gojjob
25.05.13,20:09
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtat, chcel by som začať podnikať v oblasti požičiavaní penazí (pôžičky), či ma s tym niekto skusenosti a vie ako zacať.
Moje otázky:
1, Môžem bykonávať tuto pracu aj ked nemam ukoncene vysokoskolske vzdelanie?(Pri personálnej agenture je to podmienskou)
2, Ako je to s peniazmi, či sa pozociava vylucne zo svojho alebo to ide cez banku alebo akym inym sposobom.
3, ci sa da vymahat vratenie penazi hned v pirpade ze prestane platit splatky alebo musim pockat po uplinuti do terminu splatnosti celej pozicky.
Za blizsie info dakujem.
Ice dive
25.05.13,19:24
1. áno je to podnikanie ako každé iné... nie je to však voľná živnosť t.j. musíš splniť podmienky na výkon tejto činnosti ktoré stanovuje národná banka.
2. požičiavať môžeš peniaze, ktorými disponuješ...t.j. vlastné, alebo ti môže požičať banka ty požičiaš ďalej... ale zdarma ti asi nepožičia a potrebuješ jej dať asi aj istotu, že peniaze vrátiš... a ak si vezmeš úver z banky znamená to, že ďalej požičiaš drahšie..
3. záleží od toho ako si napíšeš podmienky poskytovania úverov a ako ti ich klienti podpíšu... ale rátaj aj s tým, že časť poskytnutých úverov bude nenávratne preč...a nedostaneš sa k nim...
draik
25.05.13,20:26
Ono to síce vyzerá, že nebankovky len ryžujú, ale to sa dá hovoriť vtedy, ak máte veľa klientov. Tí Vám tak pokryjú aj straty z nedobytných pohľadávok, ktorých nie je až ták málo. Preto by ste potrebovali slušný objem peňazí na začiatok. Čo sa týka legislatívy, nahliadnite do zákona o spotrebiteľských úveroch a do OZ časť Spotrebiteľské zmluvy. Nebankovky mali zlaté obdobie v minulosti, keď navyše zneužívali nedokonalú legislatívu