdelávania pedagogika náboženskej výchovy a náboženstva alebo absolvovanie špecializačného kvalifikačného štúdia pedagogika náboženskej výchovy a náboženstva v metodicko-pedagogickom centre ukončeného do 31. augusta 2010 alebo vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v učiteľských študijných programoch s aprobačným predmetom náboženstvo alebo náboženská výchova; okrem uvedeného požadovaného vzdelania sa na vyučovanie predmetu náboženstvo alebo náboženská výchova vyžaduje aj poverenie podľa vnútorných predpisov príslušnej registrovanej cirkvi alebo príslušnej náboženskej spoločnosti
kakaki
28.01.15,00:18
ahoj zaujimalo by ma ako si vyriesila svoju situaciu
alaya1
28.01.15,06:28
Pedagogicku fakultu - primarna a elementarna Pd. pripadne, ak mas gymnazium tak nadstavbove studium na Pd a socialnej akademii.
kakaki
28.01.15,11:17
no ja mam vystudovane presne to co dievca co pisalo len bez toho pedagogickeho minima tak preto ma to zaujima ze ako by som mala dalej postupovat
alaya1
28.01.15,16:08
ako som uz napisala.