immagina
26.05.13,09:54
Zdravicko,

potrebujem poradit vo funkcii excelu... ide o nasledovny problem z ktorym si lamem hlavu nejaky ten den...
mam tabulku (Vyska-stlpec a sirka-riadok ) a chcem po zadani do policka aby mi vyznacilo hodnotu prislusnu na vysku a sriko.
priklad:
v prilohe
lpass
29.05.13,09:30
pouzila som funkcie vlookup, match a index.

keby si dala ako prilohu excel urobila by som ti to cele ale takto sa mi tie hodnoty z obrazka prepisovat nechceli



edit// urobila som ti to do toho tvojho excelu pre vsetky table
immagina
29.05.13,18:16
V prilohe zasielam dokument.
Este raz velmi pekne dakujem, pomohli ste mi nesmierne. Ako by som sa vedel odvdacit?
lpass
30.05.13,09:22
ked uz sa pytas tak si mi dlzny milion eur alebo laskavost ;-) vyber si co ti viac vyhovuje
Richard
30.05.13,09:32
Presunul som to sem, nie je to suvisiaca otazka. Na podakovanie tu mame pochvaly a hlasovanie za uzitocnu odpoved. Najdi si rubriku v ktorej sa vyznas a sleduj otazky, nabuduce mozno aj ty budes vediet pomoct.
immagina
30.05.13,19:02
supis,, tak poradu budem sledovat a verim ze budem moct zodpovedat otazky, Mozem jednu otazku k dokumentu ( vyhladavanie.xls ) tie bocne cisla v riadkoch viem nejako odstranit? - dovod dorobenia vzorcou ku kazdej tabulke. Existuje moznost zaokruhlovania v excely?
dakujem :)
dafy
31.05.13,11:00
upravil som riešenie od lpass tak, aby odpadlo vyhľadávanie v stĺpcoch. V oblasti s hodnotami som pridal riadky a stĺpce (ktoré sa skryjú). Ostala tam funkcia index na zobrazenie výsledku. Ak bude treba zmenu, stačí upraviť rozsahy, zmeny sa premietnu do vyhľadávania.
Upravil som to v zošite od lpass, lebo sa mi nechcelo zasahovať do kalkulácie. Tá implementácia je jednoduchá, ale náročná na čas.
lpass
31.05.13,12:28
inak ten nazov temy je zly. tu sa nejedna o zvyraznenie (to by sa dalo jednoducho podmienenym formatovanim) ale o "vyhladanie hodnoty v tabulke podla intervalu"
lpass
31.05.13,12:40
nic v zlom ale myslim si ze to moje riesenie je pre neho jednoduchsie, kedze to potrebuje pre 17 tabuliek, a vadsina znich je ina
lpass
31.05.13,12:42
teda sa to neda zjednodusit do jednej tabulky
marjankaj
31.05.13,14:31
Alebo takto? To podmienené formátovanie nemám čas vylepšiť.


Trochu som vzorčeky skomplikoval, ale dajú sa kopírovať.
Podmienené formátovanie treba nastaviť individuálne.