Paľo Štiťák
25.05.13,22:53
Dobrý chcel by som sa opytať na takú vec, na chalupe mi od zimy blbne elektrina a to tak že keď zapne nejaky spotrebič tak mi stiahen žiarovky, radio začne šumieť, napr. keď zapnem kanvicu tak sa zniži svietivosť žiaroviek, keď pridám platničku prestane hrať rádio. Robí to aj susedovy. Kde môže byť chyba? Mam novú inštaláciu po domovu rozvodňu mohol tam niekde vzniknuť problém?
bodliak
26.05.13,07:37
Zlý kontakt na prívode.
Ak to robí aj susedovi a nebodaj aj zdieľate spolu vedenie po stĺp, tak je to už kontakt na stĺpe. Je to jednoduchá oprava (len dotiahnuť skrutky), ale sami s tým nič nespravíte.

Volajte poruchovú službu - žiadajte nápravu.
Paľo Štiťák
26.05.13,13:18
Vlastne je to tak, ze mame len spolocnny stlp. Na ktorom je krabicka s poistkami a odtial to ide k jeho elektromeru a tiez k mojmu elektromeru. Aj napriek tomu treba volat poruchy? Alebo nejakeho elektrikara?
bodliak
29.05.13,19:09
Hej. Vy nemôžete zasahovať do ničoho, čo je od medzi elektromerom a elektrárňami.
misoft
02.06.13,07:03
Stĺp a skrinka na ňom je majetkom distribučnej spoločnosti. Taktiež vedenie po tvoj elektromer by malo byť ich majetkom. Zasahovať do toho nesmiete. Ohlásiť elektrikárom poruchu a uviesť, že kolísanie napätia sa prejavuje u oboch odberateľov, pripojených na jeden prípojný bod na stĺpe.
Ešte niečo - podajte to obaja a písomne! V prípade, že by došlo k poškodeniu elektrospotrebičov v dôsledku kolísania napätia a bola by písomne porucha nahlásená, ale oprava by vykonaná nebola - za škody by potom zodpovedala v plnom rozsahu distribučná spoločnosť.
Martin28sk
17.06.13,14:45
to robi aj nam, ak to mate cez dvoje (stare aj nove pistky) alebo stare vedenie na stlpe alebo zle miestne trafo.
stanislav.matej
08.10.13,18:38
Pokial je zly kontakt na faze tak naprava iba od elektrikarov pokial je nulak poriadne si uzemnite zelenozlty vodic na hlavnom rozvadzaci (zemniaca tyc, kovova doska alebo zemniaca pasovina) casto tento problem vyriesitato uprava. V kazdom pripade tym nic nepokazite